Canon EOS 80D - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Marka:
Canon
Nasza ocena:

84%

Na następcę “siedemdziesiątki” producent kazał nam czekać długo, bo ponad 3 lata. Sprawdźmy więc, jak zmieniły się możliwości nowego korpusu i jak EOS 80D wypada na tle rosnących w siłę zaawansowanych bezlusterkowców!

2
Maciej Luśtyk
29 Kwiecień 2016
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

FUNKCJE DODATKOWE

Najważniejszą chyba dodatkową funkcją aparatu jest moduł łączności Wi-fi, który podobnie jak w przypadku modeli EOS 750D i 760D pozwala nie tylko na wygodne przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne i zdalne sterowanie aparatem z poziomu aplikacji, ale też: bezpośrednie przesyłanie fotografii z aparatu na aparatu, wysyłanie zdjęć do drukarki, na komputer oraz do sieci. Możemy też bezprzewodowo sterować aparatem z poziomu komputera stacjonarnego. Te możliwości to obecnie maksimum tego, co w tej kwestii oferują producenci aparatów i choć sama aplikacja mobilna mogłaby być bardziej rozbudowana, to wielofunkcyjność systemu łączności bezprzewodowej sprawia, że Canon zostawia konkurencję w tyle.

Co jednak najważniejsze, to wygoda korzystania z aplikacji. Parowanie urządzeń przebiega szybko i bezproblemowo, a połączenie nie ma tendencji do przypadkowego zrywania się. Menu aplikacji jest przejrzyste i pozwala nam wygodnie podejrzeć zrobione zdjęcia, pobrać je na smartfona lub przejść do trybu zdalnego sterowania. W trybie zdalnym obserwujemy niewielkie opóźnienie podglądu, nie większe jednak niż w przypadku innych producentów. Za pomocą aplikacji możemy kontrolować większość najważniejszych parametrów fotografowania oraz przestawiać punkt ostrości. Warto też wspomnieć, że aplikacja pozwala na kontrolowanie aparatu również w trybie filmowym.

Aparat oferuje także tryb filtrów artystycznych, który otrzymał nawet osobną pozycję na pokrętle PASM. Zestaw efektów jest jednak dość skromny i biorąc pod uwagę możliwości jakie pod tym względem oferują programy do edycji obrazu, raczej nie będzie zbyt często wykorzystywany. Zwłaszcza, że oferowane filtry nie oferują nadzwyczajnych rezultatów. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby udostępnienie symulacji filmów analogowych, tak jak robi to na przykład Fujifilm.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Oprócz tego aparat oferuje tryb wielokrotnej ekspozycji, możliwość tworzenia zdjęć HDR oraz nagrywania filmów time-lapse bezpośrednio w aparacie. Jest więc z czego wybierać! Z funkcji dodatkowych warto też wspomnieć o wprowadzonej po raz pierwszy wraz z modelem 7D Mark II opcji anti-flicker, która apobiegnie problemom z tonacją zdjęć podczas pracy w oświetleniu jarzeniowym.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
22
2
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
11
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)