Grand Prix Fotofestiwal 2012

Do 15 listopada można przesyłać swoje zgłoszenia na konkurs organizowany przez łódzki Fotofestiwal. Na zdobywcę Grand Prix czeka 10 tys. zł!

Organizatorzy Fotofestiwalu zachęcają do składania projektów na konkurs Grand Prix Fotofestiwal 2012. Coroczny konkurs i wystawa w tym roku zaistnieją w nowej, zmienionej formule. Spośród zgłoszonych prac jury złożone z międzynarodowej grupy kuratorów wybierze jednego zwycięzcę oraz 9 finalistów. W jury znaleźli się światowej klasy specjaliści, m.in.: Xavier Canonne - dyrektor belgijskiego Muzeum Fotografii w Charleroi, redaktor "British Journal of Photography" - Simon Bainbridge i Adam Mazur, kurator Centrum Sztuki Współczesnej "Zamek Ujazdowski".
 
Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł oraz tytuł Grand Prix Fotofestiwal 2012, a jego projekt zostanie zaprezentowany podczas indywidualnej wystawy w trakcie Fotofestiwalu w maju 2012 roku. Prace 9 finalistów zostaną pokazane w formie pokazu slajdów, podczas głównego weekendu festiwalowego (10-13.05.2012). Wtedy także odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników, a zwycięzca otrzyma nagrodę.
 
Do nadsyłania zdjęć zaproszeni są wszyscy fotografowie. Program Grand Prix nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania zdjęć lub ich ilości. Organizatorzy proszą jednak o nieprzysyłanie pojedynczych zdjęć. Zależy im na całych projektach - już skończonych lub będących na ukończeniu.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdziemy na stronie: fotofestiwal.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
12-bitowy zapis 8K RAW w nadchodzących aparatach Sony? Producent pracuje nad nowym kodekiem XEVC
19 Gru 2018
Niedawno sieć obiegły plotki na temat nowych matryc Sony, które pozwalać mają na zapis filmów 8K z prędkością 60 kl./s. Teraz światło dzienne ujrzały informacje na temat nowego kodeka, który ma szansę zostać bardzo ciepło przyjętym przez branże wideo. Czy tym zaskoczy nas Sony A7S III?
0
Zamierzasz aplikować do ITF w Opawie? Weź udział w styczniowych konsultacjach
19 Gru 2018
Instytut Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie od lat uważany jest za jedną z najlepszych szkół fotograficznych w Europie. Niestety wielu kandydatów nie przechodzi egzaminów wstępnych przez źle przygotowaną teczkę. W odpowiedzi na ten problem egzaminatorzy zapraszają na konsultacje.
0
Zhiyun Crane 3 LAB - znamy polską cenę gimbala, który ma być furtką do świata zaawansowanej kinematografii
19 Gru 2018
O modelu Zhiyun Crane 3 LAB po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca. Wtedy też producent zaprezentował trzecią generację flagowego stabilizatora, który ma być odpowiedzią na wszystkie zapotrzebowania filmowców. Teraz wiemy już kiedy i w jakiej cenie zadebiutuje on na naszym rynku.
0
Tenba zaprezentowała nową linię odpornych futerałów na obiektywy i dwa pokrowce na akcesoria
19 Gru 2018
Jeśli poszukujesz odpornych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo transportowanego sprzętu, to swój wzrok powinieneś skierować w stronę Ridged Lens Capsules oraz Gear Pouches - najnowszych kolekcji kapsuł i futerałów Tenby.
0