Warsztaty fotograficzne w plenerze

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii na weekendowe zajęcia praktyczne z fotografii mody (10 sierpnia), fotografii krajobrazowej (17 sierpnia) oraz fotoreportażu (24 i 25 sierpnia). Warsztaty poprowadzą: Maciej Szal, Karol Bagiński i Agata Grzybowska.
fot. Maciej Szal


10 sierpnia odbędą się jednodniowe warsztaty z fotografii mody. Podczas zajęć uczestnicy znajdą się w profesjonalnych warunkach studyjnych, poznają zawodowy sprzęt oświetleniowy i fotograficzny oraz nauczą się pracy z modelką podczas sesji zdjęciowej. Na warsztatach obecna będzie zawodowa modelka, makijażystka, fryzjerka i stylistka. Zajęcia poprowadzi wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej - Maciej Szal.

Warsztaty z fotografii krajobrazowej (17 sierpnia) to kolejna propozycja warsztatów w plenerze. Prowadzący zajęcia Karol Bagiński zaproponuje słuchaczom niedokumentalne podejście do przyrody z poszukiwaniem i rejestracją wrażeń oraz przekaże profesjonalną wiedzę na temat m.in. dokładnego pomiaru światła i ustawień swojego sprzętu fotograficznego. Uczestnicy poznają również pracę z aparatem cyfrowym w terenie, punktowy pomiar światła, kompozycję i jej parametry czy użycie zasad systemu strefowego.

24 i 25 sierpnia odbędą się warsztaty z fotografii reportażowej z Agatą Grzybowską. Pierwszy dzień zajęć poświęcony będzie części teoretycznej, podczas których reporterka Gazety Wyborczej opowie m.in. czym jest fotoreportaż, jakie są jego zasady i historia. Tego samego dnia odbędzie się również część praktyczna w plenerze. Drugi dzień warsztatów poświęcony będzie omówieniu zdjęć uczestników.

Warsztaty organizowane przez Warszawską Szkołę Fotografii i Grafiki Projektowej kierowane są do wszystkich pasjonatów fotografii na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Do części praktycznej potrzebny jest aparat (najlepiej cyfrowy).

Cena jednego warsztatu wynosi 90 zł.

Więcej informacji na www.wsfoto.art.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
20 Maj 2019
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
1
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0
Young Poland 2019 - oto najlepsze zdjęcia młodych polskich fotografów z konkursu Grand Press Photo
17 Maj 2019
Young Poland to specjalna sekcja konkursu GPP, kierowana do twórców, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Zobaczcie, jakie zdjęcie podbiły w tym roku serca jurorów.
2
Poznaliśmy laureatów Grand Press Photo 2019. Zobacz najlepsze polskie zdjęcia prasowe minionego roku
16 Maj 2019
Tegoroczna edycja najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo dobiegła końca. Oto najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów.
8