Ten film pokaże Ci, w jaki sposób efektywnie wyostrzyć zdjęcia w Photoshopie

Ten film pokaże Ci, w jaki sposób efektywnie wyostrzyć zdjęcia w Photoshopie

Unmesh Dinda z PiXimperfect powraca z kolejnym ciekawym tutorialem. Tym razem w niespełna 12-minutowym filmie pokazuje, jak sprawniej i efektywniej ostrzyć zdjęcia za pomocą kilku narzędzi dostępnych w Photoshopie.

Najczęściej spotykanym sposobem wyostrzenia fotografii w Photoshopie jest skorzystanie z warstwy z filtrem górnoprzepustowym. Jednak Unmesh Dinda z PiXimperfect twierdzi, że jest to destrukcyjny sposób, który nie daje najlepszych rezultatów. Zamiast tego proponuje sięgnięcie po inne narzędzia Photoshopa, które umożliwią sprytniejsze i wydajniejsze wyostrzanie obrazu.

- Zamiast nakładać warstwę na kolejną warstwę z różnymi technikami ostrzenia, możemy polegać na trybach mieszania, przezroczystości i inteligentnych filtrach - zaznacza Unmesh Dinda. Zobacz, jak tego dokonać, aby w jak najlepszy sposób wyostrzyć nasze zdjęcia.

 

- Przestań tworzyć niszczące warstwy z filtrem górnoprzepustowym! Oto mądry, niedestruktywny sposób na wyostrzenie bez żadnych warstw w Photoshopie! Naucz się korzystać z inteligentnych obiektów i inteligentnych filtrów, aby wyostrzyć, usunąć skazy i zrobić wiele rzeczy za pomocą jednej warstwy - podkreśla Unmesh Dinda.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1