Użytkownicy wiedzą najlepiej. Oto najchętniej kupowane aparaty i obiektywy w 2022 roku

Autor: Maciej Luśtyk

29 Sierpień 2022
Artykuł na: 23-28 minut

Marketingowy szum nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością. Wspólnie z Cyfrowe.pl analizujemy dane sprzedażowe, by pokazać wam jakie aparaty i obiektywy naprawdę cieszą się największą popularnością wśród fotografów.

Przeglądając komentarze wielokrotnie widzieliśmy zdziwienie faktem, że modele, na których producenci sprzętu fotograficznego zarabiają najwięcej nie zawsze są tymi, które na pierwszy rzut oka wydają się najbardziej popularne. W końcu wydawać by się mogło, że najwięcej zysku przynoszą najnowsze konstrukcje z górnej półki, które producenci określają mianem najdoskonalszych i które równie mocno promują.

Jednak tak, jak w przypadku Fujifilm, gdzie natychmiastowe aparaty Instax są kołem napędowym całego biznesu fotograficznego, tak i w przypadku innych producentów, to nie zawsze te najlepiej widoczne konstrukcje są tymi najchętniej wybieranymi przez użytkowników. Jakim więc modelom tak naprawdę najbardziej ufają fotografujący?

Aby przekonać się jakie aparaty i obiektywy cieszą się największą popularnością na rynku, wspólnie z największym polskim sklepem fotograficznym Cyfrowe.pl przeanalizowaliśmy dane sprzedażowe z pierwszej połowy 2022 roku. Oto najchętniej kupowane aparaty i obiektywy w każdym z systemów. W każdym z przypadków prezentujemy po 6 najbardziej popularnych produktów, w kolejności od najlepiej sprzedających się modeli. Kilka pozycji zapewne Was zaskoczy.

Ze względu na aktualną sytuację rynkową, podane ceny mogą ulec zmianie.

Najchętniej kupowane aparaty pełnoklatkowe w 2022 roku

Sony A7 III
Cena: 8499 zł

Najbardziej uniwersalna pełna klatka ostatnich lat. 24-megapikselowa matryca, tryb seryjny 10 kl./s i wysokiej jakości filmy 4K sprawiają, że mimo niemal 5 lat obecności na rynku to nadal jeden z najchętniej wybieranych aparatów przez zawodowców.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon EOS RP
Cena: 4850 zł

Najtańszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec na rynku. Dzięki 26-megapikselowej matrycy, wydajnemu procesorowi i współpracy z nowoczesnymi szkłami systemu RF jest w stanie sprostać oczekiwaniom większości ambitnych amatorów.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon EOS R6
Cena: 11 887 zł

Superszybki wszechstronny korpus systemu RF, który w przystępnym pułapie cenowym oferuje wszystko, czego mogą wymagać współcześni zawodowcy - od reportażystów poprzez twórców wideo.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sony A7 IV
Cena: 13 185 zł

Najnowsza odsłona kultowej serii A7. Większa 33-megapikselowa matryca, doskonalszy tryb filmowy 4K, poprawiona ergonomia, szybszy autofokus i jeszcze lepsza wydajność sprawiają, że to aparat, który będzie jednym z pierwszych wyborów profesjonalistów jeszcze przez kilka następnych lat.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon EOS R5
Cena: 19 499 zł

Połączenie świetnej wydajności z dużą rozdzielczością. Wyposażony w 45-megapikselową matrycę, superszybki autofokus, tryb seryjny 20 kl./s i opcję rejestracji filmów 8K, EOS R5 zalicza wszystkie bazy, pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego pełnoklatkowego korpusu na rynku.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Najchętniej kupowane aparaty APS-C w 2022 roku

Canon EOS M50 Mark II
Cena: 2869 zł

Druga generacja ulubionej przez hobbystów i vlogerów serii M50. 24-megapikselowa matryca, świetna ergonomia, fazowy autofokus, filmy 4K i dobra cena sprawiają, że nadal jest to aparat dla wielu użytkowników będącym pierwszym krokiem w świat bardziej ambitnej fotografii i filmu.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sony A6400
Cena: 4499 zł

Uniwersalny korpus APS-C, który stara się sprostać oczekiwaniom hobbystów ze świata fotografii i filmu. 24-megapikselowa matryca i tryb seryjny 11 kl./s dogadzają fotografującym, a rozbudowany tryb wideo 4K sprawia, że jest to jeden z najchętniej wybieranych aparatów przez początkujących twórców wideo.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sony ZV-E10
Cena: 3435 zł

Korpus APS-C skrojony specjalnie na potrzeby współczesnych twórców contentu wideo. Oprócz rejestracji wysokiej jakości filmów 4K i ergonomii przygotowanej specjalnie z myślą o nagrywaniu filmów ma nam do zaoferowania także wysokiej klasy wbudowany mikrofon i odchylany ekran, który ułatwi tworzenie materiałów w pojedynkę.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon EOS R7
Cena: 7349 zł

Pretendent do miana najlepszego aparatu w segmencie APS-C. Stabilizowana 33-megapikselowa matryca, tryb seryjny 30 kl./s, podwójny slot na karty SD i 10-bitowe filmy 4K z profilem Log sprawiają, że to aparat równie ciekawy dla ambitnych amatorów, jak i doświadczonych zawodowców.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Fujifilm X-S10
Cena: 4299 zł

Uniwersalny korpus dla hobbystów, który w niewielkiej formie zamyka większość najważniejszych punktów specyfikacji z flagowych modeli systemu X. Szybka 26-megapikselowa matryca, stabilizacja sensora, fazowy autofokus i rozbudowany tryb filmowy 4K czynią z niego jedną z najlepszych propozycji na wejście w świat płatnych zleceń.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Najchętniej kupowane obiektywy 2022 roku

Canon RF i EF

Canon EF 50 mm f/1.8 STM
Cena: 629 zł

Najtańszy obiektyw w systemie, który jednak ma do zaoferowania całkiem sporo w zakresie plastyki i użyteczności. Od lat jedno z najczęściej spotykanych szkieł w torbach fotografów - tak amatorów, jak i zawodowców.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon RF 16 mm f/2.8 STM
Cena: 1169 zł

Superszeroki, supermały i supertani. Canon RF 16 mm STM to ewenement na rynku szkieł szerokokątnych, który spodoba się zwłaszcza vlogerom i amatorom fotografii krajobrazu oraz architektury. Sprawdzi się także jako szeroki obiektyw do reportażu.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon RF 35 mm f/1.8 Macro IS STM
Cena: 2159 zł

Klasyczny reporterski standard, wzbogacony o możliwość fotografowania z bardzo bliska. Dzięki kompaktowej konstrukcji, stosunkowo dużej jasności i przystępnej cenie, staje się jednym z najbardziej uniwersalnych obiektywów w systemie.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon RF 50 mm f/1.8 STM
Cena: 809 zł

Bezlusterkowa wersja standardowej 50-tki. Jest jeszcze bardziej kompaktowa i oferuje zaktualizowany układ optyczny, stając się pierwszym wyborem większości osób wkraczających w system RF.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon RF 24-105 mm f/4L IS USM
Cena: 5849 zł

Najbardziej uniwersalny zoom w systemie Canon RF. Dzięki wygodnemu zakresowi ogniskowych, stałej światłosile i lekkiej konstrukcji jest popularnych wyborem zarówno wśród fotografów, jak i filmujących.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Canon RF 85 mm f/2 Macro IS USM
Cena: 2429 zł

Klasyczna portretówka, która może pochwalić się kompaktową budową i maksymalnym powiększeniem 1:2, dzięki któremu sprawdzi się zarówno w sesjach beauty, produtkowych czy ślubach, jak i w przypadku fotografowania detali i niewielkich okazów otaczającej nas przyrody.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sony E

