Kołowe filtry fotograficzne Hoya [przegląd oferty 2022]

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Kwiecień 2022
Artykuł na: 6-9 minut

Portfolio filtrów Hoya zostało niemal w całości zaktualizowane. Na bazie popularnych i cenionych serii na rynek weszło aż 6 nowych linii, z których można do woli wybierać modele ochronne, UV, polaryzacyjne i zmienne ND. Aby wśród nich łatwiej znaleźć filtr dla siebie omawiamy ich kluczowe cechy.

Znany i ceniony producent filtrów fotograficznych na przestrzeni ostatnich miesięcy gruntowo zaktualizował swoją ofertę. Popularne, zarówno wśród zawodowych fotografów jak i amatorów, linie filtrów Hoya HMC, Fusion One, Fusion Antistatic, HD oraz HD Nano dostępne są już w najnowszych wersjach.

Wśród licznych modeli znajdziemy filtry ochronne, UV, szare o zmiennej gęstości oraz polaryzatory kołowe - wszystie dostępne w najpopularniejszych rozmiarach. Przy tak obszernej palecie nowości nietrudno przeoczyć coś ważnego, dlatego zebraliśmy informacje o najnowszych modelach filtrów Hoya, aby wyboru można było dokonać szybciej, łatwiej i rozważniej.

Kołowe filtry fotograficzne Hoya - nowości 2022

Hoya UX
Cena:
UV - od 35 zł (37 mm) do 60 zł (67 mm)
CIR-PL - od 80 zł (37 mm) do 90 zł (55 mm)
Kontynuacja budżetowej serii HMC, w której znajdziemy kołowe modele UV oraz polaryzatory. W nowej odsłonie filtry UX zostały wzbogacone o powłokę hydrofobową przeciwdziałającą osadzaniu się zanieczyszczeń, np. kropel deszczu, odcisków palców oraz innych przypadkowych zabrudzeń spowodowanych przez substancje wodne i oleiste. Ponadto powierzchnia filtrów została pokryta zaawansowanymi powłokami antyrefleksyjnymi, które zapewniają odpowiedni kontrast, nie powodując przy tym niepożądanych flar oraz blików. Filtry są wykonane ze szkła optycznego wysokiej jakości zapewniając kontrastowy obraz o dużej przejrzystości i wysokiej transmisji światła, a cienka ramka niweluje efekt winietowania.
Przejdź do sklepu

 

Hoya Fusion One Next
Cena:
UV - od 81 zł (37 mm) do 138 zł (67 mm)
Protector - od 72 zł (37 mm) do 153 zł (82 mm)
CIR-PL - od 139 zł (37 mm) do 217 zł (62 mm)
Następca bardzo popularnej serii Fusion One. Najważniejsze cechy filtrów Hoya Fusion One Next to 18 warstw antyrefleksyjnych, zapewniających wysoką transmisję, odporność na zabrudzenia i warstwa hydrofobowa ułatwiająca utrzymanie czystości. Do tego oczywiście wysokiej jakości szkło optyczne, które zapewnia doskonałą jakość zdjęć oraz nisko profilowa ramka z gwintem pozwalającym na mocowanie innych filtrów lub dekielka.
Przejdź do sklepu

 

Hoya Fusion Antistatic Next
Cena:
UV - od 125 zł (49 mm) do 220 zł (82 mm)
Protector - od 128 zł (52 mm) do 223 zł (82 mm)
CIR-PL - od 205 zł (49 mm) do 419 zł (82 mm)
Nowa rodzina filtrów ochronnych, UV oraz polaryzacyjnych powstała na bazie cenionych modeli Hoya Fusion Antistatic. Do produkcji tych filtrów również używa się optycznego szkła Hoya z wykorzystaniem 18-warstwowej, antyrefleksyjnej i antystatycznej powłoki Super Multi Coating. Powierzchnię filtra pokryto także powłoką hydrofobową, która zabezpiecza przed osadzaniem się wody i łatwo się czyści. Jest ona też odporna na plamy – chroni przed narażeniem na działanie atramentu, markerów i odcisków palców. Filtry z tej serii mają też charakterystyczną jednoczęściową, niskoprofilową ramkę za sprawą której o winietowaniu możemy zapomnieć.
Przejdź do sklepu

 

Hoya HD MK2
Cena:
UV - od 169 zł (49 mm) do 271 zł (82 mm)
Protector - od 72 zł (37 mm) do 153 zł (82 mm)
CIR-PL - od 261 zł (49 mm) do 456 zł (82 mm)
To druga generacja popularnej serii Hoya HD produkowana w Japonii. W nowej odsłonie zastosowano 32-warstwową (obustronnie) ultratwardą nanopowłokę o właściwościach antyrefleksyjnych i odpornych na zarysowania i plamy (dla CIR-PL - 16-warstwowa). Użyte szkło optyczne jest utwardzane chemicznie i termicznie, dzięki czemu jest 4x mocniejsze w porównaniu ze zwykłym szkłem optycznym, co zapewnia doskonałe właściwości ochronne. Tę serię charakteryzują też doskonałe właściwości hydrofobowe i olejowe dla łatwej konserwacji oraz niskoprofilowa ramka z przednim gwintem do mocowania pokrywki obiektywu lub innych filtrów.
Przejdź do sklepu

 

Hoya HD Nano MK2
Cena:
UV - od 210 zł (49 mm) do 386 zł (82 mm)
Protector - od 164 zł (49 mm) do 277 zł (82 mm)
CIR-PL - od 315 zł (49 mm) do 628 zł (82 mm)
Filtry z tej serii są 800% bardziej odporne na zarysowania od filtrów HD pierwszej generacji dzięki NANO-powłokom o niespotykanej gładkości. Zastosowano też zupełnie nowe, wytrzymałe powłoki wielowarstwowe (32 warstw). Całkowicie nowa technologia powłok umożliwia przepuszczalność światła na poziomie 99,7%, jednocześnie nadając powierzchni filtra właściwości hydro- i oleofobowe. Cała konstrukcja opiera się na lekkiej, niskoprofilowej ramce z gwintem z przodu, która pozwala uniknąć zjawiska winietowania podczas korzystania z obiektywów o bardzo szerokim polu widzenia.
Przejdź do sklepu

 

Hoya Variable Density II
Cena:
od 336 zł (52 mm) do 601 zł (82 mm)
Druga generacja wszechstronnego filtra szarego o regulowanej gęstości, który jest oparty na dwóch polaryzatorach. Obrotowy pierścień pozwala na regulację w szerokim zakresie ND 3-400, umożliwiając płynne tłumienie światła w przedziale 1.6-8.7 EV. Hoya Variable Density II może więc z powodzeniem zastąpić kilka pojedynczych filtrów ND o stałej gęstości i jest nieocenionym narzędziem podczas fotografowania i filmowania w słoneczny dzień z użyciem jasnej optyki. W tej zaawansowanej konstrukcji wykorzystano wysokiej jakości szkło optyczne i ramki z aluminium.
Przejdź do sklepu

 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Świetne lampy i akcesoria w dobrej cenie - sprawdź z nami ofertę GlareOne
Świetne lampy i akcesoria w dobrej cenie - sprawdź z nami ofertę GlareOne
Marzeniem każdego fotografa i filmowca są trwałe i niedrogie akcesoria oświetleniowe. I wygląda na to, że to marzenie jest w stanie spełnić GlareOne. Przeglądamy ofertę polskiej...
6
Wakacyjny niezbędnik, czyli fotograficzne gadżety na letnie wyjazdy - część 2
Wakacyjny niezbędnik, czyli fotograficzne gadżety na letnie wyjazdy - część 2
Oto 2 część naszej corocznej check-listy sprzętu, dzięki której przywieziesz z wakacyjnych wypraw wspaniałe zdjęcia i odkryjesz nowe możliwości. Bo wypełnione wolnym czasem i wydarzeniami...
17
Nie trać czasu i pieniędzy na kitowy zoom. Oto najlepsze propozycje na pierwszy obiektyw
Nie trać czasu i pieniędzy na kitowy zoom. Oto najlepsze propozycje na pierwszy obiektyw
Kupiłeś aparat i z przerażeniem stwierdzasz, że lepsze zdjęcia nadal robi twój smartfon? Jeśli nadal korzystasz z dołączonego do zestawu zoomu, jak najszybciej wymień go na stałkę i...
22
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)