Zobacz jak uniknąć podstawowych błędów podczas sesji portretowej

Zobacz jak uniknąć podstawowych błędów podczas sesji portretowej

Jesteś początkującym fotografem i chcesz nauczyć się wykonywać rewelacyjne portrety? Jeśli tak, to najnowszy wideoporadnik serwisu Adorama jest właśnie dla Ciebie.

Bez wątpienia fotografia portretowa to jedna z najtrudniejszych odmian fotografii, wymagająca od fotografa znakomitego warsztatu, perfekcyjnego opanowania oświetlenia - czy to naturalnego, czy też sztucznego - oraz umiejętności dostosowania go do modela. Trzeba także pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, bowiem na udany portret składa się cała masa szczegółów, które decydują o końcowym efekcie.

W najnowszym wideoporadniku przygotowanym przez serwis Adorama, znany fotograf Miquel Quiles przestrzega przed trzema najczęstszymi błędami, które popełniają osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z bardziej świadomą fotografią.

Detale są kluczem do sukcesu

Jak przekonuje Miquel Quiles, potrzeba naprawdę niewiele, by naszą fotografię portretową wynieść na wyższy poziom. Znajomość warsztatu i różnych technik to nie wszystko. Bez dobrej i przyjaznej atmosfery, model nie poczuje się komfortowo, a to z kolei przełoży się na zdjęcia, na których bez trudu dojrzymy niewłaściwą mimikę i spiętą twarz. Drugim częstym błędem jest źle ustawiona ostrość. W portrecie ostre muszą być oczy. W innym przypadku nie możemy mówić o dobrze wykonanym zdjęciu. Ważne jest także, aby model patrzył w odpowiednim kierunku (zazwyczaj na wprost).

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich. Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale Adorama.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0