Sony FE 50 mm f/1.8
Cena: 839 zł

Standardowa 50-tka w wydaniu Sony. Tak, jak w przypadku Canona, to obiektyw łączący niezłe rezultaty z bardzo przystępną ceną, dzięki czemu znajduje dla siebie miejsce w arsenale absolutnej większości twórców.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sony FE 85 mm f/1.8
Cena: 2455 zł

Amatorska portretówka, która może pochwalić się ostrością rodem z najlepszych profesjonalnych konstrukcji. Jest do tego naprawdę kompaktowa i przystępnie wyceniona, stając się najlepszym początkowym wyborem do tego typu pracy w systemie.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Zeiss Sonnar T* 55 mm f/1.8 ZA
Cena: 3699 zł

Ogniskowa odpowiadająca ludzkiemu wzroku i plastyka Zeissa. Pamiętający czasy pierwszych pełnoklatkowych konstrukcji systemu E, Sonnar T* 55 mm f/1.8 ZA to nadal jeden z najchętniej wybieranych obiektywów do fotografii portretowej, produktowej czy kulinarnej.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN Art
Cena: 5585 zł

Ulubiony zakres ogniskowych do pracy reporterskiej w cenie dwukrotnie niższej od natywnych konstrukcji Sony. Do tego wyśrubowana, jasna optyka i responsywny autofokus. Jeden z najchętniej wybieranych obiektywów przez osoby, których praca wymaga wszechstronności w działaniu.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD
Cena: 3399 zł

Niedroga alternatywa dla pełnoklatkowych zoomów 24-105 mm. Dzięki kompaktowej konstrukcji, niewielkiej wadze i niezłej współpracy z trybem wideo, obiektyw Tamrona jako pierwszy oferuje takie możliwości w bezlusterkowych systemach APS-C.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sigma 35 mm f/1.4 DG DN Art
Cena: 3888 zł

Jasna reporterska 35-tka to święty graal dla wielu dokumentalistów czy fotografów ślubnych. W wydaniu Sigmy jak zwykle w bardzo przystępnej cenie i z optyką godną serii Art.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Nikon Z i Nikon F

Nikon Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G
Cena: 849 zł

Amatorski klasyk, odpowiednik obiektywu 50 mm w systemach pełnoklatkowych. Przy cenie rzędu 750 zł jest zwykle pierwszym szkłem kupowanym w parze z lustrzankami APS-C producenta.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Nikon Nikkor AF-S 50 mm f/1.8 G
Cena: 1049 zł

Kolejny przedstawiciel rodziny standardowych obiektywów 50 mm f/1.8. Podobnie jak konstrukcje Canona i Sony, lustrzankowa 50-tka może pochwalić się ciekawą plastyką i niezłą rozdzielczością w bardzo przystępnym pułapie cenowym.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Nikon Nikkor AF-P DX 10-20 mm f/4.5-5.6G  VR
Cena: 1479 zł

Szerokokątny zoom do lustrzanek APS-C, odpowiednik obiektywu 15-35 mm w systemach pełnoklatkowych. Nie należy do jasnych, ale jest kompaktowy i może pochwalić się niezłą rozdzielczością, a do tego oferuje system stabilizacji.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Nikon Nikkor Z 50 mm f/1.8S
Cena: 2899 zł

Standardowa 50-tka, ale tym razem w wydaniu bezlusterkowego systemu Z i stworzona z nieco innym zamysłem. Obiektyw nie jest już kompaktowy ani specjalnie tani, ale może pochwalić się optyką godną modeli z górnej półki.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Nikon Nikkor Z MC 105 mm f/2.8 VR S
Cena: 4987 zł

Długa portretówka bezlusterkowego systemu Z. Od lat jedna z ulubionych ogniskowych do dalszych portretów, wąskich kadrów filmowych i fotografowania detali. Tym razem z jeszcze lepszą optyką i systemem stabilizacji.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sigma 105 mm f/2.8 DG OS EX HSM Macro
Cena: 2190 zł

Bezpośrednia odpowiedź na systemową 105-tkę w wydaniu Sigmy. Choć to obiektyw lustrzankowy starszego typu, świetna plastyka, funkcje makro i niewygórowana cena sprawiają, że od lat w jego stronę kierują się zarówno fotografujący ze świata portretu, jak i amatorzy świata w mikro skali.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

L-Mount

Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary
Cena: 3689 zł

Czy może być coś bardziej uniwersalnego niż jasny zoom średniego zasięgu? Tak, kompaktowy jasny zoom średniego zasięgu. Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary pokazuje, że tego typu konstrukcja może być zarazem dobra optycznie, jak i na tyle niewielka, by zawsze nam towarzyszyć.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

TTArtisan 50 mm f/1.2
Cena: 550 zł

Superjasna 50-tka w superniskiej cenie. Kosztujący niespełna 600 zł manualny obiektyw APS-C to łakomy kąsek dla amatorów portretu i filmujących, którzy szukają niedrogiej optyki o ciekawej plastyce.

Brak Linku

 

Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN Art
Cena: 5589 zł

Profesjonalny zoom średniego zasięgu w wydaniu natywnego systemu L-Mount. Oferując najlepszy stosunek jakości do ceny, automatycznie staje się pierwszy wyborem osób pracujących na pełnoklatkowych aparatach Sigma i Panasonic.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM Art
Cena: 3989 zł

Jasna, profesjonalna 35-tka Sigmy nie mogła nie znaleźć dla siebie miejsca także w ekosystemie mocowania L-mount. Choć na rynku mamy tańszy i bardziej kompaktowy zamiennik Panasonica, większa światłosiła i doskonała plastyka nadal stawiają obiektyw Sigmy wysoko w hierarchii obiektywów 35 mm dostępnych w systemie. 

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN Contemporary
Cena: 2390 zł

Wyjątkowo kompaktowy zoom średniego zasięgu. Przystosowany do pracy z matrycami APS-C, zaoferuje nam ekwiwalent ogniskowych 27-75 mm, a do tego zmieści się w kieszeni. Popularny wybór wśród filmujących i fotografów, którym nie straszna jest praca w trybie cropa.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Sigma 85 mm f/1.4 DG DN Art
Cena: 5189 zł

Obiektyw do dzisiaj uważany za jedną z najdoskonalszych portretówek, jakie ujrzały światło dzienne. Wzorowa ostrość i plastyka oraz przystępna cena czynią z niego ulubiony obiektyw 85 mm w systemie.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Fujifilm X

Viltrox AF 13 mm f/1.4
Cena: 2189 zł

Szerokokątna jasna stałka, która szturmem wzięła system Fujifilm X. Oferując ekwiwalent ok. 20 mm w systemie pełnoklatkowym z miejsca stała się pierwszym wyborem vlogerów, fotografów krajobrazów i fascynatów nocnego nieba.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Viltrox AF 23 mm f/1.4
Cena: 1732 zł

Jasny ekwiwalent obiektywy 35 mm znajdzie dla siebie miejsce w każdym systemie. A jeśli przy tym kosztuje ponad dwukrotnie mniej od wersji systemowej, otrzymujemy murowany hit, którzy polubią zarówno amatorzy, jak i zawodowcy.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Fujinon XF 56 mm f/1.2R
Cena: 4449 zł

Odpowiednik superjasnego obiektywu 85 mm w systemie Fujifilm X pamięta czasy początku systemu, ale dzięki świetnej plastyce nadal pozostaje najchętniej wybieranych szkłem do fotografii portretowej.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Fujinon XC 35 mm f/2
Cena: 979 zł

Standardowy odpowiednik obiektywu 50 mm w budżetowej wersji, w zasięgu każdego amatora. Pod względem optycznym nie różni się od metalowego modelu XF 35 mm f/2 R WR, ale dzięki plastikowej konstrukcji kosztuje ponad 2 razy mnie (ok. 900 zł).

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Fujinon XF 70-300 mm f/4-5.6 R LM OIS WR
Cena: 3599 zł

Długi zoom o zakresie 105-450 mm w systemie pełnoklatkowym, to doskonałe narzędzie na początek fotografowania sportu czy dzikiej przyrody. Jest przy tym stosunkowo mały i lekki, dzięki czemu bez problemu zabierzemy go w podróż.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Fujinon XF 27 mm f/2.8 R WR II
Cena: 1999 zł

Wiele osób twierdzi, że 40 mm (ekwiwalent dla 27 mm w systemie pełnoklatkowym) to najbardziej uniwersalna ogniskowa, łącząca świąt obiektywów portretowych ze szkłami szerokokątnymi. A jeśli do tego jest płaska jak przysłowiowy naleśnik, automatycznie tworzy idealną parę do wszelkiego rodzaju wypadów z aparatem w teren.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Mikro Cztery Trzecie

M.Zuiko Digital 60 mm f/2.8 Macro
Cena: 2249 zł

Jedyny wyposażony w system AF obiektyw makro o takich możliwościach. Oferując ekwiwalent ogniskowej 120 mm, wygodną odległość roboczą, wyjątkowo kompaktową konstrukcję i efektywne powiększenie na poziomie 2:1 otwiera przed nami wygodę fotografii makro niespotykaną w innych systemach.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Panasonic Leica GD Vario-Elmarit 12-60 mm f/2.8-4 ASPH POWER O.I.S
Cena: 3999 zł

Odpowiednik uniwersalnego pełnoklatkowego zoomu 24-120 mm, wyposażony w układ stabilizacji i oferujący niezłą jasność od lat pozostaje jednym z głównych wyborów fotografów i filmowców poruszających się w systemie M43.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

M.Zuiko Digital 100-400 mm f/5-6.3 IS
Cena: 5790 zł

Odpowiednik zoomu 200-800 mm, który zmieścimy w niewielkiej torbie i który nie będzie nam ciążyć nawet w przypadku dłuższych spacerów. Ten zoom to kolejny przykład zalet systemu M43 i jeden z najchętniej wybieranych obiektywów do fotografii przyrody.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Olympus M.Zuiko Digital 25 mm f/1.8
Cena: 1799 zł

Dla standardowej 50-tki miejsca nie mogło zabraknąć także w systemie Mikro Cztery Trzecie. Odpowiednik obiektywu 50 mm f/1.8 kusi tymi samymi zaletami, co w przypadku innych systemów - jest bardzo kompaktowy, oferuje przyjemną dla oka plastykę i uniwersalność zastosowań, a przy tym oferowany jest w przystępnej cenie.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Lumix G Vario 100-300 mm f/4-5.6 II POWER O.I.S
Cena: 2789 zł

Długi zoom o ekwiwalencie 200-600 mm, który może pochwalić się większą jasnością, a przy tym ciekawszą plastyką od konkurencyjnej konstrukcji M.Zuiko. Choć jest od niego nieco krótszy, to także dwukrotnie tańszy, co czyni go bardzo popularną konstrukcją wśród amatorów.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

M.Zuiko Digital 75-300 mm f/4.8-6.7 ED II
Cena: 2499 zł

Kolejny przykład tego, że długie zoomy to jedne z ulubionych konstrukcji użytkowników aparatów Mikro Cztery Trzecie. Tym razem ciemniejszy, ale o większym zakresie (odpowiednik 150-600 mm), dzięki któremu może sprawdzić się w szerszym obszarze zastosowań.

