Zobacz jak uniknąć podstawowych błędów podczas sesji portretowej

0
Michał Chrzanowski
12 Grudzień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jesteś początkującym fotografem i chcesz nauczyć się wykonywać rewelacyjne portrety? Jeśli tak, to najnowszy wideoporadnik serwisu Adorama jest właśnie dla Ciebie.

Bez wątpienia fotografia portretowa to jedna z najtrudniejszych odmian fotografii, wymagająca od fotografa znakomitego warsztatu, perfekcyjnego opanowania oświetlenia - czy to naturalnego, czy też sztucznego - oraz umiejętności dostosowania go do modela. Trzeba także pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, bowiem na udany portret składa się cała masa szczegółów, które decydują o końcowym efekcie.

W najnowszym wideoporadniku przygotowanym przez serwis Adorama, znany fotograf Miquel Quiles przestrzega przed trzema najczęstszymi błędami, które popełniają osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z bardziej świadomą fotografią.

Detale są kluczem do sukcesu

Jak przekonuje Miquel Quiles, potrzeba naprawdę niewiele, by naszą fotografię portretową wynieść na wyższy poziom. Znajomość warsztatu i różnych technik to nie wszystko. Bez dobrej i przyjaznej atmosfery, model nie poczuje się komfortowo, a to z kolei przełoży się na zdjęcia, na których bez trudu dojrzymy niewłaściwą mimikę i spiętą twarz. Drugim częstym błędem jest źle ustawiona ostrość. W portrecie ostre muszą być oczy. W innym przypadku nie możemy mówić o dobrze wykonanym zdjęciu. Ważne jest także, aby model patrzył w odpowiednim kierunku (zazwyczaj na wprost).

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich. Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale Adorama.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
1
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
18
0