Epson L1800 - Budowa i ergonomia

Epson L1800 to 6-kolorowa drukarka fotograficzna, z systemem stałego zasilania w atrament, pozwalająca na uzyskanie profesjonalnych wydruków do formatu A3+.

Autor: Marcin Grabowiecki

11 Grudzień 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści




Drukarka Epson L1800 jest zaprojektowana w prosty, ale elegancki sposób. Obudowa wykonana jest z czarnego plastiku. Pod względem designu przypomina trochę model L800. Jest oczywiście od niego większa. Wymiary L800 to 537 x 289 x 198 mm, a modelu L1800 - 705 x 322 x 215 mm. Nowe dziecko Epsona jest również dwukrotnie cięższe od swojego młodszego brata (12,5 kg kontra 6,2 kg). Trudno się jednak temu dziwić, ponieważ L1800 umożliwia wydruk do formatu A3+ (podczas gdy L800 - do A4).

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)


Na przedniej ściance znalazły się: włącznik oraz trzy przyciski razem z kontrolkami w postaci kolorowych diod. Możemy dzięki nim skasować zadanie, sprawdzić stan papieru oraz sprawdzić stan atramentu. Z tyłu drukarki znajduje się wejścia zasilania oraz USB. Urządzenie może się także połączyć z komputerem za pomocą Wi-Fi.

Z boku umiejscowiono zdejmowalny pojemnik z sześcioma wymiennymi buteleczkami tuszu, który wyposażono w blokadę na czas transportu.

Obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta i nie powinna nikomu sprawić problemu. Wymiana tuszy polega na otwarciu pojemnika z tuszem i dolaniu do niego farby z odpowiedniej buteleczki. Transport atramentu do drukarki odbywa się za pomocą specjalnych przewodów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)


W celu korzystania z drukarki należy oczywiście zainstalować właściwe sterowniki wraz z oprogramowaniem, które jest niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Pomocny jest tu przewodnik, który znajduje się na płytce CD dołączonej do drukarki.

W związku z brakiem ekranu w urządzeniu, cały proces drukowania odbywa się z poziomu komputera. W przypadku korzystania z programu Photoshop drukowanie przebiega dwuetapowo. Pierwsze okienko pozwala nam na wybór m.in. urządzenia drukującego, formatu papieru oraz profilu drukarki. Drugie okienko umożliwia wybór rodzaju papieru, podajnika papieru, jakości druku oraz innych zaawansowanych ustawień.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Budowa i ergonomia;
Jakość druku - procedura testowa;
Jakość druku - wydruki przykładowe;
Podsumowanie

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)