Anna Plewka "Pejzaż wewnętrzny" - inaguracja Galerii Fotografii NOS

Już po raz drugi wystawa Anny Plewki "Pejzaż wewnętrzny" zainaguruje działalność galerii, tym razem Galerii Fotografii NOS w Katowicach. Siedzibę galeria znalazła w nowym budynku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego przy ulicy Zacisze 3. Otwarcie galerii oraz wystawy Anny Plewki nastąpi 7 marca 2008 roku o godzinie 18.00.
Anna Plewka jest artystą plastykiem, absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest asystentką na Wydziale Architektury Wnętrz na tejże uczelni. Fotografia jest jej pasją i sposobem na życie. Cykl Pejzaż intymny Anny Plewki można było zobaczyć z okazji otwarcia Cafe Migawka w Warszawie w 2006 roku.

fot. Anna Plewka, Odmienne stany świadomości

O twórczość Anny Plewki napisał Krzysztof Miller:

(...) Swoje obrazy tworzy ze światła, koloru, emocji i myśli. Splata je z pasm na wietrze chwytanych, co czyni je lekkimi i zwiewnymi, jak obłoki, mgiełki, tiule i szyfony, które pojawiają się w jej pracach często i są ich charakterystycznymi atrybutami; jednocześnie obrazy te są ciężkie od znaczeń i metafor, to wizje senne w ukojeniu i rzeczywiste do bólu.

Obcowanie z jej wizualnymi opowieściami, snucie ich wraz z nią jest przeżyciem niezwykłym, twórczym i intensywnym. Ich tkanie i uwalnianie jest opowiadaniem o życiu, melancholii, tęsknocie, pragnieniach i radości, zmaganiem z wiatrem i stawianiem czoła burzom, wystawianiem twarzy do słońca, dzieleniem się wspomnieniami, myślami i słowami, by zrośnięte z obrazu materią lśniły.


fot. Anna Plewka, Świt

Z jej fotografii spoglądają kobiety, każda z nich przekazuje część swojej prawdy, prawdy o sobie, swoim doświadczeniu życia. Jest to także projekcja tego, co autorka ma do przekazania jako kobieta i artystka. Traktując swe modelki jako swoiste medium dzieli się swoimi emocjami i przemyśleniami, egzystencjalnymi troskami i radością życia. Zaprasza do refleksji i zadumy. - Krzysztof Miller


Anna Plewka Pejzaż wewnętrzny
wernisaż wystawy: 7 marca 2008 godzina 18
Wystawę można oglądać do 4 kwietnia 2008

Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego
ul. Zacisze 3, Katowice

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8