Epson Stylus D120 - tanio i szybko

0
Łukasz Kacperczyk
27 Wrzesień 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Epson prezentuje kolejną tanią, ale wydajną drukarkę atramentową, która świetnie nadaje się do drukowania zdjęć. Model Stylus D120 wykorzystuje atramenty pigmentowe DuraBrite, więc o trwałość odbitek nie ma się co martwić. Urządzenie będzie kosztowało 359 zł.

W informacji prasowej producent podkreśla rywalizację z drukarkami laserowymi (w domyśle wygraną). Model Stylus D120 ma się bowiem znakomicie sprawdzać w małych biurach i w domach, osiągając szybkość druku stron z czarno-białym tekstem na poziomie 37 stron na minutę (pamiętajmy - mówimy o drukarce atramentowej!) - znakomity wynik. To samo zresztą można powiedzieć o prędkości 20 stron na minutę w kolorze. Nie pisalibyśmy jednak o tej drukarce, gdyby nie radziła sobie równie dobrze ze zdjęciami. Co prawda atramenty są tylko cztery, ale za to w osobnych kartridżach, co z ekonomicznego punktu widzenia jest dużą zaletą. Przede wszystkim jednak plusem są pigmentowe atramenty DuraBrite, które gwarantują wysoką trwałość wydruków. Za jakość odpowiada stosowana przez Epsona głowica Micro Piezo, umożliwiająca też druk z dużą szybkością - pocztówka (10x15 cm) pojawia się po 42 sekundach. Niewątpliwie dużą zaletą Epsona Stylus D120 będzie cena, którą ustalono na poziomie 359 zł.

Epson Stylus D120

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Epson Stylus D120 - niedroga, szybka, osobista drukarka atramentowa dla biznesmenów

Drukarka Epson Stylus D120 jest wyposażona w unikatowy, bardzo wydajny system Dual Black Ink oraz atrament DURABrite Ultra i zapewnia największą szybkość drukowania w swojej klasie. Oferuje też małym firmom energooszczędność i wysoką jakość druku.

27 września 2007 -
Epson wprowadza do sprzedaży Stylus D120, szybką drukarkę dla użytkowników indywidualnych i małych biur. To czterokolorowe urządzenie oferuje jakość tekstu dorównującą drukarkom laserowym, żywe barwy grafiki i zdjęć, a także największą szybkość druku w swojej klasie. Dzięki szybkości do 37 stron na minutę w czerni oraz do 20 stron w kolorze jest idealna dla małych biur lub użytkowników domowych. Wykorzystuje system oddzielnych kartridży, więc wymiany wymaga tylko zużyty kolor. Certyfikowana zgodnie z międzynarodową normą ENERGY STAR drukarka Stylus D120 redukuje zużycie energii, zwłaszcza w porównaniu z drukarkami laserowymi, co jeszcze bardziej zmniejsza koszty eksploatacji.

Epson zintegrował z drukarką Stylus D120 nowatorski system podwójnego czarnego atramentu (Dual Black Ink System), który zwiększa szybkość druku i liczbę zadrukowanych stron. W efekcie małe firmy, które potrzebują produktywnej i ekonomicznej drukarki, przekonają się, że Stylus D120 stanowi dobrą alternatywę dla drukarki laserowej. Ponadto drukarka obsługuje kartridże z czarnym atramentem o dużej pojemności, co pozwala uzyskać drukować jeszcze więcej dokumentów tekstowych.

A w przeciwieństwie do drukarek laserowych sprzedawanych w podobnej cenie, Stylus D120 umożliwia drukowanie dokumentów i zdjęć w kolorze.

Duża szybkość druku wynika z zastosowania nowego mechanizmu głowicy drukującej Epson Micro Piezo. Głowica zawiera setki małych dysz, które wyrzucają kropelki atramentu z najwyższą dokładnością. Szybkość druku czarnego tekstu zmaksymalizowano przez podwojenie liczby dysz zarezerwowanych na czarny atrament oraz przyspieszenie wyrzucania atramentu. Dzięki temu w najszybszym trybie monochromatycznym Stylus D120 drukuje z szybkością 37 stron na minutę, ale kiedy jakość dokumentu ma kluczowe znaczenie, nadal oferuje najlepszą w tej klasie szybkość 25 stron na minutę.

Dzięki najnowszej generacji atramentu Epson DURABrite Ultra Ink dokumenty drukowane przez Stylus D120 są trwałe, odporne na rozmazywanie, wodę i światło. Dwustronne wydruki są czyste i profesjonalne, ponieważ szybkoschnący atrament DURABrite Ultra nie przecieka przez papier. Czarny tekst jest wyraźny jak w przypadku drukarki laserowej, więc biznesowe dokumenty wydrukowane przez Stylus D120 robią odpowiednie wrażenie.

Drukarka Stylus D120 jest wszechstronna i nadaje się również do drukowania zdjęć - druk fotografii o rozmiarach 10x15 cm zajmuje zaledwie 42 sekundy. Nowa formuła otoczki żywicznej w najnowszej generacji atramentu DURABrite Ultra sprawia, że zdjęcia wydrukowane na papierze Epson Premium Glossy Photo są teraz bardziej błyszczące. Stylus D120 oferuje również funkcję Epson PhotoEnhance, która za jednym naciśnięciem przycisku poprawia wygląd zdjęć. Rozpoznaje ona odcienie skóry, krajobrazy oraz sylwetki na tle nieba i dobiera zoptymalizowane ustawienia koloru.

Piotr Dudek, szef polskiego biura firmy Epson mówi: "Drukarki atramentowe są używane przez wiele małych firm i domowych biur. Epson zaprojektował drukarkę Stylus D120 specjalnie pod kątem takich klientów. Oprócz dużej szybkości druku oferuje ona wydajny system Dual Black Ink, bardzo przydatny dla użytkowników biznesowych, którzy drukują dużo czarnego tekstu. Ponadto drukarka jest niewielka i energooszczędna, a atrament DURABrite Ultra oferuje wiele opcji druku, od tekstu i wiadomości e-mail do grafiki oraz zdjęć".

Epson Stylus D120 - kluczowe cechy i funkcje:

- Nowatorski system Dual Black Ink do szybkiego drukowania dużej ilości czarnego tekstu
- Najwyższa, dorównująca drukarkom laserowym jakość dokumentów dzięki ulepszonemu atramentowi Epson DURABrite Ultra
- Duża szybkość druku: 37 stron na minutę w czerni i 20 w kolorze
- Większa wydajność druku dzięki kartridżom o wysokiej pojemności
- Ekonomiczny druk dzięki oddzielnym kartridżom
- Zoptymalizowana rozdzielczość 5760x1440 dpi dzięki unikatowej technologii Epson Micro Piezo
- Doskonała jakość zdjęć - funkcja Epson PhotoEnhance
- Porządkowanie, archiwizowanie oraz drukowanie zdjęć z wykorzystaniem oprogramowania Epson Creativity Suite
- Sugerowana cena detaliczna: 359 PLN z VAT

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
13
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
17
0
Powiązane artykuły