Otwarcie nowej siedziby księgarni Bookoff

W najbliższy piątek, 29 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się oficjalne otwarcie księgarni artystycznej Bookoff przy ul. Ogrodowej 7 w Warszawie (dotychczasowa siedziba księgarni mieściła się przy ul.Łuckiej 14). W nowym miejscu znaleźć będzie można przede wszystkim szeroką ofertę albumów fotograficznych oraz książki z zakresu mody. Nowy lokal jest trzykrotnie większy od dotychczasowej siedziby, a część przestrzeni wykorzystywana będzie na wydarzenia artystyczne.

Bookoff otworzył swoje drzwi latem 2008 roku jako specjalistyczna księgarnia internetowa obsługująca rynek sztuki, fotografii, designu i architektury. Ofertę księgarni uzupełniają najbardziej interesujące wydawnictwa międzynarodowe takie jak: Aperture, AVA Publishing, Bulfinch, Focal Press, Laurence King Publishing, Loft Publications, Magnum Photos, Pepin Press, Phaidon, powerHouse Books, Random House, Rockport, Rotovision, Scalo Publishers, Schirmer/Mosel, Steidl, Taschen, Te neues, Thames & Hudson oraz wiele innych. Siedziba księgarni została otwarta we wrześniu 2009 roku przy ul. Łuckiej 14 w Warszawie.

Dodatkowo, Bookoff współpracuje z Fotofestiwalem w Łodzi, Łódź Design Festival oraz FashionPhilosophy Fashion Week Poland, gdzie w czasie trwania imprez można znaleźć stoisko księgarni z bogatą ofertą książek poświęconych tematyce danego wydarzenia. Działalność Bookoffu cały czas przyśpiesza, czego dowodem jest działająca od przeszło roku filia księgarni w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Pańska 3).

Celem księgarni artystycznej Bookoff jest udostępnienie albumów fotograficznych i rzadkich książek artystycznych, często całkowicie niedostępnych na polskim rynku.

Otwarcie nowej siedziby księgarni odbędzie się w piątek, 29 czerwca o godz. 19:00 przy ul. Ogrodowej 7 w Warszawie.

Więcej informacji na www.bookoff.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0
Marcin Walko jako jedyny Polak dokumentował upamiętnienie ofiar masakry w Srebrenicy. Zobaczcie zdjęcia z projektu “Parcela M11”
3 Sie 2018
W lipcu 1995 roku serbskie oddziały paramilitarne w okolicach Srebrenicy wymordowały kilka tysięcy Muzułmanów. Co roku drogą, którą wówczas próbowały ratować się ofiary odbywa się symboliczna pielgrzymka. W tym roku, jako jedyny Polak miał okazję dokumentować ją Marcin Walko.
1