Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotograficzna gra miejska "Twoja Klisza z Powstania 2013"

0

Autor: Marcin Grabowiecki

31 Lipiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Już po raz siódmy miłośnicy starej Warszawy i fotografii będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Twoja klisza z Powstania". Projekt obejmuje grę miejską, która odbędzie się 3 sierpnia w Warszawie oraz konkurs na najlepsze fotografie. Na jesieni, na finale zagra Katy Carr - znana na polskiej scenie muzycznej artystka, która zasłynęła piosenkami zainspirowanymi losami członków polskiego ruchu oporu z okresu II wojny światowej, czym zyskała ogromną sympatię Polaków.

 

7. edycja Twojej kliszy z Powstania przeniesie uczestników w sam środek walk, jakie miały miejsce w pierwszych dniach Powstania na warszawskim Mokotowie. Dzielnica ta jak wiele innych już od pierwszych chwil z entuzjazmem chwyciła za broń, jednak zlokalizowanie w bezpośrednim sąsiedztwie wielu obiektów przeznaczonych w latach okupacji "tylko dla Niemców", a w czasie Powstania silnie przez nich obsadzonych, sprawiło, że jej połączenie z innymi rejonami walczącej stolicy było bardzo utrudnione. Mimo to, Mokotów bronił się w osamotnieniu, aż do 27 września. 58 dni walki tej dzielnicy stało się inspiracją dla tegorocznej edycji "Twojej Kliszy z Powstania".

Aby wziąć udział w grze należy się zarejestrować na: www.1944.pl

 

Uczestnicy będą mięli za zadanie pokonać 5 km trasę z licznymi zadaniami do wykonania, a także niezwykłe miejsca, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Poza pokonaniem trasy, w jak najkrótszym czasie, głównym zadaniem uczestników jest wykonywanie dokumentacji fotograficznej i rejestrowanie wydarzeń napotkanych podczas wykonywania poszczególnych zadań. Ponadto szczególnie wzmocniona zostanie fotograficzna część gry.

Na trasie przewidziano cztery obowiązkowe kategorie konkursowe tj. "zdjęcie reportażowe", "obiekt w ruchu", "detal", a w punkcie finałowym "zdjęcie portretowe", których wykonanie będzie niezbędne w celu dotarcia do wszystkich punktów przewidzianych dla uczestników gry.

Gra skierowana jest do wszystkich - można grać samemu lub ze znajomymi czy rodziną. Wymogiem uczestnictwa w grze jest posiadanie aparatu i w przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodzica lub opiekuna.

Ocena zdjęć przez znakomite, profesjonalne jury nastąpi podczas uroczystego finału organizowanego na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych uczestnicy zostaną nagrodzeni koncertem Katy Carr.

Gra "Twoja klisza z Powstania" miała swoją inaugurację w 2007 roku. Inspiracją do stworzenia scenariusza pierwszej edycji gry były zdjęcia Eugeniusza Lokajskiego - olimpijczyka i fotografa amatora. Podczas poprzednich sześciu edycji uczestnicy pokonali łącznie trasę ponad 35 km, wykonali około 4000 zdjęć i przede wszystkim odkryli niezliczoną liczbę nieznanych miejsc powstańczej Warszawy

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
45
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)