Premiera książki "Fotografia krajobrazu"

Już jutro, 22 września ukaże się kolejna książka wydawnictwa "Galaktyka". Tym razem tajniki fotografii krajobrazowej zdradza nam Tim Fitzharris. Autor jest amerykańskim fotografem, który ma na swoim koncie trzydzieści książek poświęconych fotografowaniu dzikiej przyrody. Jego zdjęcia znalazły się w ponad stu kalendarzach i są publikowane na całym świecie.
22 września nakładem wydawnictwa "Galaktyka" ukaże się książka "Fotografia krajobrazu", której autorem jest Tim Fitzharris.

Krajobraz jest jednym z trudniejszych, a przy okazji najwdzięczniejszych tematów fotograficznych. Ze względu na kaprysy pogody wymaga cierpliwości i wytrwałości. To pozornie łatwa dziedzina, która kryje w sobie jednak wiele tajemnic. Jedną z najlepszych metod poszerzania swojej wiedzy w tej materii jest wykorzystywanie rad profesjonalistów. Książka "Fotografia Krajobrazu" oferuje nam taką możliwość.

Znajdziemy w niej omówienia zagadnień technicznych, jednak główna jej część skupia się na relacji artysty z fotografowanym tematem. Autor wyznaje zasadę, że im prostsze jest nasze podejście - tym lepsze efekty osiągamy. To niepopularne przekonanie, jak i cała książka zasługują na uwagę wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie fotografii krajobrazu, bez względu na stopień zaawansowania.

Tim Fitzharris to znany amerykański fotograf krajobrazu, stale piszący artykuły dla pisma "Popular Photography & Imaging". Jest również autorem trzydziestu książek poświęconych fotografowaniu dzikiej przyrody. Jego zdjęcia znalazły się w ponad stu kalendarzach i są publikowane na całym świecie, regularnie pojawiając się na okładkach pism takich jak "Life", "Nature's Best", "Terre Sauvage" i wielu innych. Wraz z żoną i dwójką dzieci mieszka w Santa fe w stanie Nowy Meksyk.

Zamównienia można składać za pośrednictwem strony: www.galaktyka.com.pl

Tim Fitzharris
Fotografia krajobrazu

Format: 21,5 x 21,7 cm
Ilość stron: 168
Tłumaczenie: Wojciech Tkaczyński
Cena: 40 PLN
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
3