Ten film to kompletny przewodnik po Photoshopie, dzięki któremu nauczysz się, jak rozmywać tło i dodać efekt bokeh

0

Autor: Michał Chrzanowski

4 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowszy tutorial Unmesha Dinda z PiXimperfect to prawie godzinny wideoporadnik, dzięki któremu nauczysz się jak rozmywać tło i dodawać efekt bokeh w Photoshopie.

Bez wątpienia wartością dodaną niejednego portretu (lub zdjęcia dowolnego obiektu) jest mała głębia ostrości z rozmytym tłem i okrągłym bokeh. Jednak, aby otrzymać takie efekty musimy sięgnąć po jasne stałki (z przysłonami f/1.2, f/1.4 lub f/1.8), które niestety nie są tanie. Czy istnieje jakaś alternatywa? Jedną z nich jest zaawansowana edycja w Photoshopie, która umożliwi nam symulację małej głębi.

A jeśli chodzi o posprodukcję zdjęć w Photoshopie, to nie ma sobie równych Unmesh Dinda, współtwórca i prowadzący kanał PiXimperfect. Jego ostatni tutorial to aż 45-minutowe kompendium wiedzy dla fotografów dopiero co wchodzącym w świat Photoshopa. - Dowiedz się, jak edytować fotografię, rozmywać tło, dodawać bokeh i inne efekty. Jest to kompletny przewodnik do edycji i retuszowania surowego zdjęcia - zaznacza Unmesh Dinda.

- Zaczniemy od Adobe Camera Raw, gdzie dostosujemy ekspozycję, światło i kolor. Następnie przejdziemy do Photoshopa i dodamy efekt małej głębi ostrości poprzez rozmycie tła. Następnie nauczymy się techniki „dodge and burn“, aby nadać dodatkowego wymiaru. Następnie przejdziemy do dodawania odblasków w celu ocieplenia obrazu. Zwrócimy uwagę widza na tematy i dodamy niestandardowe winiety. Na koniec użyjemy ponownie Adobe Camera Raw z krzywymi, aby dodać kontrast i wyrazistość zdjęcia.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Kanał PiXimperfect jest ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji związanych z programami Photoshop i Lightroom. Istnieje szeroki zakres wielu różnych obszarów (funkcji i narzędzi) w programie Photoshop, a ten kanał daje szansę na zbadanie ich wszystkich. PiXimperfect został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o fotografach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: pexels.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
17
0
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji...
Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji...
70
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
33
0