Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon EOS 80D - Budowa i wykonanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Marka:
Canon
Nasza ocena:

84%

Na następcę “siedemdziesiątki” producent kazał nam czekać długo, bo ponad 3 lata. Sprawdźmy więc, jak zmieniły się możliwości nowego korpusu i jak EOS 80D wypada na tle rosnących w siłę zaawansowanych bezlusterkowców!

2

Autor: Maciej Luśtyk

29 Kwiecień 2016
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Z zewnątrz, względem poprzedniego modelu, nie zmieniło się praktycznie nic. Canon wciąż twardo trzyma się wypracowanego przez lata designu swoich aparatów. Na pierwszy rzut oka “puszkę” ciężko jest więc odróżnić od poprzedników z 2-cyfrowej serii EOS.

Od lewej: Canon EOS 70D, Canon EOS 80D

Po chwili dostrzegamy odmienne wykończenie przycisków na tylnym panelu oraz nieco zmodyfikowany profil górnego panelu. Nieco odświeżony został układ złączy (miniUSB, microHDMI złącze pilota, 2 x miniJack 3,5 mm), a swoje umiejscowienie zmienił też wbudowany głośnik i mikrofon. Wcześniej mikrofony znajdowały się na górze aparatu, teraz zostały przesunięte bliżej frontu, dzięki czemu aparat powinien lepiej zbierać dźwięki otoczenia. Głośnik umiejscowiono z kolei bezpośrednio nad wizjerem, a nie jak w przypadku poprzednika, na bocznym panelu. Nareszcie pojawiło się też złącze słuchawkowe, dzięki któremu będziemy mogli monitorować poziomy sygnału audio podczas filmowania.

Od lewej: Canon EOS 80D, Canon EOS 70D

Poza tym, to ten sam, solidnie wykonany korpus, który budzi zaufanie. Po wzięciu aparatu do ręki od razu docenimy sztywność i zwartość konstrukcji. Wszystkie elementy, takie jak przyciski, pokrętła i system obracania ekranu zostały doskonale spasowane i pracują z właściwym oporem. Po prostu czujemy, że mamy do czynienia z solidną konstrukcją. Trzeba też zaznaczyć, że konstrukcja została uszczelniona przed działaniem czynników atmosferycznych, co wśród aparatów “średniej półki” nie jest wcale standardem.

Od lewej: Canon EOS 80D, Canon EOS 70D

W porównaniu z “piątkami” aparat jest całkiem kompaktowy, ale waga 730 g podczas dłuższych spacerów będzie już się dawać nam we znaki, szczególnie gdy do aparatu podepniemy większy obiektyw. Jest to jednak coś na co użytkownicy lustrzanek decydują się dziś świadomie.

Od lewej: Canon EOS 80D, Canon EOS 70D

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)