Anna Plewka "Pejzaż wewnętrzny" - inaguracja Galerii Fotografii NOS

0
Marta Sinior
29 Luty 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
Już po raz drugi wystawa Anny Plewki "Pejzaż wewnętrzny" zainaguruje działalność galerii, tym razem Galerii Fotografii NOS w Katowicach. Siedzibę galeria znalazła w nowym budynku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego przy ulicy Zacisze 3. Otwarcie galerii oraz wystawy Anny Plewki nastąpi 7 marca 2008 roku o godzinie 18.00.
Anna Plewka jest artystą plastykiem, absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest asystentką na Wydziale Architektury Wnętrz na tejże uczelni. Fotografia jest jej pasją i sposobem na życie. Cykl Pejzaż intymny Anny Plewki można było zobaczyć z okazji otwarcia Cafe Migawka w Warszawie w 2006 roku.

fot. Anna Plewka, Odmienne stany świadomości

O twórczość Anny Plewki napisał Krzysztof Miller:

(...) Swoje obrazy tworzy ze światła, koloru, emocji i myśli. Splata je z pasm na wietrze chwytanych, co czyni je lekkimi i zwiewnymi, jak obłoki, mgiełki, tiule i szyfony, które pojawiają się w jej pracach często i są ich charakterystycznymi atrybutami; jednocześnie obrazy te są ciężkie od znaczeń i metafor, to wizje senne w ukojeniu i rzeczywiste do bólu.

Obcowanie z jej wizualnymi opowieściami, snucie ich wraz z nią jest przeżyciem niezwykłym, twórczym i intensywnym. Ich tkanie i uwalnianie jest opowiadaniem o życiu, melancholii, tęsknocie, pragnieniach i radości, zmaganiem z wiatrem i stawianiem czoła burzom, wystawianiem twarzy do słońca, dzieleniem się wspomnieniami, myślami i słowami, by zrośnięte z obrazu materią lśniły.


fot. Anna Plewka, Świt

Z jej fotografii spoglądają kobiety, każda z nich przekazuje część swojej prawdy, prawdy o sobie, swoim doświadczeniu życia. Jest to także projekcja tego, co autorka ma do przekazania jako kobieta i artystka. Traktując swe modelki jako swoiste medium dzieli się swoimi emocjami i przemyśleniami, egzystencjalnymi troskami i radością życia. Zaprasza do refleksji i zadumy. - Krzysztof Miller


Anna Plewka Pejzaż wewnętrzny
wernisaż wystawy: 7 marca 2008 godzina 18
Wystawę można oglądać do 4 kwietnia 2008

Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego
ul. Zacisze 3, Katowice

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Już dziś (22 lipca) w Galeria Katowice wernisaż drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor“, którego autorami są Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Projekt przedstawia...
0
0