Warsztaty fotoreporterskie w Yours Gallery

Agencja Napo Images i Yours Gallery organizują wyjątkowe warsztaty dedykowane młodym fotografom, którzy poważnie myślą o pracy zawodowego fotoreportera. Zajęcia z fotoreportażu poprowadzą fotografowie agencji Napo Images: Wojtek Grzędziński, Adam Lach, Filip Ćwik, Piotr Małecki i Maciej Jeziorek. Zapisy ruszają 25 czerwca, a uczestnicy zostaną wyłonieni na podstawie konkursu portfolio.
Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają pracę zawodową lub już zaczęły, a czują potrzebę konsultacji i rozwoju swoich umiejętności. Warsztaty zostały podzielone na trzy spotkania, które odbywać się będą w kolejne soboty sierpnia (począwszy od 8 sierpnia) w Yours Gallery. Jak podkreślają organizatorzy: Każde kolejne spotkanie ma przybliżyć uczestników do celu jaki przyświeca tym warsztatom, czyli przygotowania pełnego profesjonalnego materiału reporterskiego. W trakcie zajęć będzie można skorzystać z profesjonalnych drukarek marki Epson.

W czasie trwania warsztatów 20 uczestników, którzy zostaną wcześniej wybrani na podstawie nadesłanego portfolio, zostanie podzielonych na 4-osobowe grupy, które będą pracować z jednym wybranym fotografem z Agencji Napo Images:

fot. Wojtek Grzędziński

Wojtkiem Grzędzińskim
(1980) Studiował Stosowane Nauki Społeczne, Etnologię i Antropologię Kulturową oraz Pedagogikę Resocjalizacyjną. Pracował dla gazet codziennych min. Super Expressu, Rzeczpospolitej, Dziennika. W fotografii interesuje go człowiek zarówno zanurzony w codzienności jak i w zderzeniu z sytuacjami ekstremalnymi. Uczestnik warsztatów fotograficznych organizowanych przez agencję VII.

fot. Adam Lach

Adamem Lachem
(1983) Z wyróżnieniem ukończył Akademie Fotografii WSF AFA we Wrocławiu. Jest laureatem konkursów fotografii prasowej. Realizował projekty fotograficzne na terenie Mołdawii, Republiki Naddniestrzańskiej, Rumunii i Niemiec. Od 2006r. stały współpracownik tygodnika Newsweek Polska.

fot. Filip Ćwik

Filipem Ćwikiem
(1973) Fotoreporter tygodnika Newsweek Polska, wcześniej związany z Gazetą Wyborczą. Tworzył i prowadził Dział Foto w dzienniku Polska The Times. Pomysłodawca i juror konkursu Newsreportaż. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz fotografię na Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Interesują go wszelkie formy dokumentalne - filmowe, radiowe a nade wszystko fotograficzne.

fot. Piotr Małecki

Piotrem Małeckim
(1967) Studiował na Wydziale Operatorskim w Katowicach i fotografię w Anglii na BPCAD Bournemouth. Fotografuje od początku lat 90-tych. Pracował jako fotoreporter tygodnika Wprost, a po paru latach zaczął działać niezależnie. Koncentruje się głównie na robieniu fotoreportaży. Wykonuje również portrety artystów, polityków, aktorów. Czuje się równie dobrze pracując małoobrazkowym aparatem cyfrowym, jak też średnio-formatowym sprzętem. Dobrze zna się na wszelkich rodzajach sztucznego oświetlenia - flash, tungsten, HMI. Pracuje dla magazynów polskich i zagranicznych.

fot. Maciej Jeziorek

Maciejem Jeziorkiem
(1973) Absolwent studiów teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juri Gagarina w Warszawie. Uczestnik Credit Suisse Masterclass for photojournalists from East-Central Europe, Budapeszt 2004. Pracował dla "Tygodnika Solidarność", "Życia Warszawy", dziennika "Życie" i "Polska". Od roku 2002 współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Wielokrotnie nagradzany na konkursach fotografii prasowej: Polska Fotografia Prasowa, Newsreportaż, Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo.

Terminy spotkań:
 • 08. sierpnia godz. 11:00 - 20:00
 • 15. sierpnia godz. 11:00 - 20:00
 • 22. sierpnia godz. 11:00 - 20:00

Pierwsze spotkanie:
 • będzie poświęcone przede wszystkim omówieniu dotychczasowej pracy uczestników
 • każdy będzie mógł poznać swoje mocne strony, dowiedzieć się co należy skorygować oraz w jakim kierunku kontynuować prace.
 • fotoedytorka Monika Bajkowska pokaże jak edytować materiał, jak przygotować edycję na konkurs, a jak do gazety.
 • uczestnicy, podzieleni na grupy, będą rozmawiać o tematach, które chcą realizować w czasie warsztatów.
 • dodatkowo, fotografowie Napo Images zaprezentują przekrojowo swoje materiały.

Drugie spotkanie:
 • będzie skupiało się na omówieniu efektów pracy uczestników, którą wykonywali w trakcie minionego tygodnia. Prowadzący skupią się na edytowaniu i uwagach technicznych. Po pracy w grupach, już na ogólnym forum, uczestnicy będą oglądać pokaz slajdów składający się z efektów ich tygodniowej pracy. Dzięki temu wszyscy będą mogli zobaczyć swoje pomysły i ich rozwój.
 • o swojej pracy fotoreportera opowie Wojtek Grzędziński, Piotr Małecki i Adam Lach. Będą temu towarzyszyć pokazy zdjęć.

Trzecie spotkanie:
 • to przygotowanie ostatecznej wersji reportaży uczestników. Materiały zostaną szczegółowo omówione i wyedytowane przez prowadzących.
 • o swojej pracy opowie Filip Ćwik i Maciek Jeziorek. Będą temu towarzyszyć pokazy zdjęć.
 • na drugą część spotkania, uczestników i ich gości zaprosimy na Skwer (Krakowskie Przedmieście 60A), gdzie odbędzie się otwarty dla wszystkich pokaz slajdów prezentujący ukończone materiały.
 • Wszyscy uczestnicy dostaną na zakończenie finalnie przygotowane materiały w formie cyfrowej i papierowej.

Zasady uczestnictwa: ;
Lista 20 uczestników zostanie ogłoszona do 27.07. ;
Koszt uczestnictwa: 350zł]


Pełny program warsztatów można pobrać ze strony www.napoimages.com
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba. Poznaliśmy finalistów konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019
18 Cze 2019
Insight Investment Astronomy Photographer of the Year już po raz jedenasty przyznaje nagrody za najlepsze zdjęcia nocnego nieba. Zobaczcie prace tegorocznych finalistów.
0
Nieznane światy na zdjęciach laureatów National Geographic Travel Photographer of the Year 2019
17 Cze 2019
Zobacz uroki najdalszych zakątków naszej planety na zdjęciach laureatów tegorocznego National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
Ponad 20 tys. historycznych zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych do pobrania za darmo
4 Cze 2019
Dziś Bliski Wschód przede wszystkim kojarzy się z wojną. Zobaczcie, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Arab Image Foundation udostępnia kilkadziesiąt tysięcy archiwalnych zdjęć z krajów arabskich, obejmujących okres od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne.
1
“Wszystko, co odbywa się na zewnątrz okrętu jest niebezpieczne”. O fotografowaniu Marynarki Wojennej rozmawiamy z Mikołajem Nowackim
3 Cze 2019
O nagrodzonym w tegorocznym konkursie Grand Press Photo projekcie „Gry wojenne: Bałtyk” rozmawiamy z jego autorem Mikołajem Nowackim, fotografem National Geographic i ambasadorem Panasonic Lumix .
3