Premiera książki "Fotografia krajobrazu"

Już jutro, 22 września ukaże się kolejna książka wydawnictwa "Galaktyka". Tym razem tajniki fotografii krajobrazowej zdradza nam Tim Fitzharris. Autor jest amerykańskim fotografem, który ma na swoim koncie trzydzieści książek poświęconych fotografowaniu dzikiej przyrody. Jego zdjęcia znalazły się w ponad stu kalendarzach i są publikowane na całym świecie.
22 września nakładem wydawnictwa "Galaktyka" ukaże się książka "Fotografia krajobrazu", której autorem jest Tim Fitzharris.

Krajobraz jest jednym z trudniejszych, a przy okazji najwdzięczniejszych tematów fotograficznych. Ze względu na kaprysy pogody wymaga cierpliwości i wytrwałości. To pozornie łatwa dziedzina, która kryje w sobie jednak wiele tajemnic. Jedną z najlepszych metod poszerzania swojej wiedzy w tej materii jest wykorzystywanie rad profesjonalistów. Książka "Fotografia Krajobrazu" oferuje nam taką możliwość.

Znajdziemy w niej omówienia zagadnień technicznych, jednak główna jej część skupia się na relacji artysty z fotografowanym tematem. Autor wyznaje zasadę, że im prostsze jest nasze podejście - tym lepsze efekty osiągamy. To niepopularne przekonanie, jak i cała książka zasługują na uwagę wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie fotografii krajobrazu, bez względu na stopień zaawansowania.

Tim Fitzharris to znany amerykański fotograf krajobrazu, stale piszący artykuły dla pisma "Popular Photography & Imaging". Jest również autorem trzydziestu książek poświęconych fotografowaniu dzikiej przyrody. Jego zdjęcia znalazły się w ponad stu kalendarzach i są publikowane na całym świecie, regularnie pojawiając się na okładkach pism takich jak "Life", "Nature's Best", "Terre Sauvage" i wielu innych. Wraz z żoną i dwójką dzieci mieszka w Santa fe w stanie Nowy Meksyk.

Zamównienia można składać za pośrednictwem strony: www.galaktyka.com.pl

Tim Fitzharris
Fotografia krajobrazu

Format: 21,5 x 21,7 cm
Ilość stron: 168
Tłumaczenie: Wojciech Tkaczyński
Cena: 40 PLN
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1