Łukasz Kacperczyk

Po kilku miesiącach przerwy Mike Johnston powraca na strony fotopolis.pl. W najnowszym "Fotografie niedzielnym" zastanawia się, skąd się biorą fotograficzne mity, i dlaczego wciąż w nie wierzymy, mimo że już dawno udowodniono ich nieprawdziwość. A wszystko na przykładzie prosto z ciemni. Zapraszamy!
23 Lis 2008
Łukasz Kacperczyk
0
Zapraszamy do lektury najnowszego "Fotografa niedzielnego" Mike'a Johnstona. W dzisiejszym artykule nasz ulubiony amerykański felietonista pisze o portretach - jak zwykle lekko i dowcipnie. Znalazło się nawet miejsce na pewien trick, który ułatwi fotografowanie rodziny - a przynajmniej zwiększy szanse akceptacji naszych zdjęć. Polecamy!
27 Kwi 2008
Łukasz Kacperczyk
0
W dzisiejszym tekście z cyklu "Fotograf niedzielny" nasz ulubiony amerykański felietonista wraca do tematu fotografii czarno-białej w erze cyfrowej. Analizuje zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach, i zagląda w przyszłość. Zapraszamy!
30 Mar 2008
Łukasz Kacperczyk
0
W najnowszym artykule z cyklu "Fotograf niedzielny" Mike Johnston pisze o rozterkach związanych z zakupem nowego aparatu. Jakie cechy są dla niego ważne, a co nie ma znaczenia? Na jaki model zdecyduje się w końcu nasz ulubiony amerykański felietonista? Zapraszamy do lektury!
2 Mar 2008
Łukasz Kacperczyk
0
W pierwszym felietonie 2008 roku Mike Johnston zastanawia się nad znaczeniem zakresu tonalnego czarno-białych zdjęć. Tym razem jednak "Fotograf niedzielny" nie został poświęcony temu, jak zmieścić na fotografii wszystko od czerni do bieli. Nasz amerykański felietonista opisuje, jak zawężenie palety tonalnej może stać się znakiem rozpoznawczym fotografa. Zapraszamy!
20 Sty 2008
Łukasz Kacperczyk
0
Po krótkiej przerwie publikujemy kolejny felieton Mike'a Johnstona z cyklu "Fotograf niedzielny". Tym razem nasz ulubiony amerykański felietonista postanowił napisać kwestionariusz, który umożliwi fotoamatorom podjęcie ewentualnej decyzji o przejściu na zawodowstwo. Chcesz zostać profesjonalistą? Zacznij od wypełnienia "kwestionariusza Johnstona". Może zmienisz zdanie. Polecamy!
23 Gru 2007
Łukasz Kacperczyk
0
Tydzień temu, nakładem wydawnictwa Galaktyka ukazało się polskie wydanie amerykańskiego bestsellera "Ekspozycja bez tajemnic" Bryana Petersona. Autor jest zawodowym fotografem i pedagogiem, który postanowił w prosty i zrozumiały sposób wytłumaczyć zagadnienie fotograficznej ekspozycji, a przy okazji zachęcić fotoamatorów do świadomego fotografowania. Czy mu się udało? Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.
26 Lis 2007
Łukasz Kacperczyk
0
W tym miesiącu nasz ulubiony amerykański felietonista zastanawia się nad sensownością fotografowania cyfrówkami z segmentu ultrazoomów. Tym samym dzisiejszy odcinek "Fotografa niedzielnego" został poświęcony rozważaniom na temat obiektywów zmienno- i stałoogniskowych. Zapraszamy!
5 Paź 2007
Łukasz Kacperczyk
0
Firma Carl Zeiss zaprezentowała nową wersję klasycznego obiektywu Sonnar T* 1.5/50. Dostępne w wersji z bagnetem ZM szkło będzie można kupić z mocowaniem do klasycznych dalmierzowców Contaksa. Firma będzie zbierała zamówienia od dystrybutorów do końca bieżącego roku.
28 Wrz 2007
Łukasz Kacperczyk
0
Epson prezentuje kolejną tanią, ale wydajną drukarkę atramentową, która świetnie nadaje się do drukowania zdjęć. Model Stylus D120 wykorzystuje atramenty pigmentowe DuraBrite, więc o trwałość odbitek nie ma się co martwić. Urządzenie będzie kosztowało 359 zł.
27 Wrz 2007
Łukasz Kacperczyk
0