Fotopro MGA-684N+FPH-62Q - test

Do naszej redakcji trafił statyw o niezbyt wdzięcznej nazwie Fotopro MGA-684N+FPH-62Q. Nie powinniśmy się jednak zrażać, ponieważ propozycja producenta z Dalekiego Wschodu daje duże możliwość przy rozsądnej cenie. Zobaczcie jak sprawdził się w praktyce.

Autor: Patryk Wiśniewski

14 Sierpień 2014
Artykuł na: 9-16 minut

4. Podsumowanie

Fotopro MGA-684N wraz z głowicą FPH62Q to lekki uniwersalny zestaw, który pozwoli nam przy okazji zaoszczędzić pieniądze na monopodzie. Niewielka konstrukcja sprawia, że wygodnie się go transportuje oraz przechowuje.

Producent rozpieszcza nas także liczbą dodatków w zestawie handlowym. Oprócz statywu i głowicy w pudełku znajdziemy rewelacyjny pokrowiec, zapasowe stopki, saszetkę przeznaczoną do monopodu oraz klucze niezbędne do obsługi statywu. Tak obfitego zestawu nie znajdziemy u żadnego z konkurentów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Jakość wykonania, to kolejna bardzo duża zaleta tej propozycji. Aluminiowe-magnezowa konstrukcja od razu sprawia wrażenie bardzo solidnej. Pomimo dość intensywnego użytkowania nie wykazała żadnych oznak zmęczenia materiału. Wszechstronność, którą oferuje dzięki niewielkim rozmiarom połączonym z możliwością zamiany go w monopod, jest również godna pochwały.

Jedynym minusem testowanej propozycji jest zawyżony udźwig podany przez producenta. 8 kg dla głowicy FPH62Q to zdecydowanie za dużo. Statyw świetnie sprawdzi się z profesjonalną lustrzanką z obiektywem klasy 70-200mm f/2,8, czy nawet czymś klasy 100-400 mm. Ale jej przydatność w kwestii superteleobiektywów jest mocno dyskusyjna.

+ waga zestawu

+ szeroki zakres ruchów

+ maksymalna wysokość

+ minimalna wysokość

+ bardzo dobra jakość wykonania

+ dwa rodzaje końcówek statywu

+ dodatkowe stopki

+ dokręcany hak

+ możliwość zmiany w monopod

+ trzy poziomice

+ bogaty zestaw handlowy

+ stosunek jakości do ceny

- skala pokrętła głowic

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)