Ten film pokaże Ci, w jaki sposób efektywnie wyostrzyć zdjęcia w Photoshopie

0
Michał Chrzanowski
5 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Unmesh Dinda z PiXimperfect powraca z kolejnym ciekawym tutorialem. Tym razem w niespełna 12-minutowym filmie pokazuje, jak sprawniej i efektywniej ostrzyć zdjęcia za pomocą kilku narzędzi dostępnych w Photoshopie.

Najczęściej spotykanym sposobem wyostrzenia fotografii w Photoshopie jest skorzystanie z warstwy z filtrem górnoprzepustowym. Jednak Unmesh Dinda z PiXimperfect twierdzi, że jest to destrukcyjny sposób, który nie daje najlepszych rezultatów. Zamiast tego proponuje sięgnięcie po inne narzędzia Photoshopa, które umożliwią sprytniejsze i wydajniejsze wyostrzanie obrazu.

- Zamiast nakładać warstwę na kolejną warstwę z różnymi technikami ostrzenia, możemy polegać na trybach mieszania, przezroczystości i inteligentnych filtrach - zaznacza Unmesh Dinda. Zobacz, jak tego dokonać, aby w jak najlepszy sposób wyostrzyć nasze zdjęcia.

 

- Przestań tworzyć niszczące warstwy z filtrem górnoprzepustowym! Oto mądry, niedestruktywny sposób na wyostrzenie bez żadnych warstw w Photoshopie! Naucz się korzystać z inteligentnych obiektów i inteligentnych filtrów, aby wyostrzyć, usunąć skazy i zrobić wiele rzeczy za pomocą jednej warstwy - podkreśla Unmesh Dinda.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0