Grand Prix Fotofestiwal 2012

Do 15 listopada można przesyłać swoje zgłoszenia na konkurs organizowany przez łódzki Fotofestiwal. Na zdobywcę Grand Prix czeka 10 tys. zł!

Organizatorzy Fotofestiwalu zachęcają do składania projektów na konkurs Grand Prix Fotofestiwal 2012. Coroczny konkurs i wystawa w tym roku zaistnieją w nowej, zmienionej formule. Spośród zgłoszonych prac jury złożone z międzynarodowej grupy kuratorów wybierze jednego zwycięzcę oraz 9 finalistów. W jury znaleźli się światowej klasy specjaliści, m.in.: Xavier Canonne - dyrektor belgijskiego Muzeum Fotografii w Charleroi, redaktor "British Journal of Photography" - Simon Bainbridge i Adam Mazur, kurator Centrum Sztuki Współczesnej "Zamek Ujazdowski".
 
Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł oraz tytuł Grand Prix Fotofestiwal 2012, a jego projekt zostanie zaprezentowany podczas indywidualnej wystawy w trakcie Fotofestiwalu w maju 2012 roku. Prace 9 finalistów zostaną pokazane w formie pokazu slajdów, podczas głównego weekendu festiwalowego (10-13.05.2012). Wtedy także odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników, a zwycięzca otrzyma nagrodę.
 
Do nadsyłania zdjęć zaproszeni są wszyscy fotografowie. Program Grand Prix nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania zdjęć lub ich ilości. Organizatorzy proszą jednak o nieprzysyłanie pojedynczych zdjęć. Zależy im na całych projektach - już skończonych lub będących na ukończeniu.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdziemy na stronie: fotofestiwal.com.
Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0