Frank Huelsboemer w Akademii Fotografii

W najbliższy czwartek 24 stycznia o godzinie 19.00, odbędzie się spotkanie z Frankiem Huelsboemerem w warszawskiej Akademii Fotografii. Artysta przez jakiś czas mieszkał w Warszawie i jak sam twierdzi, architektura miast które zostały zburzone, a później odbudowane inspiruje go. Ta wypowiedź dotyczy także Berlina. Pracę Franka charakteryzuje dokumentalny styl, ponieważ fotograf w trakcie wykonywania zdjęć nie zmienia nawet oświetlenia czy eksponatów. Jak sam uważa, jego prace są głęboko geometryczne.
fot.Frank Huelsboemer

Frank Huelsboemer (Hülsbömer)ur. 1968 roku w Monachium. Studiował fotografię u Hansa Kroegera w Niemczech (1989-1992). Następnie pracował jako fotograf w Nowym Jorku (1992-1994), Berlinie i w Warszawie (1995-1999). Od 2000 roku podróżuje między Paryżem, a Berlinem. Obszarem jego zainteresowań artystycznych jest architektura, struktura miasta, a w komercyjnej fotografii także portrety oraz martwa natura. Jest fotografem, który od wielu lat, potrafi łączyć pracę artystyczną z komercyjną.

fot. Frank Huelsboemer

Jak mówi sam Frank nawiązując do artystów Bauhausu, którzy jednocześnie zajmowali się malarstwem, dizajnem i architekturą Jeśli masz poczucie estetyki, to dotyczy to wszystkich dziedzin.

Prace Franka Huelsboemera można oglądać na stronach: www.foto-union.de, www.magda-gallery.com, www.thierrykauffmann.com, oraz jego własnej - www.frankhuelsboemer.de.


Spotkanie z Frankiem Huelsboemerem: 24 stycznia godz. 19.00

Akademia Fotografii, ul. Marszałkowska 3/5, Warszawa


Opracowanie: Agata Nowak
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4