"Instant" - wystawa fotografii polaroidowej w Galerii 2.0

Warszawska Galeria 2.0 zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej "Instant", które odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 18:00. Michał Bojara, Krzysztof Ćwiertniewski, Krzysztof Jabłonowski, Rafał Kucharczuk, Katarzyna Majak, Piotr Markowski i Jacek Poremba zaprezentują na niej prace wykonane w technologii fotografii polaroidowej.
fot. Rafał Kucharczuk
"Instant" to unikatowa wystawa - format polaroid powoli zanika, po zamknięciu linii produkcyjnej firmy "Polaroid" zaczyna brakować materiałów. Artyści prezentujący swoje prace to: Michał Bojara, Krzysztof Ćwiertniewski, Krzysztof Jabłonowski, Rafał Kucharczuk, Katarzyna Majak, Piotr Markowski i Jacek Poremba. Poruszają się oni w różnych stylistykach, mają inne podejście do materii fotograficznej. Łączy ich technika fotografii ekspresowej, w której każdy z nich na swój sposób ukazuje to, co dla niego istotne. Prezentowane prace to oryginalne polaroidy, mięsiste zdjęcia, fetyszyzujące obiekty fotograficzne. Widz będzie miał możliwość obcowania z siedmioma różnymi spojrzeniami współczesnych artystów, a patronuje temu jedno hasło - Instant.
fot. Krzysztof Jabłonowski
Rozmiar, kolorystyka odbitek uzyskiwanych z polaroida, wręcz gotowe "dzieło" stanowi dla mnie coś absolutnie kuszącego i niepowtarzalnego. To fascynujące połączenie fotografii tradycyjnej i cyfrowej... gdzie wprawdzie odbitkę otrzymujemy natychmiast, ale nie mamy już prawie żadnego wpływu na to, co się stanie po jej naświetleniu... możemy ją tylko pokazać, wyrzucić, schować głęboko... - zauważa Piotr Markowski.

Nie tak dawno nasza felietonistka - Basia Sokołowska - pisała o "odejściu Polaroida". Wystawa w Galerii 2.0 pokazuje, że technologia nie zniknęła całkowicie, przynajmniej jeśli chodzi o fotografię w obiegu galeryjnym.

Instantwystawa zbiorowa
Wernisaż: 1.03.2010, godz. 18:00
Termin: 2-7.03.2010 (wtorek-niedziela, godz. 12:00-18:00)

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
budynek Rektoratu, 4. piętro
Warszawa
fot. Krzysztof Ćwiertniewski

fot. Jacek Poremba
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4