Spotkanie z Ania Nałęcką w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Luty 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na spotkanie z Anią Nałęcką, które odbędzie się w sobotę, 23 lutego o godz. 19:30. Graficzka i projektantka specjalizująca się w tworzeniu książek fotograficznych opowie na nim m.in. o tym, jak rodzi się pomysł na książkę oraz co sprawia jej najwięcej satysfakcji i co jest najtrudniejsze przy wydawaniu kolejnej publikacji.
Rafał Milach "Black Sea of Concrete"

Spotkanie z Anią Nałęcką odbędzie się w sobotę, 23 lutego o godz. 19:30 w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Na spotkaniu Ania opowie o swojej pracy. O tym, jak powstaje pomysł na książkę. Jak przebiegają ustalenia z fotografami czy wydawnictwem. Kto i co ma decydujący wpływ na wygląd książki. Co sprawia jej najwięcej satysfakcji i co jest najtrudniejsze przy wydawaniu kolejnej publikacji.

Ania Nałęcka wykreowała większość publikacji fotografów kolektywu Sputnik Photos. Wśród nich są książki prezentujące projekty Sputnika, jak "IS(not)", "Miejsce odległe/ Distant Place", "Stand by", ale również wydawnictwa indywidualne, np.: "Black Sea of Concrete" i "7 Rooms" Rafała Milacha, "American Dream" Agnieszki Rayss, "Brutal" Michała Łuczaka.

Ania współpracuje również z innymi fotografami. Tak powstał tytuł "The Love Book" Sławomira Rumiaka czy album "Nath" z fotografiami Robby'ego Cyrona. Dzięki współpracy Ani z Fundacją Archeologia Fotografii została wydana książka "Zofia Chomętowska. Polesie".

 

Każda z tych książek ma swój indywidualny charakter. Są zaprojektowane z wielką wrażliwością i szacunkiem do fotografii. Od strony edytorskiej książki tworzone przez Anię są pięknymi obiektami, w których widać umiejętności i wspaniałą znajomość warsztatu graficznego.

Ania Nałęcka studiowała grafikę na ASP w Katowicach i Helsinkach. Tworzy pod własną marką Tapir Book Design. Wcześniej pracowała jako Senior Art Director i Head of Design w agencji kreatywnej Lowe GGK Warsaw. Należy do zespołu Sputnik Photos.

Szczegóły na stronie: wsfoto.art.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Odkryj tajemnice koloru, by robić jeszcze lepsze zdjęcia
Odkryj tajemnice koloru, by robić jeszcze lepsze zdjęcia
Czy wiesz jak na widza oddziałuje kolor? Podpowiadamy, jak tworzyć mocne ujęcia wykorzystując zasady dobierania barw.
24
Jak działa soczewka asferyczna?
Jak działa soczewka asferyczna?
O soczewkach asferycznych słyszycie przy niemal każdej premierze obiektywu. Czy jednak wiecie jak działa? Zobaczcie w jaki sposób wpływa na jakość obrazu i jak jej...
7
Fotografia miejska - 5 wskazówek jak uchwycić energię metropolii
Fotografia miejska - 5 wskazówek jak uchwycić energię metropolii
Jak przygotować się na fotograficzne miejskie łowy? Jak wybrać i jak ustawić aparat by nie stracić żadnej klatki? Gdzie szukać ciekawych ujęć i jak komponować kadry? Odpowiedzi na te i inne...
9
Powiązane artykuły