Marszałkowska Drzwi Otwarte. Program Akademii Fotografii

Zapraszamy serdecznie na dni Marszałkowskiej: Drzwi Otwarte 23 i 24 czerwca, które Akademia rozkręca wspólnie z wieloma kulturalnymi punktami na ulicy Marszałkowskiej. W Programie Akademii znajdziecie wiele ciekawych warsztatów fotograficznych, spacer z varsavianistą, a każdy uczestnik będzie mógł zrobić sobie nietypowy portret w Projekcie Fotograficznym: Papier Nożyce Kamień.

Informacje o pełnym Programie imprezy Marszałkowska: Drzwi Otwarte znajdziecie na: www.facebook.com.

Zapraszają: TR Warszawa, Akademia Fotografii, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN, Fundacja TR Warszawa, Restauracja Delikatesy, Galeria Funky Studio, Ministerstwo Kawy, Restauracja PionyPoziomy, Obudź Warszawę, Biblioteka Publiczna Dzielnicy Śródmieście, Muzeum Marii Dąbrowskiej.

Program Akademii Fotografii:

23.06.2012 sobota

11.00-15.00 Fotografia Otworkowa
Prowadząca: Paulina Mirowska

Warsztaty dla młodzieży. Na tych warsztatach uczestnicy nauczą się konstruowania własnego aparatu otworkowego camera obscura oraz poznają historię, artystów i różnorodność możliwości realizacji własnego aparatu.

10.00-14.00 BITWA O WACOMA
Prowadzący: Piotr Janowczyk

Konkurs na najlepszy retusz zadanego przez prowadzącego zdjęcia przy użyciu Photoshopa i tabletów Wacom. Do wygrania tablet firmy WACOM.

16.00-19.00 Street Photo
Prowadzący: Patryk Karbowski

Warsztaty fotografii ulicznej. Fotografia uliczna to trening dla oka, ręki i umysłu. Obserwując życie miasta uczymy się wrażliwości na światło, decydujące momenty, ludzkie zachowania, ćwiczymy kreatywność i szybkość reakcji. Fotografia uliczna może być sposobem na własną fotografię lub być wstępem do reportażu albo dokumentu, a nawet inspiracją dla zdjęć rodzinnych. Warsztaty będą podzielone na 3 części. Wprowadzenie, w czasie którego uczestnicy poznają teorię fotografii ulicznej oraz klasyków tego nurtu. Następnie wyjdą na miasto aby robić zdjęcia pod okiem prowadzącego, natomiast na koniec przeanalizują wspólnie wykonany materiał.


24.06.2012 niedziela

11.00-15.00 Fotografia Portretowa
Prowadzący: Jan Wąż

Warsztaty portretowania w studio fotograficznym. Uczestnicy poznają czym charakteryzuje się fotografia portretowa, dowiedzą się czego unikać podczas fotografowania, jak dobierać światło do portretowanej osoby, gdzie mogą szukać inspiracji, jak wygląda komercyjna fotografia portretowa, następnie będą mogli sami fotografować podczas ćwiczeń praktycznych.

11.00-15.00 Fotografia Mody
Prowadzący: Wojtek Bąkiewicz

Warsztaty fotografii mody w studio fotograficznym. Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda profesjonalna, modowa sesja fotograficzna.

16.00-17.00 Spacer Fotograficzny po Marszałkowskiej
Prowadzący: Jarosław Zieliński

Spacer z varsavianistą, historia ulicy Marszałkowskiej oraz fotografia architektury.
Start spaceru o godzinie 16.00 spod wejścia do Akademii Fotografii, ul. Marszałkowska 3/5.

14.00-16.00 Projekt Fotograficzny: Papier Nożyce Kamień
Prowadzący: Michał Wilczewski

Jedyne w swoim rodzaju portrety wszystkich odwiedzających MDO! Zapraszamy do mini-studio fotograficznego przed wejściem do Akademii Fotografii, aby zrobić sobie nietypowy portret.


Ważne informacje:

Uczestnicy Warsztatów wybrani zostaną na podstawie nadesłanego portfolio, które powinno zawierać 3-5 zdjęć w formacie jpg, o łącznej wielkości do 3 MB. Wszystkich zainteresowanych Warsztatami zapraszamy do zapisywania się na adres nina.rybinska@akademiafotografii.pl. W treści maila prosimy wpisać imię, nazwisko, wiek i nr telefonu, a w tytule maila nazwę Warsztatu.

Od osób poniżej 18 roku życia chcących wziąć udział w Warsztatach wymagana jest pisemna zgoda rodziców.

Wszystkie warsztaty organizowane przez Akademię Fotografii mają miejsce w jej siedzibie przy ul. Marszałkowskiej 3/5 i są bezpłatne.

Informacje o wydarzeniach Akademii Fotografii na "Marszałkowska: Drzwi Otwarte" dostępne są na www.facebook.com.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0