Tenba Shootout II 24L - test plecaka

Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.

Autor: Michał Chrzanowski

29 Maj 2019
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Funkcjonalność, wygoda noszenia, duża pojemność oraz masa miejsca na pomniejsze akcesoria - takie cechy są poszukiwane przez zawodowców, którzy decydują się na zakup plecaka zaprojektowanego z myślą o przenoszeniu dużej ilości sprzętu fotograficznego. Najnowsza seria Tenba Shootout II ma spełniać te wszystkie oczekiwania, a producent co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, bowiem odświeżona linia to rozwiązania, o które prosili najbardziej wymagający fotografowie.

- Projektanci, podczas tworzenia kolekcji Shootout, postawili sobie za cel zaprojektowanie najbardziej komfortowych plecaków fotograficznych na świecie - tak wygodnych i pojemnych jak najlepsze plecaki zapalonych turystów i poszukiwaczy przygód, lecz z profesjonalnymi funkcjami i nie rzucającym się w oczy designem - obiecuje producent.

Musimy przyznać, że taka wizja idealnego plecaka fotograficznego brzmi obiecująco. A jak dodamy do tego, że nowa kolekcja Shootout II składa się z czterech modeli (14, 16, 24 i 32L) oraz fakt, że do ich produkcji sięgnięto po najlepsze i najtrwalsze obecnie materiały, to faktycznie możemy mieć do czynienia z rozwiązaniem skrojonym na miarę wymagającego, ale różnego odbiorcy, dla którego nie ma mowy o żadnych kompromisach.

Niemniej obietnice i zapewnienia producenta to jedno, a praktyka to często zupełnie inna bajka. Postanowiliśmy więc sprawdzić ile w tym wszystkim jest prawdy. Na testy wybraliśmy model o pojemności 24L, który naszym zdaniem może połączyć w sobie wysoką funkcjonalność i wygodę podczas podróży. Za niego przyjdzie nam zapłacić dokładnie 920 zł. Jednak najmniejszy plecak z tej linii wyceniono na 750 zł. Natomiast jeśli zdecydujemy się na największą pojemność 32L, to musimy liczyć się już z wydatkiem 1150 zł. Plecaki z tej serii dostępne są w sprzedaży na stronie tenba.pl.

Specyfikacja

Nazwa TENBA Shootout II Backpack
Producent
Typ plecak fotograficzny
Pojemność 14 L Slim / 16 L / 24 L / 32 L
Dzielona komora główna nie
Wyjmowany insert nie
Dostęp do sprzętu przedni
boczny
Kieszeń na rzeczy osobiste tak
Kieszeń na akcesoria tak
Kieszeń na laptopa tak
Kieszenie boczne tak
Uchwyt na statyw tak
Materiał Wnętrze: nylon rip-stop powlekany silikonem, szczotkowany trykot
Zewnątrz: skośny nylon rip-stop
zamki błyskawiczne YKK oraz nisko-profilowe zaciski YKK
Odporność na warunki atmosferyczne tak
Pas biodrowy tak
odpinany
Wymiary zewnętrzne 29.21 x 45.72 x 22.86 cm
Wymiary wewnętrzne 27.94 x 40.64 x 15.24 cm
Waga 1.95 kg
Pokrowiec przeciwdeszczowy tak
Cena w dniu premiery od 750 do 1150 zł ( w zależności od rozmiaru)

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)