Nikon FT1 - test

System Nikon 1 został zaprezentowany we wrześniu zeszłego roku. W chwili premiery składał się z czterech obiektywów i dwóch korpusów. Już w dniu premiery producent zapowiedział wprowadzenie przejściówki umożliwiającej podpięcie obiektywów z mocowaniem F do korpusów Nikon 1 V1 i J1. Sprawdziliśmy jak FT1, bo tak się ona nazywa, sprawdza się w praktyce.

Autor: Michal Grzegorczyk

10 Luty 2012
Artykuł na: 6-9 minut

System Nikon 1 to pomysł japońskiego producenta na bezlusterkowce. Jak to z nowymi systemami bywa, na początku doskwiera niewielki wybór optyki. Dzięki przejściówce FT1 użytkownicy systemu 1 posiadający lustrzankę Nikona będą mogli skorzystać z posiadanej przez siebie optyki z mocowaniem F. O tym jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce, możecie przekonać się czytając dalszą część naszego artykułu.

Poprzednia

1

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły