Anna Plewka "Pejzaż wewnętrzny" - inaguracja Galerii Fotografii NOS

Już po raz drugi wystawa Anny Plewki "Pejzaż wewnętrzny" zainaguruje działalność galerii, tym razem Galerii Fotografii NOS w Katowicach. Siedzibę galeria znalazła w nowym budynku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego przy ulicy Zacisze 3. Otwarcie galerii oraz wystawy Anny Plewki nastąpi 7 marca 2008 roku o godzinie 18.00.
Anna Plewka jest artystą plastykiem, absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest asystentką na Wydziale Architektury Wnętrz na tejże uczelni. Fotografia jest jej pasją i sposobem na życie. Cykl Pejzaż intymny Anny Plewki można było zobaczyć z okazji otwarcia Cafe Migawka w Warszawie w 2006 roku.

fot. Anna Plewka, Odmienne stany świadomości

O twórczość Anny Plewki napisał Krzysztof Miller:

(...) Swoje obrazy tworzy ze światła, koloru, emocji i myśli. Splata je z pasm na wietrze chwytanych, co czyni je lekkimi i zwiewnymi, jak obłoki, mgiełki, tiule i szyfony, które pojawiają się w jej pracach często i są ich charakterystycznymi atrybutami; jednocześnie obrazy te są ciężkie od znaczeń i metafor, to wizje senne w ukojeniu i rzeczywiste do bólu.

Obcowanie z jej wizualnymi opowieściami, snucie ich wraz z nią jest przeżyciem niezwykłym, twórczym i intensywnym. Ich tkanie i uwalnianie jest opowiadaniem o życiu, melancholii, tęsknocie, pragnieniach i radości, zmaganiem z wiatrem i stawianiem czoła burzom, wystawianiem twarzy do słońca, dzieleniem się wspomnieniami, myślami i słowami, by zrośnięte z obrazu materią lśniły.


fot. Anna Plewka, Świt

Z jej fotografii spoglądają kobiety, każda z nich przekazuje część swojej prawdy, prawdy o sobie, swoim doświadczeniu życia. Jest to także projekcja tego, co autorka ma do przekazania jako kobieta i artystka. Traktując swe modelki jako swoiste medium dzieli się swoimi emocjami i przemyśleniami, egzystencjalnymi troskami i radością życia. Zaprasza do refleksji i zadumy. - Krzysztof Miller


Anna Plewka Pejzaż wewnętrzny
wernisaż wystawy: 7 marca 2008 godzina 18
Wystawę można oglądać do 4 kwietnia 2008

Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego
ul. Zacisze 3, Katowice

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0