Funkcjonalność i pojemność

Walizki na sprzęt fotograficzny to świetna alternatywa dla dużych plecaków i toreb. Sprawdziłem w praktyce jedną z ciekawszych walizek tego typu na rynku, czyli Tenba Air Case Attaché 2214W.

Autor: Krzysztof Basel

10 Wrzesień 2018
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Funkcjonalność i pojemność

Walizka fotograficzna ma z założenia być pojemna i umożliwić zapakowanie dużej ilości ciężkiego sprzętu. Ma być dobrą alternatywą dla dużych plecaków i toreb. Tenba Air Case Attaché 2214W świetnie się wpisuje w to założenie, jako stosunkowo nieduża walizka.

Po otwarciu walizki, specjalne pasy utrzymują pokrywę pionowo, co ułatwia pracę z przenoszonym sprzętem. Walizka może dzięki temu spełniać funkcję mobilnej stacji roboczej. Miejsce na klapie jest mądrze zagospodarowane - znajduje się tam spora, zapinana na zamek kieszeń wewnętrzna na kable i inne drobne przedmioty. Osobiście widziałbym tam jeszcze podział na trzy komory, co pozwoliłoby utrzymać większy porządek, kiedy wkładamy do komory wiele drobnych elementów. Z drugiej strony, jedna większa komora jest lepsza do dużej ilości długich kabli.

Wewnętrzna komora walizki standardowo jest podzielona na trzy mniejsze komory, a w każdej znajduje się wiele małych przegródek. Wszystkie przegrody są regulowane na rzepy, co pozwala dostosować układ walizki do potrzeb użytkownika. W ten sposób Tenba Air Case Attaché 2214W może mieć jedną, wielką komorę, kilka dużych lub całą masę malutkich. Możliwości układu jest cała masa. Walizka ma dwa rodzaje dzielników – elastyczne w szarym kolorze oraz usztywnione dzielniki w niebieskim kolorze, które służą za dodatkowe wsparcie.

Przy odpowiednim ułożeniu zmieści się do niej całkiem duży zestaw. W czasie testów przewoziłem w niej lampę Quadralite Move 400, lustrzankę Canon EOS 5D Mark III z obiektywami 24-70 mm f/2.8, 100 mm f/2.8 Macro, a do tego zapasowego bezlusterkowca Fujifilm X-T100 z dwoma obiektywami, zestaw wyzwalaczy do lamp, ładowarki do aparatu i iPhone’a, masę kabli, kart SD, power bank, blendę, szmatki do czyszczenia, wizytówki i masę różnych drobiazgów. Możliwości układu głównej komory jest mnóstwo. W zestawie otrzymujemy bowiem aż 11 małych przegródek, co w umożliwia uzyskanie aż 16 małych komór. Doceniam także wewnętrzną komorę na drobiazgi, jak np. kable.

Fot. tenba.pl

Fot. tenba.pl

Z drugiej strony, walizka jest dosyć płytka - lampę musiałem kłaść bokiem, aby się pomieściła. Nie ma tam także miejsca na laptopa. Brakuje mi również dodatkowej komory na zewnątrz, chociaż to zapewne jest podyktowane założeniem, że na walizkę będą kładzione duże ciężary. Drobne przedmioty w zewnętrznej komorze mogłyby tego nie przetrwać.

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lampa błyskowa do systemu EOS R to propozycja ekonomiczna. Charakteryzuje się liczbą przewodnią 40, jest zasilana akumulatorkami i ma nową cyfrową stopkę. Jakie zrobiła na nas...
19
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
30
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Powiązane artykuły