Spotkanie z Jindřichem Štreitem w Katwicach

Autor: Damian Bednarzak

5 Listopad 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Szkoła fotograficzna Fotoedukacja zaprasza na spotkanie autorskie z wykładowcą Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie - Jindřichem Štreitem. Spotkanie zaplanowano na 13 listopada 2010, początek o godzinie 16.00.

Jindřich Štreit urodził się w 1946 roku. W 1977 roku ukończył studia w Szkole Fotografii Artystycznej w Brnie. W swoim dorobku artysta ma ponad 400 wystaw autorskich, wydał wiele albumów fotografii dokumentarnej, a o jego życiu i pracy nakręcono kilka filmów krótkometrażowych. W 1982 r. wziął udział w zakazanej wystawie artystów nieoficjalnych w Pradze, za co został skazany na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata - kilka jego zdjęć zinterpretowano wtedy jako zniesławienie państwa. Obecnie Štreit jest docentem Instytutu Fotografii Twórczej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie i Katedry Fotografii praskiej FAMU. Jego prace znajdują się w najważniejszych kolekcjach łącznie z Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Gallery w Waszyngtonie, Art Institute of Chicago, Victoria and Albert Museum w Londynie oraz Ludwig Museum w Kolonii.

Szczegóły dotyczące spotkania na: www.fotoedukacja.edu.pl

Spotkanie z Jindřichem Štreitem
Termin: 13.11.2010, godz. 16.00

Policealna Szkoła Fotograficzna Fotoedukacja
ul. Harcerzy Września 1939r. nr 2
40-659 Katowice

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19