Samsung Galaxy K Zoom - Tryby fotografowania i użytkowanie

Galaxy K Zoom to nowy smartfon firmy Samsung o mocno rozbudowanych funkcjach fotograficznych. Urządzenie zostało wyposażone w 20,7-megapikselową matrycę BSI CMOS, szerokokątny obiektyw o 10-krotnym zoomie optycznym i ksenonową lampę błyskową.

Autor: Marcin Grabowiecki

29 Sierpień 2014
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Menu w Samsungu Galaxy K Zoom jest przejrzyste i dobrze zaprojektowane. Podstawową funkcjonalnością są tryby fotograficzne. Po wyborze jednego z nich uzyskujemy dostęp do innych opcji. W trybie Auto parametry ekspozycji dobierane są automatycznie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Ciekawie prezentuje się tryb Pro suggest, w którym możemy robić zdjęcia przy użyciu różnych inteligentnych trybów, takich jak m.in.: Vintage, Gotyk, Żywe Kolory. Poniżej prezentujemy efekty.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Tryb seryjny umożliwia robienie zdjęć z prędkością 3 klatki/sekundę.

Tryb HDR pozwala na zbalansowanie różnic w jasności poszczególnych części kadru. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Aparat przyzwoicie radzi sobie ze składaniem panoram, nawet w przypadku obiektów znajdujących się w niezbyt dużej odległości od aparatu.

Oprócz tego do dyspozycji dostajemy takie tryby jak: Tryb nocny, Upiększanie twarzy, Zdjęcie z Wirtualnej wycieczki (umożliwiający tworzenie interaktywnych spacerów) oraz Alarm autoportretu (korzystający z przedniego aparatu w celu wykonania autoportretu).

Najwięcej możliwości wpływu na obraz oferuje nam tryb Program. W górnej części ekranu w tym trybie wyświetlane są parametry ekspozycji, takie jak: czas otwarcia migawki, przesłona, korekcja ekspozycji oraz czułość. To bardzo przydatne informacje i dobrze się stało, że są widoczne podczas fotografowania.

Dotykając wartości korekcji oraz czułości możemy zmienić ich wartości, co jest bardzo pomocnym rozwiązaniem.

W Ustawieniach możemy zmieniać takie parametry jak: balans bieli (5 trybów), tryby lampy błyskowej, rozmiar obrazu, jakość obrazu oraz włączać tryby: zdjęć seryjnych i samowyzwalacza.

Warto podkreślić możliwość zmiany autofokusa (centralny, wielopunktowy) oraz pomiaru światła (Matrycowy, Punktowy oraz Centralnie ważony).

W Ustawieniach znajdziemy także filtry efektowe, których działanie prezentujemy poniżej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Galaxy K Zoom umożliwia filmowanie w rozdzielczości Full HD (1920x1080). Poniżej prezentujemy przykładowy film.

Smartfon został wyposażony w przednia kamerę, która oferuje matrycę o szczątkowej rozdzielczości 2-megapikseli. Efekty uzyskane za jej pomocą wystarczą na tradycyjne “selfie”, ale w innych przypadkach odradzamy korzystanie z niej, nawet, jeśli dodamy do tego efekt upiększania twarzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)