Akademia Nikona uczy Photoshopa

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Styczeń 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Kurs Photoshopa dla fotografujących to nowe zajęcia w Akademii Nikona, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak usunąć skazę ze zdjęć, zapanować nad kolorami i wyeksponować to, co w zdjęciu najważniejsze. Prowadzący - Robert Wyłupek - pokaże także sposoby zmontowania panoramy czy poprawienia tylko fragmentu zdjęcia. Uczestnicy poznają również zasady automatycznej obróbki zdjęć, która pozwala znacznie zaoszczędzić czas przy korekcie dziesiątek fotografii.

Kurs Photoshopa dla fotografujących to autorski program Roberta Wyłupka, który posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu tego zaawansowanego narzędzia do korekty fotografii. Podczas ośmiogodzinnego kursu fotoamatorzy i fotografowie bardziej zaawansowani poznają metodologię pracy wykorzystywaną podczas obróbki zdjęć za pomocą cyfrowego warsztatu Adobe Photoshop.

Zajęcia rozpoczną się od podstaw, takich jak system zarządzania kolorem, przygotowanie i ustawianie parametrów programu, aby zdjęcia po obróbce były najwyższej jakości. Podczas kursu omówione zostaną także funkcje PS przeznaczone dla fotografów oraz ich prawidłowe wykorzystanie do retuszu portretu, poprawienia "krzywej" architektury, obróbki pejzażu czy stworzenia panoramy. Uczestnicy dowiedzą się także, jak usunąć wady spowodowane przez obiektyw, ciemne narożniki, kolorowe obwódki i beczkowate wypukłości architektury. Pod koniec dnia tajemnicą nie będzie wykorzystywanie warstw oraz masek podczas obróbki zdjęć czy zmiana niechcianego tła. Prowadzący pokaże także, jak przygotować fotografię do druku. Każda osoba po kursie otrzyma zestaw praktycznych ćwiczeń, które pozwolą utrwalić nabytą wiedzę.

Kursy rozpoczną się w marcu i będą odbywać się w różnych miastach Polski m.in. w Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Łodzi.

Robert Wyłupek - wykładowca fotografii prasowej, DTP oraz prowadzący pracownię fotografii analogowej i cyfrowej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" oraz Międzynarodowym Forum Fotografii "Kwadrat" we Wrocławiu prowadzi takżę pracownię grafiki rastrowej. Redaktor naczelny Wydawnictwa CO-LIBROS, wydawca książki "Secesja wrocławska". Autor tekstów do wydania drugiego książki "Radość fotografowania" (wyd. Nikon Polska). Współtwórca portalu Fotografuj.pl, a w latach 2004-2006 redaktor miesięcznika poświęconego fotografii cyfrowej "CHIP FOTO-VIDEO digital', w którym pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Autor kilkudziesięciu tekstów o tematyce fotograficznej, m.in. o systemie szkolnictwa fotograficznego w Polsce, podstawach fotografii, fotografii czarno-białej i o cyfrowej korekcie zdjęć. W ostatnich latach specjalizuje się w dziedzinie cyfrowej edycji obrazu.

Więcej informacji na stronie: www.akademianikona.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły