Funkcjonalność i pojemność

Walizki na sprzęt fotograficzny to świetna alternatywa dla dużych plecaków i toreb. Sprawdziłem w praktyce jedną z ciekawszych walizek tego typu na rynku, czyli Tenba Air Case Attaché 2214W.

Autor: Krzysztof Basel

10 Wrzesień 2018
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Funkcjonalność i pojemność

Walizka fotograficzna ma z założenia być pojemna i umożliwić zapakowanie dużej ilości ciężkiego sprzętu. Ma być dobrą alternatywą dla dużych plecaków i toreb. Tenba Air Case Attaché 2214W świetnie się wpisuje w to założenie, jako stosunkowo nieduża walizka.

Po otwarciu walizki, specjalne pasy utrzymują pokrywę pionowo, co ułatwia pracę z przenoszonym sprzętem. Walizka może dzięki temu spełniać funkcję mobilnej stacji roboczej. Miejsce na klapie jest mądrze zagospodarowane - znajduje się tam spora, zapinana na zamek kieszeń wewnętrzna na kable i inne drobne przedmioty. Osobiście widziałbym tam jeszcze podział na trzy komory, co pozwoliłoby utrzymać większy porządek, kiedy wkładamy do komory wiele drobnych elementów. Z drugiej strony, jedna większa komora jest lepsza do dużej ilości długich kabli.

Wewnętrzna komora walizki standardowo jest podzielona na trzy mniejsze komory, a w każdej znajduje się wiele małych przegródek. Wszystkie przegrody są regulowane na rzepy, co pozwala dostosować układ walizki do potrzeb użytkownika. W ten sposób Tenba Air Case Attaché 2214W może mieć jedną, wielką komorę, kilka dużych lub całą masę malutkich. Możliwości układu jest cała masa. Walizka ma dwa rodzaje dzielników – elastyczne w szarym kolorze oraz usztywnione dzielniki w niebieskim kolorze, które służą za dodatkowe wsparcie.

Przy odpowiednim ułożeniu zmieści się do niej całkiem duży zestaw. W czasie testów przewoziłem w niej lampę Quadralite Move 400, lustrzankę Canon EOS 5D Mark III z obiektywami 24-70 mm f/2.8, 100 mm f/2.8 Macro, a do tego zapasowego bezlusterkowca Fujifilm X-T100 z dwoma obiektywami, zestaw wyzwalaczy do lamp, ładowarki do aparatu i iPhone’a, masę kabli, kart SD, power bank, blendę, szmatki do czyszczenia, wizytówki i masę różnych drobiazgów. Możliwości układu głównej komory jest mnóstwo. W zestawie otrzymujemy bowiem aż 11 małych przegródek, co w umożliwia uzyskanie aż 16 małych komór. Doceniam także wewnętrzną komorę na drobiazgi, jak np. kable.

Fot. tenba.pl

Fot. tenba.pl

Z drugiej strony, walizka jest dosyć płytka - lampę musiałem kłaść bokiem, aby się pomieściła. Nie ma tam także miejsca na laptopa. Brakuje mi również dodatkowej komory na zewnątrz, chociaż to zapewne jest podyktowane założeniem, że na walizkę będą kładzione duże ciężary. Drobne przedmioty w zewnętrznej komorze mogłyby tego nie przetrwać.

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły