Anna Plewka "Pejzaż wewnętrzny" - inaguracja Galerii Fotografii NOS

Już po raz drugi wystawa Anny Plewki "Pejzaż wewnętrzny" zainaguruje działalność galerii, tym razem Galerii Fotografii NOS w Katowicach. Siedzibę galeria znalazła w nowym budynku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego przy ulicy Zacisze 3. Otwarcie galerii oraz wystawy Anny Plewki nastąpi 7 marca 2008 roku o godzinie 18.00.
Anna Plewka jest artystą plastykiem, absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest asystentką na Wydziale Architektury Wnętrz na tejże uczelni. Fotografia jest jej pasją i sposobem na życie. Cykl Pejzaż intymny Anny Plewki można było zobaczyć z okazji otwarcia Cafe Migawka w Warszawie w 2006 roku.

fot. Anna Plewka, Odmienne stany świadomości

O twórczość Anny Plewki napisał Krzysztof Miller:

(...) Swoje obrazy tworzy ze światła, koloru, emocji i myśli. Splata je z pasm na wietrze chwytanych, co czyni je lekkimi i zwiewnymi, jak obłoki, mgiełki, tiule i szyfony, które pojawiają się w jej pracach często i są ich charakterystycznymi atrybutami; jednocześnie obrazy te są ciężkie od znaczeń i metafor, to wizje senne w ukojeniu i rzeczywiste do bólu.

Obcowanie z jej wizualnymi opowieściami, snucie ich wraz z nią jest przeżyciem niezwykłym, twórczym i intensywnym. Ich tkanie i uwalnianie jest opowiadaniem o życiu, melancholii, tęsknocie, pragnieniach i radości, zmaganiem z wiatrem i stawianiem czoła burzom, wystawianiem twarzy do słońca, dzieleniem się wspomnieniami, myślami i słowami, by zrośnięte z obrazu materią lśniły.


fot. Anna Plewka, Świt

Z jej fotografii spoglądają kobiety, każda z nich przekazuje część swojej prawdy, prawdy o sobie, swoim doświadczeniu życia. Jest to także projekcja tego, co autorka ma do przekazania jako kobieta i artystka. Traktując swe modelki jako swoiste medium dzieli się swoimi emocjami i przemyśleniami, egzystencjalnymi troskami i radością życia. Zaprasza do refleksji i zadumy. - Krzysztof Miller


Anna Plewka Pejzaż wewnętrzny
wernisaż wystawy: 7 marca 2008 godzina 18
Wystawę można oglądać do 4 kwietnia 2008

Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego
ul. Zacisze 3, Katowice

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7