Frank Huelsboemer w Akademii Fotografii

W najbliższy czwartek 24 stycznia o godzinie 19.00, odbędzie się spotkanie z Frankiem Huelsboemerem w warszawskiej Akademii Fotografii. Artysta przez jakiś czas mieszkał w Warszawie i jak sam twierdzi, architektura miast które zostały zburzone, a później odbudowane inspiruje go. Ta wypowiedź dotyczy także Berlina. Pracę Franka charakteryzuje dokumentalny styl, ponieważ fotograf w trakcie wykonywania zdjęć nie zmienia nawet oświetlenia czy eksponatów. Jak sam uważa, jego prace są głęboko geometryczne.
fot.Frank Huelsboemer

Frank Huelsboemer (Hülsbömer)ur. 1968 roku w Monachium. Studiował fotografię u Hansa Kroegera w Niemczech (1989-1992). Następnie pracował jako fotograf w Nowym Jorku (1992-1994), Berlinie i w Warszawie (1995-1999). Od 2000 roku podróżuje między Paryżem, a Berlinem. Obszarem jego zainteresowań artystycznych jest architektura, struktura miasta, a w komercyjnej fotografii także portrety oraz martwa natura. Jest fotografem, który od wielu lat, potrafi łączyć pracę artystyczną z komercyjną.

fot. Frank Huelsboemer

Jak mówi sam Frank nawiązując do artystów Bauhausu, którzy jednocześnie zajmowali się malarstwem, dizajnem i architekturą Jeśli masz poczucie estetyki, to dotyczy to wszystkich dziedzin.

Prace Franka Huelsboemera można oglądać na stronach: www.foto-union.de, www.magda-gallery.com, www.thierrykauffmann.com, oraz jego własnej - www.frankhuelsboemer.de.


Spotkanie z Frankiem Huelsboemerem: 24 stycznia godz. 19.00

Akademia Fotografii, ul. Marszałkowska 3/5, Warszawa


Opracowanie: Agata Nowak
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - poznaliśmy nazwiska nominowanych fotografów
7 Wrz 2018
Max Barstow, Enda Bowe, Joey Lawrence oraz Alice Mann to czwórka fotografów, która w tym roku walczy o prestiżową nagrodę Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Zobaczcie fotografie, które są niejako „portretem współczesnego świata.“
0