Galeria Pilsner Urquell - cztery projekty miejskie

0
Tomasz Gutkowski
22 Lipiec 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Pisaliśmy niedawno o zaangażowaniu firmy Pilsner Urquell w fotografię. Na potwierdzenie tych słów przedstawiamy następny projekt. Do udziału w nim zaproszono czterech fotografów: Łukasza Trzcińskiego, Pawła Żaka, Katarzynę Madziałę oraz Romana Łuszczkę. Tematem są cztery polski miasta: Warszawa, Trójmiasto, Poznań i Kraków.
Kraków - fot. Łukasz Trzciński

Niezwykłe portrety polskich miast w "Galerii Pilsner Urquell"

Czołówka polskich fotografów wyruszyła do Krakowa, Trójmiasta, Poznania i Warszawy, aby sfotografować je z własnej, niepowtarzalnej perspektywy. Przez obiektywy aparatów Łukasza Trzcińskiego, Pawła Żaka, Katarzyny Madziały oraz Romana Łuszczki jeszcze tego lata poznamy nieznane dotychczas oblicza wybranych polskich miast. Prace tych czołowych polskich fotografów już wkrótce będzie można podziwiać dzięki wystawom "Galeria Pilsner Urquell".


Fotografia i Pilsner Urquell to niemal rówieśnicy. Mają ze sobą wiele wspólnego, m.in. te same cele i podobnych odbiorców. Fotografię i markę Pilsner Urquell łączy niepowtarzalność i oryginalność. Kojarzone są z wyrafinowanym smakiem i umiejętnością wyrażania siebie. Od początku istnienia nieustannie towarzyszy im światło. Te niezwykłe podobieństwa stały się fundamentem wyjątkowej współpracy, jaką marka Pilsner Urquell rozpoczęła z fotografią.

Warszawa - fot. Paweł Żak

Od prawie 180 lat sztuka rejestracji świata za pomocą światła jest jedną z najbardziej cenionych form ekspresji. Budzi emocje, intryguje, inspiruje. Jest autentyczna, pełna mocy, oryginalna i wyjątkowa. Ze światłem wiążą się również początki istnienia marki Pilsner Urquell. To właśnie Pilsner Urquell jako pierwsze jasne piwo po latach ciemnej i mrocznej przeszłości zapoczątkowało erę światła. Podobnie jak fotografia Pilsner Urquell przeznaczony jest dla osób wymagających, o wyrobionym smaku i guście, ceniących wysoką jakość.

"Związki fotografii i marki zainicjowały wspólne działania, które pozwolą nam zrealizować bardzo ważny cel - szerzyć miłość do fotografii, wspierać ją. Aby uhonorować najlepszych, poszukiwać nowych talentów, a przede wszystkim, aby dzielić się fotograficzną pasją, postawiliśmy zostać głównym sponsorem konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards - jednego z największych konkursów fotograficznych na świecie, zwanego także Oscarami branży fotograficznej? - powiedziała Ewa Spychała, brand manager marki Pilsner Urquell. Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i do amatorów. Co roku, podczas uroczystej gali, laureaci otrzymują prestiżowe nagrody Lucie Awards. Tegoroczna gala Lucie Awards odbędzie się pod koniec października w Nowym Jorku.


{ITL|"Pilsner Urquell International Photography Awards to doskonały konkurs. Cieszę się, że zostałem jego Ambasadorem w Polsce. To dla mnie również świetna okazja do promocji naszej rodzimej twórczości. Czterech polskich fotografów, których zaprosiliśmy do stworzenia "Galerii Pilsner Urquell", stworzyło piękne portrety miast. Wykorzystali różne techniki fotograficzne, osobiste spojrzenia, różne perspektywy, które niosą z sobą emocje i jakość na światowym poziomie. Już dzisiaj zapraszam na wystawy "Galerii Pilsner Urquell" - zachęca wybitny fotograf Wojciech Prażmowski.

Łukasz Trzciński sportretował dla "Galerii Pilsner Urquell" swoje rodzinne miasto Kraków. Jak sam mówi, było to dla niego prawdziwe wyzwanie, bo znalazł w ten sposób nową perspektywę, dzięki której zobaczył na nowo to, co widzi na co dzień. Jego cykl rozpoczyna się od ratusza i Sukiennic - niekwestionowanych symboli Krakowa. Jednak to, co pokaże ?Galeria Pilsner Urquell? podczas otwartych wystaw, zaskoczy niejednego krakowianina.

Paweł Żak, warszawiak, fotografuje swoje miasto nocą. Na zdjęciu otwierającym cykl pokazuje Pałac Kultury i Nauki jako statek kosmiczny, który podrywa się do lotu.

Katarzyna Madziała, jedyna kobieta w gronie artystów zaproszonych w tym roku do współpracy
z "Galerią Pilsner Urquell", uchwyciła Gdańsk w lekki i bardzo kobiecy sposób. Zdjęcie mostu otwierające jej cykl zdjęć to preludium do prawdziwej opery koloru, delikatności, perspektywy innej, bo artystki Kasi Madziały.

Roman Łuszczki natomiast na czas przygotowywania zdjęć do "Galerii Pilsner Urquell" zamienił się w prawdziwego poszukiwacza wrażeń. Fotograf wrócił do Poznania po latach i postanowił odkryć na nowo to miasto, tak inne od rodzinnego Przemyśla czy Amsterdamu, gdzie spędził wiele lat. Swój cykl podzielił na cztery tryptyki. Zaskakujące i głębokie.

Czterdzieści zdjęć przedstawiających cztery miasta zawiśnie jeszcze tego lata na otwartych wystawach "Galerii Pilsner Urquell". Część z nich został też zgłoszona do tegorocznej edycji konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards. "Mamy nadzieję, że polskie prace zdobędą najwyższe laury. Wierzymy w naszych artystów i polską sztukę fotograficzną. Cieszymy się, że mamy możliwość wspierania tak twórczej sztuki, jaką jest fotografia. Trzymamy kciuki i już dziś zapraszamy na wystawy "Galerii Pilsner Urquell" - zaprasza Ewa Spychała, brand manager marki Pilsner Urquell.

Wszystkie informacje na temat wystaw "Galerii Pilsner Urquell" znajdują się na stronie www.foto.pilsner.pl

Zapraszamy!

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ostatnie dni Vintage Photo Festival 2019. Oto dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz
Ostatnie dni Vintage Photo Festival 2019. Oto dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz
Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej w Bydgoszczy to przedsięwzięcie zrodzone z pasji do fotografii oraz głębokiego przekonania o tym, że...
0
0
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Wygoda i bezkompromisowa funkcjonalność nawet w najtrudniejszych warunkach - jeżeli w wyborze sprzętu fotograficznego kierujecie się tą zasadą, plecaki Shimoda mają spełnić Wasze oczekiwania....
0
0
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
81
2
Powiązane artykuły