Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Jak zbudować studio fotograficzne w domu? Oto 3 propozycje zestawów dla początkujących

1

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Lipiec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Jak zbudować domowe studio fotograficzne, nie ponosząc olbrzymich kosztów na start? Jakie produkty wybrać, aby łatwo rozszerzać studio wraz ze wzrostem naszych umiejętności?

Artykuł powstał we współpracy z marką Quadralite

Wybór oświetlenia do naszych zdjęć nie jest tak oczywisty, jak mógłby się wydawać. Jeżeli czytacie ten artykuł, to pewnie stwierdziliście, że samo światło zastane nie jest wystarczające do rodzaju fotografii, którą wykonujecie. I dobrze. Oprócz wielu zalet jakie nam daje, pozostawia nas z jedną, dość oczywistą wadą jaką jest brak możliwości kontroli.

Wspólnie z marką Quadralite, przygotowaliśmy dla Was propozycje 3 zestawów, które umożliwią Wam szybką poprawę jakości otrzymywanych zdjęć bez ponoszenia ogromnych wydatków na start. Zestawy podzieliliśmy na 3 kategorie - klasyczny, przeznaczony dla osób posiadających wydzielone miejsce na budowę pierwszego studia fotograficznego; zestaw oświetlenia ciągłego - dla osób, które oczekują prostoty użytkowania oraz możliwości wykorzystywania lamp również w filmie oraz zestaw lamp mobilnych - które nie dość, że zajmują bardzo mało miejsca, to umożliwiają również pracę w plenerze.

Move X Kit - najpopularniejsze zestawy oświetlenia studyjnego

Potrzebujesz zestawu gotowego do pracy, ale nie wiesz od czego zacząć? Zrobiliśmy to za Ciebie! Przygotowane przez nas zestawy zawierają wszystko, co będzie potrzebne do rozpoczęcia przygody z domowym studiem fotograficznym. Każdy z proponowanych zestawów został wyposażony w dwie lampy studyjne z mocowaniem Bowensa oraz dodatkowe akcesoria niezbędne do rozpoczęcia pracy - takie jak modyfikatory czy statywy.

Linia Move X to proste w obsłudze lampy błyskowe - idealne do zastosowania zarówno przez amatora, jak i profesjonalisty. Zintegrowane radiowe sterowanie w systemie Navigator X zapewnia wygodę pracy podczas sesji. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi mogą być zestawione z innymi produktami z naszej marki, bez konieczności stosowania innych systemów wyzwalania.

Żeby móc w pełni korzystać z możliwości kontrolowania światła należy dodatkowo wyposażyć zestaw w nadajnik z serii Navigator - Navigator X, X2 lub najnowszy model Navigator X+.

Proponowane przez nas lampy charakteryzują się zakresem regulacji energii błysku w przedziale 5 stopni przysłony (1/1-1/32), co umożliwia płynne kontrolowanie ilości otrzymywanego światła. Dodatkowym atutem będzie krótki czas ładowania, który mieści się w mniej niż 1,5 s!

LedTuber - zestaw światła ciągłego

Zależy Ci na łatwości w użytkowaniu, braku konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów oraz możliwości wykorzystania dodatkowego źródła światła również w filmie? LEDTuber to zestaw przygotowany dla osób, które potrzebują rozwiązania kompleksowego i łatwego w zastosowaniu zarówno w domowym studiu filmowym jak i fotograficznym. Składa się on z dwóch źródeł światła ciągłego, opartych o wydajne żarówki LED o mocy 45W. Temperatura barwowa dopasowana jest do światła dziennego (5500K ± 100K).

Lampy gwarantują szeroki i równomierny strumień światła, który sprawdzi się zarówno jako oświetlenie do vlogów, jak i dodatkowe źródło światła w domowych sesjach fotograficznych. Dzięki zastosowaniu transparentnych parasolek otrzymywane światło jest miękkie i równomiernie rozproszone. Oprawki żarówek wyposażone są w uchwyty parasolek i mogą być mocowane nie tylko na dostarczonych w zestawie statywach - ale i wszystkich innych, dostępnych w ofercie marki Quadralite.

