Ten film pokaże Ci, w jaki sposób efektywnie wyostrzyć zdjęcia w Photoshopie

0

Autor: Michał Chrzanowski

5 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Unmesh Dinda z PiXimperfect powraca z kolejnym ciekawym tutorialem. Tym razem w niespełna 12-minutowym filmie pokazuje, jak sprawniej i efektywniej ostrzyć zdjęcia za pomocą kilku narzędzi dostępnych w Photoshopie.

Najczęściej spotykanym sposobem wyostrzenia fotografii w Photoshopie jest skorzystanie z warstwy z filtrem górnoprzepustowym. Jednak Unmesh Dinda z PiXimperfect twierdzi, że jest to destrukcyjny sposób, który nie daje najlepszych rezultatów. Zamiast tego proponuje sięgnięcie po inne narzędzia Photoshopa, które umożliwią sprytniejsze i wydajniejsze wyostrzanie obrazu.

- Zamiast nakładać warstwę na kolejną warstwę z różnymi technikami ostrzenia, możemy polegać na trybach mieszania, przezroczystości i inteligentnych filtrach - zaznacza Unmesh Dinda. Zobacz, jak tego dokonać, aby w jak najlepszy sposób wyostrzyć nasze zdjęcia.

 

- Przestań tworzyć niszczące warstwy z filtrem górnoprzepustowym! Oto mądry, niedestruktywny sposób na wyostrzenie bez żadnych warstw w Photoshopie! Naucz się korzystać z inteligentnych obiektów i inteligentnych filtrów, aby wyostrzyć, usunąć skazy i zrobić wiele rzeczy za pomocą jednej warstwy - podkreśla Unmesh Dinda.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe.

zdjęcie główne: pexels.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
22
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0