Jindřich Štreit

Wszystkie artykuły z tagiem: "Jindřich Štreit" w serwisie fotopolis.pl:
”Życie w śląskim krajobrazie poprzemysłowym“ - konferencja
Zapraszamy do udziału w fotograficzno-socjologicznej konferencji naukowej ”Życie w śląskim krajobrazie poprzemysłowym“, która odbędzie się w dniach 26-27 września w Zabrzu.
22 Wrz 2014
Marcin Grabowiecki
0
Vladimir Birgus, Jindřich Štreit - "Fotografie"
Na początku przyszłego tygodnia - 6 września o godzinie 18.00 w białostockim Centrum im. Ludwika Zamehofa odbędzie się wernisaż wystawy Vladimira Birgusa i Jindřicha Štreita. Obaj twórcy związani są Instytutem Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Oprócz otwarcia ekspozycji ośrodek zaprasza na wykłady obu artystów.
2 Wrz 2011
Patryk Wiśniewski
0
Jindřich Štreit i jego "Industrialne byty"
Do 30 czerwca 2011 w Zabytkowej Kopalnii Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu możemy ogladać wystawę Jindřicha Štreita zatytułowaną "Industrialne byty". Prezentujemy tekst kuratora wystawy - Arkadiusza Goli oraz biografię wybitnego czeskiego dokumentalisty.
19 Kwi 2011
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Jindřichem Štreitem w Katwicach
Szkoła fotograficzna Fotoedukacja zaprasza na spotkanie autorskie z wykładowcą Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie - Jindřichem Štreitem. Spotkanie zaplanowano na 13 listopada 2010, początek o godzinie 16.00.
5 Lis 2010
Damian Bednarzak
0
Jindřich Štreit w BlackBook - prezentacja fotografa
Gliwicka Galeria BlackBook zaprasza na spotkanie poświęcone dorobkowi wybitnego czeskiego dokumentalisty Jindřicha Štreita. Prezentacja odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 sierpnia o godz. 18:30. Zobaczymy fragmenty filmu o sposobie pracy artysty i albumy.
26 Sie 2009
Marcin Grabowiecki
0
Fotografie Jindřicha Štreita w Galerii Sztuki Mediów ASP
WFFA 09. Zapraszamy do warszawskiej Galerii Sztuki Mediów ASP na retrospektywną wystawę jednego z najważniejszych czeskich fotografów dokumentalnych - Jindřicha Štreita. Obejmuje ona prace wykonane w latach 1965-2005. Wernisaż w najbliższy piątek, 22 maja. Wystawa prezentowana jest w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.
20 Maj 2009
Michal Grzegorczyk
0
Kino letnie w Galerii Camelot - sierpniowy program
Kino letnie w Galerii Camelot trwa. Po trzech lipcowych projekcjach, przyszedł czas na kolejne trzy w sierpniu. Tak jak poprzednie, te również przybliżą sylwetki znanych światowych fotografów. W tym miesiącu będą to: Jindřich Štreit , Roswitha Hecke oraz ojciec fotoreportażu - Henri Cartier-Bresson. Przedstawiamy repertuar filmowy letniego kina w Krakowie.
6 Sie 2008
Marta Sinior
0
Fotografie Jindřicha Štreita we Wrocławiu
W Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański" od 2 kwietnia 2008 roku prezentowane będą prace wybitnego czeskiego dokumentalisty - Jindřicha Štreita. Wystawa zatytułowana "Związki" polską premierę miała w lutym br. w warszawskiej Starej Galerii ZPAF. Na ekspozycji można obejrzeć prace pochodzące z różnych etapów twórczości Štreita, począwszy od lat 70-tych XX w., aż do czasów współczesnych.
31 Mar 2008
Marta Sinior
0
"Związki" Jindřicha Štreita w "Starej Galerii" ZPAF
Jeden z najważniejszych dokumentalistów czeskiej fotografii Jindřich Štreit niebawem pojawi się w "Starej Galerii" ZPAF. Spotkanie z artystą odbędzie się przy okazji wystawy "Związki", którą autor zaprezentuje w Warszawie. W imieniu organizatorów zapraszamy na wernisaż 4 lutego 2008 roku o godzinie 18.00.
29 Sty 2008
Marta Sinior
0
Retrospektywa Jindřicha Štreita
Od kilku dni w Galerii Bielskiej BWA można oglądać fotografie Jindřicha Štreita należącego dzisiaj do najważniejszych współczesnych fotografów czeskich. Artysta poprzez swoje prace opowiada o życiu na prowincji, należącej już do historii socjalistycznej czechosłowackiej wsi.
8 Maj 2006
Marta Sinior
0