"Instant" - wystawa fotografii polaroidowej w Galerii 2.0

Warszawska Galeria 2.0 zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej "Instant", które odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 18:00. Michał Bojara, Krzysztof Ćwiertniewski, Krzysztof Jabłonowski, Rafał Kucharczuk, Katarzyna Majak, Piotr Markowski i Jacek Poremba zaprezentują na niej prace wykonane w technologii fotografii polaroidowej.
fot. Rafał Kucharczuk
"Instant" to unikatowa wystawa - format polaroid powoli zanika, po zamknięciu linii produkcyjnej firmy "Polaroid" zaczyna brakować materiałów. Artyści prezentujący swoje prace to: Michał Bojara, Krzysztof Ćwiertniewski, Krzysztof Jabłonowski, Rafał Kucharczuk, Katarzyna Majak, Piotr Markowski i Jacek Poremba. Poruszają się oni w różnych stylistykach, mają inne podejście do materii fotograficznej. Łączy ich technika fotografii ekspresowej, w której każdy z nich na swój sposób ukazuje to, co dla niego istotne. Prezentowane prace to oryginalne polaroidy, mięsiste zdjęcia, fetyszyzujące obiekty fotograficzne. Widz będzie miał możliwość obcowania z siedmioma różnymi spojrzeniami współczesnych artystów, a patronuje temu jedno hasło - Instant.
fot. Krzysztof Jabłonowski
Rozmiar, kolorystyka odbitek uzyskiwanych z polaroida, wręcz gotowe "dzieło" stanowi dla mnie coś absolutnie kuszącego i niepowtarzalnego. To fascynujące połączenie fotografii tradycyjnej i cyfrowej... gdzie wprawdzie odbitkę otrzymujemy natychmiast, ale nie mamy już prawie żadnego wpływu na to, co się stanie po jej naświetleniu... możemy ją tylko pokazać, wyrzucić, schować głęboko... - zauważa Piotr Markowski.

Nie tak dawno nasza felietonistka - Basia Sokołowska - pisała o "odejściu Polaroida". Wystawa w Galerii 2.0 pokazuje, że technologia nie zniknęła całkowicie, przynajmniej jeśli chodzi o fotografię w obiegu galeryjnym.

Instantwystawa zbiorowa
Wernisaż: 1.03.2010, godz. 18:00
Termin: 2-7.03.2010 (wtorek-niedziela, godz. 12:00-18:00)

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
budynek Rektoratu, 4. piętro
Warszawa
fot. Krzysztof Ćwiertniewski

fot. Jacek Poremba
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1