Warsztaty z Tadeuszem Późniakiem w Warszawie

0
Marcin Grabowiecki
9 Marzec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Sigma ProCentrum zaprasza na otwarte warsztaty fotograficzne. W czwartek, 11 marca 2010 gościem warszawskiego ProCentrum będzie Tadeusz Późniak, który opowie o fotografii podróżniczej. Początek o godz. 17:00.
Sigma ProCentrum zaprasza na cykl spotkań, których gościem specjalnym będzie wieloletni członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz fotograf tygodnika "Polityka" - Tadeusz Późniak. Cykl składa się z trzech spotkań i obejmuje: fotografię spacerowo-turystyczną (marzec), fotografię ślubną (kwiecień) oraz fotografię portretu prasowego (maj). Pierwsze z nich, dotyczące fotografii spacerowo-podróżniczej, odbędzie się 11 marca 2010 roku o godz. 17:00.

Na każdym spotkaniu do dyspozycji uczestników oddamy ponad 100 obiektywów Sigma, w różnych mocowaniach, udostępnimy także specjalnie przygotowany plan zdjęciowy oraz opiekę moderatorską - zapowiadają organizatorzy. Warsztaty poprowadzi Tadeusz Późniak, członek ZPAF, który opowie o swoich doświadczeniach, związanych z fotografią podróżniczą oraz zaprezentuje zdjęcia z wyprawy na Sycylię. Po prelekcji przewidziane są dyskusje o sztuce fotografowania, chętnym natomiast udostępnimy specjalnie przygotowany plan zdjęciowy z modelką oraz stanowisko makro.

Tadeusz Późniak - z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, od 35 lat jest fotoreporterem tygodnika "Polityka". Wieloletni członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor wielu wystaw fotograficznych, kilkukrotny laureat konkursów fotograficznych, sędzia konkursów "Prasowe zdjęcie roku". Specjalista w portrecie prasowym, hobbystycznie zajmuje się fotografią turystyczną. Sztuki fotografii uczył go m.in. Marek Karewicz.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy uprzednio wysłać dowolną fotografię do konkursu eliminacyjnego na adres email: warsztaty@Sigma-ProCentrum.pl. Autorzy najlepszych trzydziestu zdjęć zostaną zaproszeni na warsztaty.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
62
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły