Warsztaty fotograficzne w plenerze

0
Marcin Grabowiecki
8 Sierpień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii na weekendowe zajęcia praktyczne z fotografii mody (10 sierpnia), fotografii krajobrazowej (17 sierpnia) oraz fotoreportażu (24 i 25 sierpnia). Warsztaty poprowadzą: Maciej Szal, Karol Bagiński i Agata Grzybowska.
fot. Maciej Szal


10 sierpnia odbędą się jednodniowe warsztaty z fotografii mody. Podczas zajęć uczestnicy znajdą się w profesjonalnych warunkach studyjnych, poznają zawodowy sprzęt oświetleniowy i fotograficzny oraz nauczą się pracy z modelką podczas sesji zdjęciowej. Na warsztatach obecna będzie zawodowa modelka, makijażystka, fryzjerka i stylistka. Zajęcia poprowadzi wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej - Maciej Szal.

Warsztaty z fotografii krajobrazowej (17 sierpnia) to kolejna propozycja warsztatów w plenerze. Prowadzący zajęcia Karol Bagiński zaproponuje słuchaczom niedokumentalne podejście do przyrody z poszukiwaniem i rejestracją wrażeń oraz przekaże profesjonalną wiedzę na temat m.in. dokładnego pomiaru światła i ustawień swojego sprzętu fotograficznego. Uczestnicy poznają również pracę z aparatem cyfrowym w terenie, punktowy pomiar światła, kompozycję i jej parametry czy użycie zasad systemu strefowego.

24 i 25 sierpnia odbędą się warsztaty z fotografii reportażowej z Agatą Grzybowską. Pierwszy dzień zajęć poświęcony będzie części teoretycznej, podczas których reporterka Gazety Wyborczej opowie m.in. czym jest fotoreportaż, jakie są jego zasady i historia. Tego samego dnia odbędzie się również część praktyczna w plenerze. Drugi dzień warsztatów poświęcony będzie omówieniu zdjęć uczestników.

Warsztaty organizowane przez Warszawską Szkołę Fotografii i Grafiki Projektowej kierowane są do wszystkich pasjonatów fotografii na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Do części praktycznej potrzebny jest aparat (najlepiej cyfrowy).

Cena jednego warsztatu wynosi 90 zł.

Więcej informacji na www.wsfoto.art.pl

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
9
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, powraca z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem naświetla 13 błędów, które trzeba wyeliminować, aby wskoczyć na wyższy...
23
0