Frank Huelsboemer w Akademii Fotografii

0
Michal Grzegorczyk
23 Styczeń 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
W najbliższy czwartek 24 stycznia o godzinie 19.00, odbędzie się spotkanie z Frankiem Huelsboemerem w warszawskiej Akademii Fotografii. Artysta przez jakiś czas mieszkał w Warszawie i jak sam twierdzi, architektura miast które zostały zburzone, a później odbudowane inspiruje go. Ta wypowiedź dotyczy także Berlina. Pracę Franka charakteryzuje dokumentalny styl, ponieważ fotograf w trakcie wykonywania zdjęć nie zmienia nawet oświetlenia czy eksponatów. Jak sam uważa, jego prace są głęboko geometryczne.
fot.Frank Huelsboemer

Frank Huelsboemer (Hülsbömer)ur. 1968 roku w Monachium. Studiował fotografię u Hansa Kroegera w Niemczech (1989-1992). Następnie pracował jako fotograf w Nowym Jorku (1992-1994), Berlinie i w Warszawie (1995-1999). Od 2000 roku podróżuje między Paryżem, a Berlinem. Obszarem jego zainteresowań artystycznych jest architektura, struktura miasta, a w komercyjnej fotografii także portrety oraz martwa natura. Jest fotografem, który od wielu lat, potrafi łączyć pracę artystyczną z komercyjną.

fot. Frank Huelsboemer

Jak mówi sam Frank nawiązując do artystów Bauhausu, którzy jednocześnie zajmowali się malarstwem, dizajnem i architekturą Jeśli masz poczucie estetyki, to dotyczy to wszystkich dziedzin.

Prace Franka Huelsboemera można oglądać na stronach: www.foto-union.de, www.magda-gallery.com, www.thierrykauffmann.com, oraz jego własnej - www.frankhuelsboemer.de.


Spotkanie z Frankiem Huelsboemerem: 24 stycznia godz. 19.00

Akademia Fotografii, ul. Marszałkowska 3/5, Warszawa


Opracowanie: Agata Nowak
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1