Canon EOS 90D - test aparatu

Rekordowa rozdzielczość w segmencie APS-C, śledzenie oka i filmowanie 4K bez cropa to bez wątpienia atuty tej uniwersalnej lustrzanki. Ale czy to wystarczy? Sprawdzamy jak EOS 90D wypada na tle bezlusterkowej konkurencji.

1

Autor: Krzysztof Mularczyk

10 Czerwiec 2020
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Dwucyfrowa seria EOS była od zawsze na celowniku zaawansowanych miłośników fotografii. Kolejne modele od początku wyznaczały standardy i dyktowały tempo w wyścigu w segmencie zaawansowanych lustrzanek APS-C. I choć obecnie oczy wszystkich zwracają się w kierunku aparatów bez lustra, Canon nie odpuszcza.

Pod względem rozdzielczości to rekordzista wśród matryc APS-C - nowy EOS ma do zaoferowania aż 32 Mp. Mimo tego, dzięki wydajnemu procesorowi DIGIC 8 może rejestrować zdjęcia z prędkością 10 kl./s przy pełnym wsparciu ciągłego autofokusa. Ale to nie jedyne udoskonalenia w stosunku do poprzednika.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Canon 90D zyskał bardziej zaawansowany układ pomiaru światła i funkcję śledzenia twarzy podczas fotografowania z wykorzystaniem wizjera. Znowu pojawił się joystick i wzrosła wydajność pracy na jednym ładowaniu.

Kluczowe mogą się jednak okazać zmiany w trybie Live View. EOS 90D otrzymał bowiem technologię Dual Pixel AF z systemu EOS R. Do dyspozycji mamy więc zaawansowane systemy śledzące, zdjęcia seryjne 7 kl./s w trybie ciągłym AF ze wsparciem detekcji oka, oraz filmowanie 4K bez cropa, również ze wsparciem Eye AF.

Obecnie EOS 90D kosztuje 5300 zł, a więc mniej niż Sony A6600, czy Fujifilm X-T3. Wszystko to niewątpliwie zachęca, ale czy producentowi udało się skutecznie połączyć klasyczne możliwości lustrzanki z funkcjonalnością bezlusterowców? Sprawdźmy!

W zestawie znajdziemy:

  • Instrukcję
  • Baterię
  • Ładowarkę
  • Dekielek na body
  • Kabel USB
  • Pasek

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Canon EOS 90D - pierwsza na rynku lustrzanka APS-C z matrycą 32 Mp. Ale to nie jedyna niespodzianka

Canon EOS 90D - pierwsze wrażenia

Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R5 i R6 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R5 i R6 - pierwsze wrażenia
Pod względem specyfikacji nowe korpusy Canona prezentują się jako najbardziej kompletne bezlusterkowce, które mają szansę zmienić układ sił na rynku. Czy jednak praca...
18
10
Fujifilm X-T4 - test aparatu
Fujifilm X-T4 - test aparatu
Już półtora roku po premierze świetnie odebranego modelu X-T3 pojawia się jego następca oferując tylko kilka, ale być może kluczowych dla wydajności i ergonomii...
13
4
Hasselblad 907X Special Edition - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Hasselblad 907X Special Edition - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
W połączeniu z nową ścianką CFV II 50C to wyjątkowo kompaktowy i bez wątpienia najbardziej stylowy średnioformatowy aparat na rynku. Zachwyca od pierwszej chwili, co...
41
6
Powiązane artykuły