Fotolusio DNP DS-RX1 - Podsumowanie

Fotolusio DNP DS-RX1 to termosublimacyjna drukarka umożliwiającą wydruki do formatu 15x20 cm. Jej główne zalety to niski koszt druku oraz trwałość odbitek. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu i przekonać się jak sprawdza się w praktyce.

Autor: Marcin Grabowiecki

25 Maj 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Fotolusio DNP DS-RX1 to urządzenie, które może stanowić alternatywę dla labów. Jej zalety docenią małe zakłady fotograficzne oraz fotografowie sporządzający dokumentację imprez. Podkreślić wypada również niski koszt druku. Ważną rzeczą jest również trwałość i odporność wydruków.

Drukarkę można zabierać ze sobą w różne miejsca, chociaż nie należy do najlżejszych. Faktem wartym odnotowania jest duży załadunek materiałów eksploatacyjnych - wystarczający na 700 zdjęć rozmiaru 10x15.

Jakość odbitek jest zadowalająca, a reprodukcja kolorów poprawna. Problemy pojawiają się tylko w przypadku najjaśniejszych tonów i delikatnych przejść tonalnych. Nie możemy jej jednak polecić do wydruków czarno-białych.

Urządzenie jest niestety głośne, co może być uciążliwe, jeśli musimy drukować dużą liczbę zdjęć. Dłuższe przebywanie w jego pobliżu jest jednak całkowicie bezpieczne, ponieważ drukarka nie wydaje żadnych dźwięków, kiedy nie pracuje.

+ niski koszt druku

+ mobilność

+ dobre odwzorowanie kolorów

+ wygoda obsługi

+ trwałość odbitek

+ nieduży rozmiar

- wysoki poziom hałasu

- słaba reprodukcja najjaśniejszych świateł

- widoczna dominanta w przypadku odbitek czarno-białyc

Spis treści

Następna

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły