Dzięki tym 8 wskazówkom wykonasz spektakularne portrety w każdych warunkach

Dzięki tym 8 wskazówkom wykonasz spektakularne portrety w każdych warunkach

Fotografia portretowa tylko z pozoru wydaje się łatwa. Oprócz perfekcyjnego opanowania oświetlenia i umiejętności dostosowania go do modela trzeba także pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Na udaną fotografię portretową składa się cała masa czynników i choć umiejętność pokierowania modela oraz dobry warsztat wciąż pozostają tymi najważniejszymi, to nie można także zapominać o detalach, które decydują końcowym efekcie. Problemy w tej kwestii mają przede wszystkim osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bardziej świadomą fotografią. Często po znalezieniu odpowiedniej scenerii i stworzeniu miłej atmosfery z modelem, nie zwracają uwagi na szczegóły - a te mogą przecież pomóc lub kompletnie zrujnować naszą sesję.

Wiedzą o tym Jessica Kobeissi i Kayleigh June, które w najnowszym wideoporadniku podzieliły się kilkoma wskazówkami, które nie tylko pomogą zapanować nad planem fotograficznym, lecz także dodać odpowiedniego blasku portretom.

Pokieruj sesją, jak dobry reżyser

Bez wątpienia fotografia portretowa to jedna z najtrudniejszych odmian fotografii, wymagająca od fotografa znakomitego warsztatu, stworzenia odpowiedniej atmosfery i współpracy z fotografowaną osobą. Jednak jak pokazują Jessica Kobeissi i Kayleigh June nie trzeba wiele, by wykonać zapadające w pamięć portrety.

  • nie bój się korzystać z dodatkowych akcesoriów
  • upewnij się, że w okolicach szyi i twarzy nie ma niepotrzebnych włosów
  • opanuj napięcie modela (zwłaszcza na jego twarzy)
  • zrób krok w tył i wykorzystaj tło
  • fotografuj przez różnie obiekty
  • pamiętaj o odpowiednim ułożeniu dłoni
  • szukaj najlepszego oświetlenia

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich. Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale Jessiki Kobeissi.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0