Wystawa "Miłość w czasach kryzysu"w Galerii 2piR

Autor: Marcin Grabowiecki

26 Styczeń 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Już 3 lutego 2010, o godz. 18.00 pierwszy wernisaż w nowym roku w poznańskiej Galerii 2piR. Na wystawie "Miłość w czasach kryzysu" będziemy mogli zobaczyć prace Macieja Dakowicza, Piotra Małeckiego oraz Filipa Springera. Prace trójki autorów dotyczą szerokopojętego kryzysu.
fot. Filip Springer

Każdy z autorów wybranych przez kuratorkę - Monikę Piotrowska interpretuje na swój sposób zagadnienia światowego kryzysu. Maciej Dakowicz dokumentuje życie nocne walijskiego Cardiff, Piotr Małecki pojechał do USA, aby przyjrzeć się eksmisjom, a Filip Springer skupia się na emocjach między dwojgiem młodych ludzi mieszkających w Polsce.

Piotr Małecki. Studiował operatorstwo na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach oraz fotografię w Anglii na BPCAD Bournemouth. Po powrocie do Warszawy w latach dziewięćdziesiątych debiutował jako etatowy fotoreporter tygodnika "Wprost", by po paru latach rozpocząć już niezależną współpracę z magazynami w Polsce i na świecie. Obecnie najbardziej zajmuje go realizacja długotrwałych i możliwie dopracowanych fotoreportaży na tematy, które są mu bliskie. Mieszka z żoną i dziećmi w podwarszawskim Piasecznie.

fot. Piotr Małecki

Filip Springer. Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (archeologia i etnologia z antropologią kulturową) na UAM w Poznaniu. Dziennikarz i fotoreporter, współpracuje z mediami lokalnymi i ogólnopolskimi (publikował m.in. w: Polska The Times, Polityka, Rzeczpospolita, Dziennika, Przekrój, Wprost, Newsweek). Harcerz, wydaje dla Kwatery Głównej ZHP internetowy magazyn wędrowniczy Na Tropie. W latach 2006-2007 stypendysta Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse.

Maciej Dakowicz. Fotograf, doktor informatyki, współwłaściciel galerii fotograficznej. Wyjechał z Polski po ukończeniu studiów informatycznych w 2000 r. Aparat fotograficzny wziął do ręki w 2003 r. W 2004 r. przeprowadził się do stolicy Walii Cardiff, gdzie podjął pracę na uczelni. Tam się doktoryzował. W międzyczasie podróżował z aparatem po Azji i Afryce. Między podróżami fotografował życie nocne w Cardiff, zyskując rozgłos po publikaji tych zdjęć w największych brytyjskich gazetach. Od ponad roku próbuje utrzymać sie z fotografii, jak sam przynaje - z różnym skutkiem.

fot. Maciej Dakowicz

"Miłość w czasach kryzysu" w trzech odsłonach:
Macieja Dakowicza "Życie nocne w Cardiff (Walia)", Piotra Małeckiego "Stracić dom (USA)" i Filipa Springera "Miłość w czasach kryzysu (Poznań)"

Wernisaż: 3.02.2010, godz. 18:00
Termin: 4-25.02.2010

Galeria 2piR
WSNHiD
ul. gen. T. Kutrzeby 10
Poznań

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
W najbliższy weekend 27-28 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Godox Show 2024 - wydarzenie, które zjednoczy entuzjastów vlogowania, gamingu, filmowania oraz fotografii....
4
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)