"Instant" - wystawa fotografii polaroidowej w Galerii 2.0

Warszawska Galeria 2.0 zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej "Instant", które odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 18:00. Michał Bojara, Krzysztof Ćwiertniewski, Krzysztof Jabłonowski, Rafał Kucharczuk, Katarzyna Majak, Piotr Markowski i Jacek Poremba zaprezentują na niej prace wykonane w technologii fotografii polaroidowej.
fot. Rafał Kucharczuk
"Instant" to unikatowa wystawa - format polaroid powoli zanika, po zamknięciu linii produkcyjnej firmy "Polaroid" zaczyna brakować materiałów. Artyści prezentujący swoje prace to: Michał Bojara, Krzysztof Ćwiertniewski, Krzysztof Jabłonowski, Rafał Kucharczuk, Katarzyna Majak, Piotr Markowski i Jacek Poremba. Poruszają się oni w różnych stylistykach, mają inne podejście do materii fotograficznej. Łączy ich technika fotografii ekspresowej, w której każdy z nich na swój sposób ukazuje to, co dla niego istotne. Prezentowane prace to oryginalne polaroidy, mięsiste zdjęcia, fetyszyzujące obiekty fotograficzne. Widz będzie miał możliwość obcowania z siedmioma różnymi spojrzeniami współczesnych artystów, a patronuje temu jedno hasło - Instant.
fot. Krzysztof Jabłonowski
Rozmiar, kolorystyka odbitek uzyskiwanych z polaroida, wręcz gotowe "dzieło" stanowi dla mnie coś absolutnie kuszącego i niepowtarzalnego. To fascynujące połączenie fotografii tradycyjnej i cyfrowej... gdzie wprawdzie odbitkę otrzymujemy natychmiast, ale nie mamy już prawie żadnego wpływu na to, co się stanie po jej naświetleniu... możemy ją tylko pokazać, wyrzucić, schować głęboko... - zauważa Piotr Markowski.

Nie tak dawno nasza felietonistka - Basia Sokołowska - pisała o "odejściu Polaroida". Wystawa w Galerii 2.0 pokazuje, że technologia nie zniknęła całkowicie, przynajmniej jeśli chodzi o fotografię w obiegu galeryjnym.

Instantwystawa zbiorowa
Wernisaż: 1.03.2010, godz. 18:00
Termin: 2-7.03.2010 (wtorek-niedziela, godz. 12:00-18:00)

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
budynek Rektoratu, 4. piętro
Warszawa
fot. Krzysztof Ćwiertniewski

fot. Jacek Poremba
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1R - pierwsze wrażenia (Photokina 2018)
26 Wrz 2018
#Photokina2018 Wczoraj Panasonic ogłosił prawdziwą fotograficzną bombę - nowy pełnoklatkowy system z dwoma profesjonalnymi bezlusterkowcami. Dziś natomiast mogliśmy zobaczyć, jak w rzeczywistości prezentuje się model S1R - prawdziwa bestia z 47 Mp matrycą.
0
Fujifilm GFX 50R - pierwsze wrażenia
26 Wrz 2018
Drugi w systemie średnioformatowy aparat ma być bardziej mobilną wersją modelu GFX 50S. W nasze ręce trafił właśnie egzemplarz przedprodukcyjny. Oto nasze pierwsze wnioski.
1
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0