z notatnika optyka

Wszystkie artykuły z tagiem: "z notatnika optyka" w serwisie fotopolis.pl:
Z notatnika optyka: Co za dużo, to robi flarę
W kolejnym odcinku cyklu Benard Piechal kontynuuje rozważania nad sensem podpinania pełnoklatkowych obiektywów do aparatów z mniejszymi matrycami.
9 Wrz 2012
Bernard Piechal
0
Z notatnika optyka: Co za dużo, to niezdrowo.
W kolejnym felietonie Bernard Piechal zastanawia się nad powszechnym mitem dotyczącym podpinania obiektywów o większym polu widzenia niż dedykowane do systemu.
30 Lip 2012
Bernard Piechal
1
Z notatnika optyka: Golenie snobów?
Publikujemy nowy felieton Bernarda Piechala. Nasz felietonista zastanawia się nad czarno-białą matrycą oraz pokrótce omawia jej wady i zalety. Zapraszamy do lektury.
29 Cze 2012
Bernard Piechal
0
Z notatnika optyka: Czasem gorsze jest lepsze
Bernard Piechal, nasz optyk z notatnikiem, wraca na łamy Fotopolis w roli felietonisty. Co miesiąc będzie publikował teksty krążące wokół różnych technicznych zagadnień i nie tylko. Na początek - o matówkach.
27 Maj 2012
Bernard Piechal
0
Z notatnika optyka: migawki
Dziś ostatni odcinek cyklu "Z notatnika optyka". Nie będzie wielkich podsumowań ani powtórek materiału. Zamiast tego, kolejna porcja wiedzy: tym razem na temat migawek. Zapraszamy do lektury.
7 Sty 2012
Bernard Piechal
0
Z notatnika optyka: USM
Po krótkiej, świątecznej przerwie przyszła pora na kolejny odcinek cyklu "Z notatnika optyka". Tym razem o filtrze "unsharp mask" i wyostrzaniu. Zapraszamy do lektury.
31 Gru 2011
Bernard Piechal
0
Z notatnika optyka: MTF
Kolejny odcinek cyklu "Z notatnika optyka". Tym razem o testowaniu rozdzielczości obiektywów i słynnych "wykresach MTF". Zapraszamy do lektury.
17 Gru 2011
Bernard Piechal
0
Z notatnika optyka: Rozmiar ma znaczenie, część 2
Kolejny odcinek cyklu "Z notatnika optyka" i kolejna część rozważań o tym, że jednak rozmiar ma znaczenie. Zapraszamy do lektury.
10 Gru 2011
Bernard Piechal
0
Z notatnika optyka: Rozmiar ma znaczenie
W tym odcinku cyklu "Z notatnika optyka" Bernard Piechal zajął się jednym z najpopularniejszych tematów około-fotograficznych - szumem matrycy. Zapraszamy do lektury.
3 Gru 2011
Bernard Piechal
0
Z notatnika optyka: Zmywanie
W tym tygodniu odcinek "Z notatnika optyka" przybiera formą poradnika. Autor zajął się zapowiedzianym wcześniej tematem mycia obiektywów. Jeśli chcecie się dowiedzieć, dlaczego zestaw "chuchnięcie i mikrofibra" nie jest idealny - zapraszamy do lektury.
26 Lis 2011
Bernard Piechal
0