Spotkanie z Szurkowskim w Zachęcie

0
Marta Sinior
16 Kwiecień 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
23 kwietnia 2008 roku w Zachęcie odbędzie się kolejne spotkanie z fotografem z cyklu "Fotografia polska po 1945 roku". Tym razem uczestnicy spotkania będą mogli osobiście poznać fotografa - Leszka Szurkowskiego.
fot. Leszek Szurkowski

Leszek Szurkowski urodził się w1949 roku w Poznaniu. Ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu w 1973 roku. Doktorat i habilitacja w zakresie fotografii i multimediów. Od 1972 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Szurkowski założył studio LES INC w Kanadzie, które prowadzi działalność w zakresie fotografii, multimediów oraz projektowania graficznego. W latach 1992-2003 pracował jako profesor wizytujący Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 2007 roku jest profesorem w Wyzszej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia z podstaw warsztatu fotografii i ogolnej wiedzy o obrazie. Leszek Szurkowski zajmuje się fotografią, fotoilustracją, projektowaniem książek i wydawnictw. Swoje prace prezentował w przeszło 150 krajowych i międzynarodowych wystawach zbiorowych oraz na 53 wystawach indywidualnych. Prace Szurkowskiego publikowane były m.in w "Graphis Photo", "Communications Art Magazine", "Graphic Excellence USA", "Studio Magazine", "Masters of Photography", "APA Awards Book", "How", "Applied Arts" oraz w "Photo District News". Reprezentowany jest przez: Graphistock, Nowy York / First Light, Toronto.

Więcej o artyście na stronie internetowej: www.szurkowski.com/lesinc


Termin spotkania: 23 kwietnia 2008 godzina 18

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Plac Małachowskiego 3, Warszawa
email:
edu@zacheta.art.pl

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1