Frank Huelsboemer w Akademii Fotografii

W najbliższy czwartek 24 stycznia o godzinie 19.00, odbędzie się spotkanie z Frankiem Huelsboemerem w warszawskiej Akademii Fotografii. Artysta przez jakiś czas mieszkał w Warszawie i jak sam twierdzi, architektura miast które zostały zburzone, a później odbudowane inspiruje go. Ta wypowiedź dotyczy także Berlina. Pracę Franka charakteryzuje dokumentalny styl, ponieważ fotograf w trakcie wykonywania zdjęć nie zmienia nawet oświetlenia czy eksponatów. Jak sam uważa, jego prace są głęboko geometryczne.
fot.Frank Huelsboemer

Frank Huelsboemer (Hülsbömer)ur. 1968 roku w Monachium. Studiował fotografię u Hansa Kroegera w Niemczech (1989-1992). Następnie pracował jako fotograf w Nowym Jorku (1992-1994), Berlinie i w Warszawie (1995-1999). Od 2000 roku podróżuje między Paryżem, a Berlinem. Obszarem jego zainteresowań artystycznych jest architektura, struktura miasta, a w komercyjnej fotografii także portrety oraz martwa natura. Jest fotografem, który od wielu lat, potrafi łączyć pracę artystyczną z komercyjną.

fot. Frank Huelsboemer

Jak mówi sam Frank nawiązując do artystów Bauhausu, którzy jednocześnie zajmowali się malarstwem, dizajnem i architekturą Jeśli masz poczucie estetyki, to dotyczy to wszystkich dziedzin.

Prace Franka Huelsboemera można oglądać na stronach: www.foto-union.de, www.magda-gallery.com, www.thierrykauffmann.com, oraz jego własnej - www.frankhuelsboemer.de.


Spotkanie z Frankiem Huelsboemerem: 24 stycznia godz. 19.00

Akademia Fotografii, ul. Marszałkowska 3/5, Warszawa


Opracowanie: Agata Nowak
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0