Podsumowanie

Walizki na sprzęt fotograficzny to świetna alternatywa dla dużych plecaków i toreb. Sprawdziłem w praktyce jedną z ciekawszych walizek tego typu na rynku, czyli Tenba Air Case Attaché 2214W.

Autor: Krzysztof Basel

10 Wrzesień 2018
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Podsumowanie


Tenba Air Case Attaché 2214W to walizka dla fotografów i filmowców, którzy mają sporo sprzętu do zabrania, ale nie chcą obciążać nim swoich pleców. Jako osoba ze skoliozą kręgosłupa doskonale ich rozumiem. Walizka jest świetnie wykonana. Zastosowano tu materiały wysokiej jakości, które są odporne i wytrzymałe na uszkodzenia. Producent zapewnia, że walizka przetrwa aż 180 kg nacisku, oferując przy tym wagę samej walizki o 35 procent niższą, niż w wypadku tradycyjnych, twardych walizek - tu konkretnie 5,3 kg. Złego słowa nie mogę powiedzieć o kółkach, które są ciche i pracują płynnie, ani wysuwanej rączce, która jest mocna i ma ergonomiczny, komfortowy uchwyt. To wszystko sprawia, że przemieszczanie się z Attaché 2214W jest bezproblemowe, nawet z pełnym obciążeniem. Przechowywany wewnątrz sprzęt jest bezpieczny, a producent daje nam ogromne możliwości dostosowania wnętrza walizki do własnych potrzeb. Do dyspozycji mamy aż 16 małych przegródek i 3 duże, co zapewnia dużą uniwersalność.

Z drugiej strony walizka nie oferuje miejsca na laptopa, a nawet tablet. Nie ma też żadnej, chociaż małej komory z zewnątrz, co sprawia, że jeśli jedziemy w podróż tylko z tą walizką to chcąc sięgnąć po portfel czy kabel do telefonu, musimy otwierać główną komorę. Ma to sens w sytuacji, kiedy walizka ląduje w bagażniku, razem z wieloma innymi, nawet cięższymi walizkami, a dodatkowo mamy osobną podręczną torbę czy plecak. Mi walizka służyła także jako domowy składzik na sprzęt. Trzymałem w niej większość swojego sprzętu fotograficznego, poza dużymi lampami czy statywami. Aparat, obiektyw czy dron były tam bezpieczne, nie zajmowały mi miejsca w szafce, a w razie potrzeby miałem do nich szybki dostęp.

Jeśli takie założenia wam odpowiadają to trudno w zasadzie znaleźć w Tenba Air Case Attaché 2214W jakieś większe wady. To świetny produkt w całkiem konkurencyjnej cenie, jak na sprzęt tego typu.

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły