Wykonanie i design

Walizki na sprzęt fotograficzny to świetna alternatywa dla dużych plecaków i toreb. Sprawdziłem w praktyce jedną z ciekawszych walizek tego typu na rynku, czyli Tenba Air Case Attaché 2214W.

Autor: Krzysztof Basel

10 Wrzesień 2018
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Wykonanie i design

Już od pierwszego kontaktu czuć, że Tenba Air Case Attaché 2214W jest wykonana z materiałów wysokiej jakości. Stworzono ją z wodoodpornego nylonu balistycznego 1680D (na zewnątrz) i miękkiego trykotu (wnętrze). Czarne tworzywo sprawia bardzo dobre wrażenie — wygląda solidnie, jest przyjemne w dotyku, ma gruby i precyzyjny splot. Dodatkowo narożniki wzmocniono hypalonami. Zewnętrzne wymiary walizki to 43 x 56 x 24 cm przy wadze 5,3 kg, co sprawia, że można ją zabrać jako bagaż podręczny w samolocie.

Dużym atutem Air Case Attaché jest jej wygląd - klasyczna, czarna bryła z niewielkim logo z przodu nie rzuca się w oczy i nie zdradza, że w środku może znajdować się sprzęt o wartości 15, 30 czy 50 tys. zł. Większość ludzi pomyśli zapewne, że to zwykła torba podróżna. I o to chodzi. Warto dbać o ochronę swojego cennego sprzętu także w taki sposób.

Do przemieszczania walizki służy wysuwana, rozkładana, aluminiowa rączka z komfortowym, gumowym uchwytem. Nie zabrakło także trzech solidnych uchwytów po bokach walizki: u góry, na dole i po boku, co dzięki czemu walizkę w razie potrzeby mogą nieść dwie osoby. Ergonomicznie ukształtowane uchwyty są wykonane z miękkiej gumy, co gwarantuje komfort nawet, kiedy walizka jest maksymalnie załadowana i bardzo ciężka. Ulokowane na rogach walizki koła pracują płynnie i są ciche. Do ich wykonania zastosowano tu odpowiednie tworzywo, które jest twarde i wytrzymałe, ale zarazem ciche w użyciu. Zdecydowanie nie są to tandetne, tanie i szybko ścierające się kółka, które są montowane w wielu walizkach podróżnych.

To wszystkie sprawia, że sprawiają, że przemieszczenia się z walizką Tenba Air Case Attaché 2214W jest naprawdę komfortowe. Za każdym razem, kiedy ładowałem ją sprzętem i wychodziłem na sesje, przypominał mi się ciężar, który musiałem wcześniej targać na plecach czy ramieniu, a którego teraz zupełnie nie odczuwałem. I właśnie za to uwielbiam tego typu walizki.

Tenba Air Case Attaché 2214W jest otwierana od przodu poprzez duże wieko rozpinane zamkiem błyskawicznym. Producent zastosował tu bardzo mocny, ale dosyć płynnie pracujący zamek błyskawiczny YKK, który jednak czasami się delikatnie blokuje i otwieranie walizki bywa kłopotliwe, szczególnie na rogach przy pełnym obciążeniu. Zamek, podobnie jak kilka przegródek w środku, ma kolor niebieski, co nadaje ciekawego charakteru czarnej walizce.

Producent podaje, że walizka jest odporna na wilgoć, co widać między innym po specjalnej warstwie materiału skrywającego zamek. Element ten chroni zamek skutecznie, że czasami jego odsunięciu sprawia problem, szczególnie w miejscach, gdzie naciągnięcie materiału jest największe, czyli na rogach walizki. Jeśli jednak nie zależy nam tak dokładnej ochronie zamków, to możemy nie naciągać ochronki na zamki i pozbyć się trudności. 

Screen z filmu promującego walizki Tenba / youtube.com

Wnętrze walizki jest utrzymane w klasycznym, spokojnym kolorze szarym. Wyścielone jest wytrzymałym, ale delikatnym w dotyku frotowym materiałem wysokiej jakości, który skutecznie chroni sprzęt w środku. Producent deklaruje, że walizka jest wystarczająco mocna, aby wytrzymać ułożony na sobie ciężar 180 kg, czyli sprawdzi się wszędzie tam, gdzie walizki są przechowywane jedna na drugiej czy przewożone razem w bagażniku. 

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły