Podsumowanie

Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.

Autor: Michał Chrzanowski

29 Maj 2019
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Podsumowanie

Celem Tenby było opracowanie idealnego plecaka fotograficznego, a nowa linia Shootout II miała być zwieńczeniem tych pragnień. Tak więc z ciekawością wyczekiwaliśmy na model o pojemności 24L, który miał szansę połączyć kilka ważnych z punku widzenia fotografa kwestii: pakowności i funkcjonalności oraz wytrzymałości i wygody podczas użytkowania. Nie spodziewaliśmy się jednak, że niemal wszystkie te obietnice producenta znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.

Tenba Shootout II 24L to model, do którego tak naprawdę trudno się przyczepić. Otrzymujemy jeden z najlepiej przemyślanych i zaprojektowanych plecaków opracowanych z przeznaczeniem stricte fotograficznym, który obecnie możemy znaleźć na rynku. Duża pojemność, dzięki czemu zabierzemy ze sobą znacznie więcej niż tylko najpotrzebniejszy sprzęt, dwa wygodne sposoby dostępu do komory głównej, dedykowane miejsce na laptop i akcesoria, wytrzymałe i odporne materiały zewnętrznego poszycia czy wyjątkowo komfortowy system nośny z technologiami Pivot-Fit i Air-Flow, to tylko niektóre z największych zalet tego modelu.

Nie oznacza to jednak, że pewnych rzeczy nie dało się lepiej zaprojektować. Nie przypadło nam do gustu umieszczenie (na spodzie plecaka) dedykowanej kieszeni na pokrowiec przeciwdeszczowy, przez co plecak traci na stabilności. Niektórym fotografom może nie spodobać się także brak wyjmowanego insertu, który umożliwiłby szybkie przekształcenie tego modelu w plecak podróżny. Problematyczna jest także spora waga, jak również rozmiar - plecak nie mieści się w wymiarach bagażu podręcznego, który możemy wziąć ze sobą na pokład samolotu. Ale w tej kwestii możemy wybrać jeden z mniejszych modeli z tej serii Tenby. Są to jednak pomniejsze niedociągnięcia, które z nawiązką rekompensują liczne zalety Shootout II 24L.

Plusy

 • bardzo dobre wykonanie
 • wzmocnienia każdej ze ścian plecaka
 • bardzo wygodny system nośny
 • funkcjonalny i odpinany pas biodrowy
 • dyskretny design
 • wkomponowane odblaski
 • liczne kieszenie i schowki na akcesoria
 • wzmocniona kieszeń na 15“ laptop
 • bardzo duża pojemność komory głównej
 • dwa wygodne dostępy do sprzętu fotograficznego
 • dedykowany dwustronny pokrowiec w zestawie

Minusy

 • duża waga
 • spory rozmiar (plecak nie kwalifikuje się jako lotniczy bagaż podręczny)
 • brak wyjmowanego insertu
 • złe umieszczenie kieszeni na pokrowiec przeciwdeszczowy
Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)