Fotofestiwal - 9. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Trwają przygotowania do dziewiątego Fotofestiwalu. W tym roku poświęcony on będzie relacjom rodzinnym i uczuciom, a głównym punktem programu będzie wystawa zatytułowana "Wszystko o miłości". Festiwal odbędzie się w Łodzi w dniach 6-30 maja 2010.
Głownym punktem Programu Głównego 9. Fotofestiwalu będzie wystawa "All my lovin'. Wszystko o miłości". Związki, w które angażujemy się przez całe życie, rodzinne relacje, ludzie których wybieramy lub z którymi przyszło nam żyć są świetnym materiałem do zobrazowania procesu kształtowania się naszych charakterów. W prezentowanych projektach znajdziemy więc humor, pasję, walkę, historię i kompromis, nieco nostalgii i dużo refleksji - piszą organizatorzy.

Poza tym czekają na nas na dziesiątki wystaw fotograficznych w całym mieście, kuratorskie pokazy slajdów, spotkania autorskie, wykłady, warsztaty oraz przegląd portfolio. Głównym weekend to 6-9 maja. W tym czasie Łódź Art Center zamieni się w niezwykłe i tętniące życiem centrum festiwalowe. XIX-wieczny kompleks pofabryczny Scheiblera o powierzchni wystawienniczej 12.000 m2 po raz kolejny w maju w całości zostanie wykorzystany na rzecz fotografii.

Przypominamy, że trwają zapisy na Przegląd Portfolio. Termin zgłoszeń upływa 20 kwietnia br.

Szczegóły na stronie: www.fotofestiwal.com.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba. Poznaliśmy finalistów konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019
18 Cze 2019
Insight Investment Astronomy Photographer of the Year już po raz jedenasty przyznaje nagrody za najlepsze zdjęcia nocnego nieba. Zobaczcie prace tegorocznych finalistów.
0
Nieznane światy na zdjęciach laureatów National Geographic Travel Photographer of the Year 2019
17 Cze 2019
Zobacz uroki najdalszych zakątków naszej planety na zdjęciach laureatów tegorocznego National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
Ponad 20 tys. historycznych zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych do pobrania za darmo
4 Cze 2019
Dziś Bliski Wschód przede wszystkim kojarzy się z wojną. Zobaczcie, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Arab Image Foundation udostępnia kilkadziesiąt tysięcy archiwalnych zdjęć z krajów arabskich, obejmujących okres od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne.
1
“Wszystko, co odbywa się na zewnątrz okrętu jest niebezpieczne”. O fotografowaniu Marynarki Wojennej rozmawiamy z Mikołajem Nowackim
3 Cze 2019
O nagrodzonym w tegorocznym konkursie Grand Press Photo projekcie „Gry wojenne: Bałtyk” rozmawiamy z jego autorem Mikołajem Nowackim, fotografem National Geographic i ambasadorem Panasonic Lumix .
3