Pentax K20D - szybki test

K20D jest najnowszą propozycją Pentaxa. Firmy, która przez lata pracowała na swoją pozycję na rynku i cieszy się zaufaniem wielu użytkowników. K20D jest następcą modelu K10D, dostępnego od końca 2006 roku. Poza nową, większą, 14,6 megapikselową matrycą CMOS, okręt flagowy Pentaxa oferuje tryb Live View i najwyższą czułość sięgającą ekwiwalentu ISO 6400.

4. Podsumowanie
Pentax K20D jest aparatem jak najbardziej godnym polecenia. Z ceną za korpus (z całkiem przyzwoitym obiektywem kitowym DA 18-55 3.5-5.6) na poziomie trochę ponad 4000 zł K20D ma szanse powalczyć o wymagających klientów. Jeżeli chodzi o jakość zdjęć i poziom szumów to K20D zachowuje się bardzo dobrze nawet do ISO 1600, a odwzorowanie szczegółów jest na wysokim poziomie nawet do ISO 3200. Reprodukcja kolorów potwierdza dobre wrażenie. Gdy dodamy do tego świetny autofokus z 11 punktami, uszczelniony korpus i dobrze działającą stabilizację obrazu to otrzymamy aparat, który zaspokoi wymagających. Zabrakło może bardziej rozbudowanego podglądu na żywo - należy go traktować bardziej poglądowo niż w pełni użytkowo. K20D, gdy już się chwile nim popracuje, jest bardzo wdzięcznym narzędziem. Sprzyja temu kilka tradycyjnych rozwiązań - jak podgląd głębi ostrości, wielokrotna ekspozycja czy gniazdo X.

Poniżej przedstawiamy podstawowe plusy i minusy:

+ wysoka jakość wykonania
+ wysoka jakość reprodukowania szczegółów
+ niski poziom szumu do ISO 1600
+ dwie tarcze nastawień
+ najważniejsze parametry pod przyciskiem Fn
+ tryb rejestracji szybkie zdjęcia w zmniejszonej rozdzielczości (21 kl/s)
+ stabilizacja obrazu
+ wielokrotna ekspozycja
+ gniazdo X
+ naturalna reprodukcja kolorów

- ustawianie ostrości w trybie live view
- mało czytelna informacja wyświetlana podczas fotografowania
- głęboko umieszczona redukcja szumu
- niekończące się menu ustawień niestandardowych

Pentax K20D uzyskał 60 %

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl Pstryk

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
16
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2
Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240
19 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW240 przypadł do gustu Michałowi Ostrowskiemu.
0