"Instant" - wystawa fotografii polaroidowej w Galerii 2.0

Warszawska Galeria 2.0 zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej "Instant", które odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 18:00. Michał Bojara, Krzysztof Ćwiertniewski, Krzysztof Jabłonowski, Rafał Kucharczuk, Katarzyna Majak, Piotr Markowski i Jacek Poremba zaprezentują na niej prace wykonane w technologii fotografii polaroidowej.
fot. Rafał Kucharczuk
"Instant" to unikatowa wystawa - format polaroid powoli zanika, po zamknięciu linii produkcyjnej firmy "Polaroid" zaczyna brakować materiałów. Artyści prezentujący swoje prace to: Michał Bojara, Krzysztof Ćwiertniewski, Krzysztof Jabłonowski, Rafał Kucharczuk, Katarzyna Majak, Piotr Markowski i Jacek Poremba. Poruszają się oni w różnych stylistykach, mają inne podejście do materii fotograficznej. Łączy ich technika fotografii ekspresowej, w której każdy z nich na swój sposób ukazuje to, co dla niego istotne. Prezentowane prace to oryginalne polaroidy, mięsiste zdjęcia, fetyszyzujące obiekty fotograficzne. Widz będzie miał możliwość obcowania z siedmioma różnymi spojrzeniami współczesnych artystów, a patronuje temu jedno hasło - Instant.
fot. Krzysztof Jabłonowski
Rozmiar, kolorystyka odbitek uzyskiwanych z polaroida, wręcz gotowe "dzieło" stanowi dla mnie coś absolutnie kuszącego i niepowtarzalnego. To fascynujące połączenie fotografii tradycyjnej i cyfrowej... gdzie wprawdzie odbitkę otrzymujemy natychmiast, ale nie mamy już prawie żadnego wpływu na to, co się stanie po jej naświetleniu... możemy ją tylko pokazać, wyrzucić, schować głęboko... - zauważa Piotr Markowski.

Nie tak dawno nasza felietonistka - Basia Sokołowska - pisała o "odejściu Polaroida". Wystawa w Galerii 2.0 pokazuje, że technologia nie zniknęła całkowicie, przynajmniej jeśli chodzi o fotografię w obiegu galeryjnym.

Instantwystawa zbiorowa
Wernisaż: 1.03.2010, godz. 18:00
Termin: 2-7.03.2010 (wtorek-niedziela, godz. 12:00-18:00)

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
budynek Rektoratu, 4. piętro
Warszawa
fot. Krzysztof Ćwiertniewski

fot. Jacek Poremba
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13