Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu. Plener z Juliuszem Sokołowskim

Autor: Marcin Grabowiecki

26 Czerwiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Warsztaty "Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu" odbędą się 13, 14 i 15 lipca w kompleksie pałacowym w Małej Wsi koło Grójca (ok. 50 km od Warszawy). Jego organizatorzy nie chcą, aby był to typowy plener fotograficzny, ani kurs, a bardziej spotkanie. Każdy z uczestników ma mieć możliwość intensywnej pracy pod okiem Juliusza Sokołowskiego - jednego z najlepszych fotografów architektury w Polsce, z wykorzystaniem przygotowanego sprzętu i materiałów. Zapisy trwają do 30 czerwca.
fot. Juliusz Sokołowski

Podczas warsztatów "Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu" będzie okazja do pracy we wnętrzach, plenerze i ciemni. Na warsztaty złożą się:

  1. Spotkanie autorskie z Juliuszem Sokołowski (pokaz zdjęć, książek, wykład...)
  2. Wprowadzenie teoretyczne i praktyczne mające zapoznać uczestników z techniką wielkoformatową wykorzystywaną w fotografii architektury i pejzażu.
  3. Wielkoformatowa fotografia architektury. Technika analogowa i cyfrowa. Uczestnicy zapoznają się z pracą w technice analogowej i cyfrowej z wykorzystaniem przystawki.
  4. Przegląd portfolio. Przegląd prac uczestników pleneru, indywidualne konsultacje i wspólna dyskusja.

Juliusz Sokołowski, fotograf, polonista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Założyciel koalicji Latarnik, komisarz Festiwalu Fotografii Czarno-Białej w Zakopane-Warszawa w 2002, od 1996 roku prowadzi autorski warsztat fotograficzny w Instytucie Kultury Polskiej UW. Od lat jest cenionym współpracownikiem pism o designie i architekturze wnętrz (A10, Mark, Dobre Wnętrze, Elle Decoration) oraz miesięcznika "Architektura-Murator". W 2005 roku wraz z Marcinem Czechowiczem reprezentował polską fotografię podczas międzynarodowej wystawy architektury i fotografii Form and non-form. A selection of Central European Photography of Architecture w Luksemburgu. Autor koncepcji i zdjęć do wielu książek, m. in. katalogu Powiększenie. Fotografia w czasach zgiełku (wyd. portal internetowy Latarnik, 2002) oraz albumów Adres (wyd. Latarnik I Dembud, 2004) i Antoni Rząsa. Prace (wraz z Magdaleną Ciszewską-Rząsą; wyd. Fundacja im. Antoniego Rząsy, portal internetowy Latarnik, 2004), JEMS Architektura (wyd. JEMS Architekci, 2011).

Koszt pleneru: 950 zł
Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy trwają do 30 czerwca: kontakt@flatten.pl

W cenę wliczone są materiały wielkoformatowe (chemia, papiery), 2 noclegi i wyżywienie. Na miejscu uczestnicy korzystać będą z negatywowej ciemni fotograficznej.

Plener "Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu"
Prowadzący: Juliusz Sokołowski
Termin: 13-15 lipca

Pałac w Małej Wsi koło Grójca

Szczegóły na:

www.niebonabetonie.blogspot.com.

malawies.com.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16