Kup teraz w Cyfrowe.pl

 

Podsumowanie

Jak widzimy, popularnością cieszą się zwłaszcza produkcje przystępne cenowo, a zarazem praktyczne. To właśnie z tego powodu w systemie Sony mocno trzymają się pozycje Sigmy i Tarmona, a Viltrox króluje na listach sprzedaży systemu Fujifilm X. Z tego samego powodu to nadal niedrogie lustrzankowe konstrukcje najlepiej sprzedają się w systemach Canona i Nikona.

W zestawieniu szkieł pewnym zaskoczeniem może być stosunkowo niewielka reprezentacja zoomów, które jeszcze od niedawna wydawały się najbardziej popularnym typem obiektywów i które oczekiwaliśmy zobaczyć na szczytach list. To jednak także oznaka tego, że społeczność fotografów staje się coraz bardziej świadoma i kieruje się w stronę specyficznych konstrukcji o określonych celach. Długie obiektywy cieszą się zaś największa popularnością w systemie M43, czyli tam, gdzie ich użycie wiąże się z realnymi korzyściami.

W kwestii aparatów, użytkownicy wydają się podążać tym samym schematem. Na szczytach list aparatów pełnoklatkowych i APS-C nadal królują niemal 5-letnie konstrukcje (EOS M50 II jest co prawda nowszy, ale poza kosmetycznymi zmianami prawie nie różni się od pierwowzoru). A to dlatego, że obydwa aparaty oferują świetny stosunek jakości do ceny i zostały uznane przez użytkowników za jedne z najbardziej uniwersalnych konstrukcji ostatnich lat.

Zaraz za nimi plasują się równie wszechstronne aparaty z nowszych generacji, a dobitnym potwierdzeniem tego trendu jest obecność na liście dopiero co pokazanego modelu EOS R7. Pomimo półtora miesiąca obecności na rynku już zajmuje on 4 pozycję na liście najlepiej sprzedających się modeli APS-C w 2022 roku i prawdopodobnie szybko będzie parł wyżej. W końcu to chyba najciekawszy korpus z mniejszą matrycą w tym pułapie cenowym, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne.

Jaki z tego morał? Producenci powinni obniżyć ceny (śmiech). A tak serio, to zawsze stając przed wyborem aparatu lub obiektywu warto dokładnie sprawdzić czy po to, by osiągnąć zamierzony efekt rzeczywiście musimy kupować najnowszy i najlepszy sprzęt. Często może się bowiem okazać się zamienniki, bądź starsze generacje w zupełności nam wystarczą, zostawiając w naszej kieszeni środki na rozwój biznesu w obszarach, które zaprocentują bardziej niż delikatnie lepsza rozdzielczość na brzegu kadru czy szybszy tryb seryjny. Przynajmniej na początku naszej drogi fotograficznej. W końcu rynek się przecież nie myli…

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Cyfrowe.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Quadralite Talia 300 RGB LED - kolorowe światło w studio bez ograniczeń
Quadralite Talia 300 RGB LED - kolorowe światło w studio bez ograniczeń
Ten panel LED oferuje nie tylko dużą moc, ale może świecić również w dowolnym kolorze z przestrzeni RGB. O potencjale tej funkcji na planie fotograficznym i filmowym oraz pozostałych...
16
Najlepsze aparaty do filmowania - co warto kupić (2022)
Najlepsze aparaty do filmowania - co warto kupić (2022)
Szukasz aparatu, który pozwoli ci tworzyć wysokiej jakości komercyjne treści wideo? Oto 13 zaawansowanych filmujących aparatów bezlusterkowych, dzięki którym bez...
46
Quadralite Thea 450 LED Panel Kit - zestaw gotowy na wszystko
Quadralite Thea 450 LED Panel Kit - zestaw gotowy na wszystko
Quadralite Thea 450 LED Panel Kit to dwa duże i wydajne panele LED wraz ze statywami i zasilaczami zamknięte w poręcznej torbie. Oto, jakie możliwości oferuje ten zestaw i na jakich polach...
21
Powiązane artykuły