Grand Prix Fotofestiwal 2012

Do 15 listopada można przesyłać swoje zgłoszenia na konkurs organizowany przez łódzki Fotofestiwal. Na zdobywcę Grand Prix czeka 10 tys. zł!

Organizatorzy Fotofestiwalu zachęcają do składania projektów na konkurs Grand Prix Fotofestiwal 2012. Coroczny konkurs i wystawa w tym roku zaistnieją w nowej, zmienionej formule. Spośród zgłoszonych prac jury złożone z międzynarodowej grupy kuratorów wybierze jednego zwycięzcę oraz 9 finalistów. W jury znaleźli się światowej klasy specjaliści, m.in.: Xavier Canonne - dyrektor belgijskiego Muzeum Fotografii w Charleroi, redaktor "British Journal of Photography" - Simon Bainbridge i Adam Mazur, kurator Centrum Sztuki Współczesnej "Zamek Ujazdowski".
 
Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł oraz tytuł Grand Prix Fotofestiwal 2012, a jego projekt zostanie zaprezentowany podczas indywidualnej wystawy w trakcie Fotofestiwalu w maju 2012 roku. Prace 9 finalistów zostaną pokazane w formie pokazu slajdów, podczas głównego weekendu festiwalowego (10-13.05.2012). Wtedy także odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników, a zwycięzca otrzyma nagrodę.
 
Do nadsyłania zdjęć zaproszeni są wszyscy fotografowie. Program Grand Prix nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania zdjęć lub ich ilości. Organizatorzy proszą jednak o nieprzysyłanie pojedynczych zdjęć. Zależy im na całych projektach - już skończonych lub będących na ukończeniu.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdziemy na stronie: fotofestiwal.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ricoh GR III - nowa matryca, stabilizacja, szybki AF i dotykowy ekran. Premiera w 2019 roku
25 Wrz 2018
Ricoh zapowiedział dziś długo oczekiwą aktualizację dla kultowej wśród fotografów ulicznych serii GR. Trzecie generacja kompaktu APS-C wyposażona została m.in. w 24-milionową matrycę z systemem stabilizacji i pikselami detekcji fazy.
0
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
24 Wrz 2018
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
0
Venus Optics pokaże na Photokinie 12 nowych szkieł Laowa - od rybiego oka, przez szerokokątny zoom aż po obiektywy filmowe
24 Wrz 2018
Venus Optics w krótkim czasie wybił się na jednego z najprężniej działających producentów manualnej optyki. Na targach Photokina zobaczymy aż 7 nowych pozycji i 5 kolejnych wariantów znanych konstrukcji, w tym modele przeznaczone dla filmowców.
0
Irix 150 mm f/2.8 Macro 1:1 - nowy król obiektywów makro?
24 Wrz 2018
Marka Irix, która dostarczyła nam dwóch bardzo ciekawych obiektywów szerokokątnych wkracza na rynek z modelem tele makro, który ma być jedną z najdoskonalszych konstrukcji przeznaczonych do fotografowania małych obiektów.
0