Całość spakowana jest w wytrzymałą torbę transportową, która umożliwia łatwe przechowywanie oraz przenoszenie zestawu.

Bardziej wymagającym użytkownikom polecamy przyjrzeć się lampom oświetlenia ciągłego z mocowaniem Bowensa, które umożliwia stosowanie dowolnych modyfikatorów - serii VideoLED. Lampy te łączą zalety oświetlenia bazującego na diodach LED z zaletami mocowania Bowensa, występującego w większości błyskowych lamp studyjnych.

Linia VideoLED umożliwia regulację mocy w zakresie 10-100%; posiada wbudowany, cichy wentylator chłodzący oraz cechuje się bardzo wysokim współczynnikiem oddawania barw. Lampy te występują w wersji o mocy 60 oraz 100W.

Stroboss, Reporter, Atlas - mobilne rozwiązania dla najbardziej wymagających

Najlepsze zostawiliśmy na koniec - nasza propozycja to prawdziwy zestaw multi-purpose! Dzięki paru sprytnym akcesoriom, proponowane przez nas produkty można wykorzystać zarówno podczas wymagających reportaży, sesji plenerowych jak i w domowym studio. Wszystkie produkty zajmują bardzo mało miejsca, są mobilne i nie wymagają podłączenia do stałego źródła prądu.

Proponowany przez nas zestaw opiera się na mocnej, kompaktowej lampie Reporter 200 TTL (niemal 4-krotnie mocniejszej od typowych speedlite’ów), która posłuży nam jako główne źródło światła. Po zamocowaniu w adapterze Quadralite S-holder możemy używać z nią wszystkich modyfikatorów z mocowaniem Bowensa.

Jako dodatkowe źródło światła sugerujemy zastosowanie 2 lamp Stroboss 60 - wybierać możemy pomiędzy 3 wersjami tego produktu - manualnej lampie reporterskiej Stroboss 60 Basic, lub różniącymi się sposobem zasilania lampami Stroboss 60 oraz Stroboss 60evo.

Lampy można wykorzystywać samodzielnie, jak i po wpięciu do S-holdera z wszystkimi modyfikatorami dostępnymi w ofercie - co pozwoli nam na dowolne rozbudowywanie zestawu.

Potrzebujesz zestawu, który jest lekki i łatwy do przenoszenia? Sugerowany przez nas zestaw ze statywem wykonanym z włókna węglowego, Quadralite Verso 200 CF, który z łatwością zmieści się do bagażu podręcznego a wagą zbliżony jest do butelki małej wody.

Jeżeli proponowana przez nas moc nie jest wystarczająca, naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników wychodzą lampy z linii Atlas - dostępne w wersji o mocy 400 oraz 600Ws.

Nie znalazłeś/aś produktów spełniających Twoich wymagań? Napisz na info@quadralite.pl - eksperci marki dobiorą zestaw skrojony do Twoich potrzeb!

Wszystkie informacje produktowe dostępne są na naszej stronie quadralite.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Monitor graficzny dla fotografa - co musisz wiedzieć, zanim kupisz
Monitor graficzny dla fotografa - co musisz wiedzieć, zanim kupisz
Co to jest gamut i Delta E? Czy rozdzielczość 4K UHD sprawdzi się w edycji zdjęć? Po co Ci pivot? Rozszyfrowanie parametrów monitora dla amatora może być nie lada wyzwaniem. Dlatego...
117
3
Digitalizacja dzieł sztuki - jak to się robi w XXI wieku?
Digitalizacja dzieł sztuki - jak to się robi w XXI wieku?
Digitalizacja to dziedzina, o której mówi się niewiele, bo niewiele jest też firm, które są w stanie realizować ją na światowym poziomie. Z czego to wynika, i jak od kuchni wygląda praca dla...
31
1
Synology DS1618+ w pracy fotografa. Studium przypadku Marty Ponsko
Synology DS1618+ w pracy fotografa. Studium przypadku Marty Ponsko
W przypadku codziennej pracy dyski zapełniają się wyjątkowo szybko, a z czasem coraz większym problemem staje się archiwizacja, wyszukiwanie i bezpieczeństwo materiałów. Oto jak poradziła sobie z...
64
6
Powiązane artykuły