Anna Plewka "Pejzaż wewnętrzny" - inaguracja Galerii Fotografii NOS

Już po raz drugi wystawa Anny Plewki "Pejzaż wewnętrzny" zainaguruje działalność galerii, tym razem Galerii Fotografii NOS w Katowicach. Siedzibę galeria znalazła w nowym budynku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego przy ulicy Zacisze 3. Otwarcie galerii oraz wystawy Anny Plewki nastąpi 7 marca 2008 roku o godzinie 18.00.
Anna Plewka jest artystą plastykiem, absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest asystentką na Wydziale Architektury Wnętrz na tejże uczelni. Fotografia jest jej pasją i sposobem na życie. Cykl Pejzaż intymny Anny Plewki można było zobaczyć z okazji otwarcia Cafe Migawka w Warszawie w 2006 roku.

fot. Anna Plewka, Odmienne stany świadomości

O twórczość Anny Plewki napisał Krzysztof Miller:

(...) Swoje obrazy tworzy ze światła, koloru, emocji i myśli. Splata je z pasm na wietrze chwytanych, co czyni je lekkimi i zwiewnymi, jak obłoki, mgiełki, tiule i szyfony, które pojawiają się w jej pracach często i są ich charakterystycznymi atrybutami; jednocześnie obrazy te są ciężkie od znaczeń i metafor, to wizje senne w ukojeniu i rzeczywiste do bólu.

Obcowanie z jej wizualnymi opowieściami, snucie ich wraz z nią jest przeżyciem niezwykłym, twórczym i intensywnym. Ich tkanie i uwalnianie jest opowiadaniem o życiu, melancholii, tęsknocie, pragnieniach i radości, zmaganiem z wiatrem i stawianiem czoła burzom, wystawianiem twarzy do słońca, dzieleniem się wspomnieniami, myślami i słowami, by zrośnięte z obrazu materią lśniły.


fot. Anna Plewka, Świt

Z jej fotografii spoglądają kobiety, każda z nich przekazuje część swojej prawdy, prawdy o sobie, swoim doświadczeniu życia. Jest to także projekcja tego, co autorka ma do przekazania jako kobieta i artystka. Traktując swe modelki jako swoiste medium dzieli się swoimi emocjami i przemyśleniami, egzystencjalnymi troskami i radością życia. Zaprasza do refleksji i zadumy. - Krzysztof Miller


Anna Plewka Pejzaż wewnętrzny
wernisaż wystawy: 7 marca 2008 godzina 18
Wystawę można oglądać do 4 kwietnia 2008

Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego
ul. Zacisze 3, Katowice

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0