Nikon FT1 - test

System Nikon 1 został zaprezentowany we wrześniu zeszłego roku. W chwili premiery składał się z czterech obiektywów i dwóch korpusów. Już w dniu premiery producent zapowiedział wprowadzenie przejściówki umożliwiającej podpięcie obiektywów z mocowaniem F do korpusów Nikon 1 V1 i J1. Sprawdziliśmy jak FT1, bo tak się ona nazywa, sprawdza się w praktyce.

Autor: Michal Grzegorczyk

10 Luty 2012
Artykuł na: 6-9 minut

System Nikon 1 to pomysł japońskiego producenta na bezlusterkowce. Jak to z nowymi systemami bywa, na początku doskwiera niewielki wybór optyki. Dzięki przejściówce FT1 użytkownicy systemu 1 posiadający lustrzankę Nikona będą mogli skorzystać z posiadanej przez siebie optyki z mocowaniem F. O tym jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce, możecie przekonać się czytając dalszą część naszego artykułu.

Poprzednia

1

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
F-Stop Lotus - test plecaka dla aktywnych fotografów
F-Stop Lotus - test plecaka dla aktywnych fotografów
Lotus to profesjonalny plecak dla żądnych przygód. Jest wytrzymały, oferuje wiele udogodnień, a do tego naprawdę świetnie wygląda. Czy spełni oczekiwania wymagającego fotografa-podróżnika?
15
Irix Edge CPL - filtr polaryzacyjny w praktyce
Irix Edge CPL - filtr polaryzacyjny w praktyce
Podbija kontrast, wydobywa kolory, gasi odblaski... Filtr polaryzacyjny sprawia, że zdjęcia wyglądają po prostu lepiej. Ale jego jakość też ma znaczenie. Sprawdzamy nowy model z rodziny Irix...
36
BenQ SW271C  - pierwsze wrażenia
BenQ SW271C - pierwsze wrażenia
Kolejna generacja 27-calowego monitora 4K UHD do edycji zdjęć i filmów wchodzi do sprzedaży w cenie nieco wyższej, ale producent uzasadnia to lepszymi osiągami. Sprawdzamy wstępnie w czym SW271C...
32
Powiązane artykuły