Sony A850 - test

Sony A850 to młodsza siostra zaprezentowanej rok temu pełnoklatkowej A900. Zmianie uległa szybkość zdjęć seryjnych, zmniejszono także wizjer, który nie posiada już 100% pola widzenia. W zestawie zabrakło pilota zdalnego sterowania. Dzięki temu otrzymaliśmy tańszy, ale nadal bardzo zaawansowany korpus, posiadający pełnoklatkową 24 MP matrycę CMOS, dwa procesory Bionz oraz duży ekran LCD.

Autor: Damian Bednarzak

3 Listopad 2009
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści
O A850 usłyszeliśmy w pierwszych dniach sierpnia, kiedy to na stronie internetowej pojawiła się instrukcja obsługi tego aparatu. Poznaliśmy wtedy dokładną specyfikację, a w Internecie zaczęło huczeć na temat tańszej "pełnej klatki" koncernu Sony. A850 nadal wzbudza duże zainteresowanie, gdyż jest to najtańszy na rynku korpus pełnoklatkowy i to z matrycą o rozdzielczości aż 24 megapikseli. Wśród konkurencji możemy wyróżnić Canona 5D Mk II oraz Nikona D700, jednak są to konstrukcje wyraźnie droższe od nowej Alfy.
Sony A850

Identycznie jak w poprzedniku, A850 wyposażono w stabilizację matrycy SteadyShot, podwójny procesor obrazu Dual BIONZ, szklany pryzmat, 9 punktów AF, złącze HDMI i 3-calowy monitor o rozdzielczości 921 600 punktów. Natomiast pomiar światła dokonuje się za pomocą 40-segmentowej fotodiody krzemowej w układzie plastra miodu. Dostępny zakres czułości wynosi od ISO 200 do ISO 3200, z możliwością rozszerzenia o ISO 100 oraz ISO 6400. Spadła prędkość zdjęć seryjnych z 5 kl/s do skromnych 3 kl/s, co jeśli nie używamy często trybu seryjnego, nie będzie miało większego znaczenia. Zmiana, którą możemy zauważyć gołym okiem dotyczy wizjera. Teraz pokrycie kadru wynosi "jedynie" 98% (nadal przy powiększeniu 0,74x). W zestawie handlowym nie znajdziemy pilota zdalnego sterowania, jest jednak dostępny jako akcesorium.

Test został podzielony na następujące części:


REKLAMA


]

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
20
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
39
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły