Marszałkowska Drzwi Otwarte. Program Akademii Fotografii

Zapraszamy serdecznie na dni Marszałkowskiej: Drzwi Otwarte 23 i 24 czerwca, które Akademia rozkręca wspólnie z wieloma kulturalnymi punktami na ulicy Marszałkowskiej. W Programie Akademii znajdziecie wiele ciekawych warsztatów fotograficznych, spacer z varsavianistą, a każdy uczestnik będzie mógł zrobić sobie nietypowy portret w Projekcie Fotograficznym: Papier Nożyce Kamień.

Informacje o pełnym Programie imprezy Marszałkowska: Drzwi Otwarte znajdziecie na: www.facebook.com.

Zapraszają: TR Warszawa, Akademia Fotografii, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN, Fundacja TR Warszawa, Restauracja Delikatesy, Galeria Funky Studio, Ministerstwo Kawy, Restauracja PionyPoziomy, Obudź Warszawę, Biblioteka Publiczna Dzielnicy Śródmieście, Muzeum Marii Dąbrowskiej.

Program Akademii Fotografii:

23.06.2012 sobota

11.00-15.00 Fotografia Otworkowa
Prowadząca: Paulina Mirowska

Warsztaty dla młodzieży. Na tych warsztatach uczestnicy nauczą się konstruowania własnego aparatu otworkowego camera obscura oraz poznają historię, artystów i różnorodność możliwości realizacji własnego aparatu.

10.00-14.00 BITWA O WACOMA
Prowadzący: Piotr Janowczyk

Konkurs na najlepszy retusz zadanego przez prowadzącego zdjęcia przy użyciu Photoshopa i tabletów Wacom. Do wygrania tablet firmy WACOM.

16.00-19.00 Street Photo
Prowadzący: Patryk Karbowski

Warsztaty fotografii ulicznej. Fotografia uliczna to trening dla oka, ręki i umysłu. Obserwując życie miasta uczymy się wrażliwości na światło, decydujące momenty, ludzkie zachowania, ćwiczymy kreatywność i szybkość reakcji. Fotografia uliczna może być sposobem na własną fotografię lub być wstępem do reportażu albo dokumentu, a nawet inspiracją dla zdjęć rodzinnych. Warsztaty będą podzielone na 3 części. Wprowadzenie, w czasie którego uczestnicy poznają teorię fotografii ulicznej oraz klasyków tego nurtu. Następnie wyjdą na miasto aby robić zdjęcia pod okiem prowadzącego, natomiast na koniec przeanalizują wspólnie wykonany materiał.


24.06.2012 niedziela

11.00-15.00 Fotografia Portretowa
Prowadzący: Jan Wąż

Warsztaty portretowania w studio fotograficznym. Uczestnicy poznają czym charakteryzuje się fotografia portretowa, dowiedzą się czego unikać podczas fotografowania, jak dobierać światło do portretowanej osoby, gdzie mogą szukać inspiracji, jak wygląda komercyjna fotografia portretowa, następnie będą mogli sami fotografować podczas ćwiczeń praktycznych.

11.00-15.00 Fotografia Mody
Prowadzący: Wojtek Bąkiewicz

Warsztaty fotografii mody w studio fotograficznym. Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda profesjonalna, modowa sesja fotograficzna.

16.00-17.00 Spacer Fotograficzny po Marszałkowskiej
Prowadzący: Jarosław Zieliński

Spacer z varsavianistą, historia ulicy Marszałkowskiej oraz fotografia architektury.
Start spaceru o godzinie 16.00 spod wejścia do Akademii Fotografii, ul. Marszałkowska 3/5.

14.00-16.00 Projekt Fotograficzny: Papier Nożyce Kamień
Prowadzący: Michał Wilczewski

Jedyne w swoim rodzaju portrety wszystkich odwiedzających MDO! Zapraszamy do mini-studio fotograficznego przed wejściem do Akademii Fotografii, aby zrobić sobie nietypowy portret.


Ważne informacje:

Uczestnicy Warsztatów wybrani zostaną na podstawie nadesłanego portfolio, które powinno zawierać 3-5 zdjęć w formacie jpg, o łącznej wielkości do 3 MB. Wszystkich zainteresowanych Warsztatami zapraszamy do zapisywania się na adres nina.rybinska@akademiafotografii.pl. W treści maila prosimy wpisać imię, nazwisko, wiek i nr telefonu, a w tytule maila nazwę Warsztatu.

Od osób poniżej 18 roku życia chcących wziąć udział w Warsztatach wymagana jest pisemna zgoda rodziców.

Wszystkie warsztaty organizowane przez Akademię Fotografii mają miejsce w jej siedzibie przy ul. Marszałkowskiej 3/5 i są bezpłatne.

Informacje o wydarzeniach Akademii Fotografii na "Marszałkowska: Drzwi Otwarte" dostępne są na www.facebook.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0