Pentax K20D - szybki test

K20D jest najnowszą propozycją Pentaxa. Firmy, która przez lata pracowała na swoją pozycję na rynku i cieszy się zaufaniem wielu użytkowników. K20D jest następcą modelu K10D, dostępnego od końca 2006 roku. Poza nową, większą, 14,6 megapikselową matrycą CMOS, okręt flagowy Pentaxa oferuje tryb Live View i najwyższą czułość sięgającą ekwiwalentu ISO 6400.

4. Podsumowanie
Pentax K20D jest aparatem jak najbardziej godnym polecenia. Z ceną za korpus (z całkiem przyzwoitym obiektywem kitowym DA 18-55 3.5-5.6) na poziomie trochę ponad 4000 zł K20D ma szanse powalczyć o wymagających klientów. Jeżeli chodzi o jakość zdjęć i poziom szumów to K20D zachowuje się bardzo dobrze nawet do ISO 1600, a odwzorowanie szczegółów jest na wysokim poziomie nawet do ISO 3200. Reprodukcja kolorów potwierdza dobre wrażenie. Gdy dodamy do tego świetny autofokus z 11 punktami, uszczelniony korpus i dobrze działającą stabilizację obrazu to otrzymamy aparat, który zaspokoi wymagających. Zabrakło może bardziej rozbudowanego podglądu na żywo - należy go traktować bardziej poglądowo niż w pełni użytkowo. K20D, gdy już się chwile nim popracuje, jest bardzo wdzięcznym narzędziem. Sprzyja temu kilka tradycyjnych rozwiązań - jak podgląd głębi ostrości, wielokrotna ekspozycja czy gniazdo X.

Poniżej przedstawiamy podstawowe plusy i minusy:

+ wysoka jakość wykonania
+ wysoka jakość reprodukowania szczegółów
+ niski poziom szumu do ISO 1600
+ dwie tarcze nastawień
+ najważniejsze parametry pod przyciskiem Fn
+ tryb rejestracji szybkie zdjęcia w zmniejszonej rozdzielczości (21 kl/s)
+ stabilizacja obrazu
+ wielokrotna ekspozycja
+ gniazdo X
+ naturalna reprodukcja kolorów

- ustawianie ostrości w trybie live view
- mało czytelna informacja wyświetlana podczas fotografowania
- głęboko umieszczona redukcja szumu
- niekończące się menu ustawień niestandardowych

Pentax K20D uzyskał 60 %

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl Pstryk

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0