Marszałkowska Drzwi Otwarte. Program Akademii Fotografii

Zapraszamy serdecznie na dni Marszałkowskiej: Drzwi Otwarte 23 i 24 czerwca, które Akademia rozkręca wspólnie z wieloma kulturalnymi punktami na ulicy Marszałkowskiej. W Programie Akademii znajdziecie wiele ciekawych warsztatów fotograficznych, spacer z varsavianistą, a każdy uczestnik będzie mógł zrobić sobie nietypowy portret w Projekcie Fotograficznym: Papier Nożyce Kamień.

Informacje o pełnym Programie imprezy Marszałkowska: Drzwi Otwarte znajdziecie na: www.facebook.com.

Zapraszają: TR Warszawa, Akademia Fotografii, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN, Fundacja TR Warszawa, Restauracja Delikatesy, Galeria Funky Studio, Ministerstwo Kawy, Restauracja PionyPoziomy, Obudź Warszawę, Biblioteka Publiczna Dzielnicy Śródmieście, Muzeum Marii Dąbrowskiej.

Program Akademii Fotografii:

23.06.2012 sobota

11.00-15.00 Fotografia Otworkowa
Prowadząca: Paulina Mirowska

Warsztaty dla młodzieży. Na tych warsztatach uczestnicy nauczą się konstruowania własnego aparatu otworkowego camera obscura oraz poznają historię, artystów i różnorodność możliwości realizacji własnego aparatu.

10.00-14.00 BITWA O WACOMA
Prowadzący: Piotr Janowczyk

Konkurs na najlepszy retusz zadanego przez prowadzącego zdjęcia przy użyciu Photoshopa i tabletów Wacom. Do wygrania tablet firmy WACOM.

16.00-19.00 Street Photo
Prowadzący: Patryk Karbowski

Warsztaty fotografii ulicznej. Fotografia uliczna to trening dla oka, ręki i umysłu. Obserwując życie miasta uczymy się wrażliwości na światło, decydujące momenty, ludzkie zachowania, ćwiczymy kreatywność i szybkość reakcji. Fotografia uliczna może być sposobem na własną fotografię lub być wstępem do reportażu albo dokumentu, a nawet inspiracją dla zdjęć rodzinnych. Warsztaty będą podzielone na 3 części. Wprowadzenie, w czasie którego uczestnicy poznają teorię fotografii ulicznej oraz klasyków tego nurtu. Następnie wyjdą na miasto aby robić zdjęcia pod okiem prowadzącego, natomiast na koniec przeanalizują wspólnie wykonany materiał.


24.06.2012 niedziela

11.00-15.00 Fotografia Portretowa
Prowadzący: Jan Wąż

Warsztaty portretowania w studio fotograficznym. Uczestnicy poznają czym charakteryzuje się fotografia portretowa, dowiedzą się czego unikać podczas fotografowania, jak dobierać światło do portretowanej osoby, gdzie mogą szukać inspiracji, jak wygląda komercyjna fotografia portretowa, następnie będą mogli sami fotografować podczas ćwiczeń praktycznych.

11.00-15.00 Fotografia Mody
Prowadzący: Wojtek Bąkiewicz

Warsztaty fotografii mody w studio fotograficznym. Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda profesjonalna, modowa sesja fotograficzna.

16.00-17.00 Spacer Fotograficzny po Marszałkowskiej
Prowadzący: Jarosław Zieliński

Spacer z varsavianistą, historia ulicy Marszałkowskiej oraz fotografia architektury.
Start spaceru o godzinie 16.00 spod wejścia do Akademii Fotografii, ul. Marszałkowska 3/5.

14.00-16.00 Projekt Fotograficzny: Papier Nożyce Kamień
Prowadzący: Michał Wilczewski

Jedyne w swoim rodzaju portrety wszystkich odwiedzających MDO! Zapraszamy do mini-studio fotograficznego przed wejściem do Akademii Fotografii, aby zrobić sobie nietypowy portret.


Ważne informacje:

Uczestnicy Warsztatów wybrani zostaną na podstawie nadesłanego portfolio, które powinno zawierać 3-5 zdjęć w formacie jpg, o łącznej wielkości do 3 MB. Wszystkich zainteresowanych Warsztatami zapraszamy do zapisywania się na adres nina.rybinska@akademiafotografii.pl. W treści maila prosimy wpisać imię, nazwisko, wiek i nr telefonu, a w tytule maila nazwę Warsztatu.

Od osób poniżej 18 roku życia chcących wziąć udział w Warsztatach wymagana jest pisemna zgoda rodziców.

Wszystkie warsztaty organizowane przez Akademię Fotografii mają miejsce w jej siedzibie przy ul. Marszałkowskiej 3/5 i są bezpłatne.

Informacje o wydarzeniach Akademii Fotografii na "Marszałkowska: Drzwi Otwarte" dostępne są na www.facebook.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0