Pilsner Urquell IPA - strona i konkurs

Miło obserwować, że coraz więcej firm nie-fotograficznych wybiera fotografię do promowania swoich marek. Jedną z nich jest Pilsner Urquell, który od ubiegłego roku jest głównym sponsorem nagrody Lucie Awards. Właśnie uruchomiono polską stronę konkursu, na której znajdziemy informacje o tej (termin składania prac upływa 15 lipca!) i innych aktywnościach potwierdzających silne związki piwa z fotografią.
0
Tomasz Gutkowski
3 Lipiec 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Strona www.foto.pilsner.pl ma być witryną prezentująca aktywność firmy Pilsner Urquell w dziedzinie fotografii. Najważniejszy jest tu konkurs Lucie Awards, który od edycji 2005 nazywa się Pilsner Urquell International Photography Awards. Choć nagroda ta przyznawana jest dopiero od kilku lat, cieszy się uznaniem wśród fotografów. Zresztą sami organizatorzy promują się hasłem "Oskary branży fotograficznej". Z całą pewnością gala w Nowym Jorku spełnia wszelkie kryteria oskarowe.W konkursie mogą brać udział osoby, który ukończyły 21 lat. Do finału przechodzi 8 fotografów profesjonalnych i 7 amatorów, a pośród nich wybierany jest "Międzynarodowy Fotograf Roku". Nagroda to sława i 10.000 dolarów. Dodatkowo przyznawana jest nagroda za "odkrycie roku" w wysokości 5.000 dolarów. Kilkadziesiąt najciekawszych prac tworzy kolekcję "Best of show", która jeździ po całym świecie - w tym roku prezentowana była podczas Fotofestiwalu w Łodzi oraz w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Uwaga! Termin składania prac do tegorocznej edycji konkursu mija 15 lipca! Wszelkie informacje znaleźć można na stronach www.photoawards.com oraz www.foto.pilsner.pl. Na tej drugiej także inne informacje na temat projektów, w które angażuje się Pilsner.

Informacja prasowa

Wystartowała strona www.foto.pilsner.pl

W czerwcu tego roku uruchomiona została strona internetowa www.foto.pilsner.pl, za której pośrednictwem marka Pilsner Urquell będzie informować o wszystkich swoich projektach fotograficznych. Aktualnie pod adresem www.foto.pilsner.pl zainteresowani fotografią zawodowo, a także amatorsko znajdą najważniejsze informacje na temat konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards - jednego z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów fotograficznych na świecie, który często nazywany jest Oskarami branży fotograficznej. Już niebawem strona komunikować będzie o rozpoczynającym się projekcie fotograficznym realizowanym przez Pilsner Urquell tylko w Polsce. Docelowo serwis zostanie rozbudowany i zawierać będzie wszystkie obszary działań i aktywności, w które zaangażowany jest lub będzie Pilsner Urquell (w tym projekty fotograficzne i jazzowe).

Marka Pilsner Urquell nawiązała w tym roku wyjątkową współpracę w dziedzinie fotografii, w wyniku której stała się głównym sponsorem konkursu International Photography Awards. Od tego roku konkurs ten nazywany będzie Pilsner Urquell International Photography Awards. Obecnie na stronie www.foto.pilsner.pl można znaleźć szczegóły związane właśnie z tym konkursem. Wszystkie informacje na temat konkursu zostały tematycznie podzielone na pięć zakładek: "Konkurs", "Zasady", "Jury", "Wybór zwycięzcy" oraz "Dlaczego warto wziąć udział". Na stronie znajdują się także najświeższe informacje dotyczące terminu nadsyłania zgłoszeń na konkurs, który upływa 15 lipca 2006); warto także dodać, że ostatnia zakładka serwisu www.foto.pilsner.pl jest połączona ze stroną główną międzynarodowego konkursu: www.photoawards.com.

Wirtualna "Galeria Best of Show" na www.foto.pilsner.pl to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można oglądać wybrane prace laureatów zeszłorocznej edycji konkursu Pilsner Urquell International Photography Awards. Każdego roku spośród laureatów konkursu jury wybiera 40-50 prac, które pod nazwą "Best of Show" odwiedzają wiele krajów i najważniejsze festiwale fotograficzne na całym świecie. W tym roku wystawa z zeszłorocznej edycji konkursu odwiedziła także, jako pierwszy z krajów w Europie, Polskę. Prace można było oglądać w maju podczas tegorocznych festiwali fotografii w Łodzi i Krakowie. Ci, którzy nie mieli okazji podziwiać wspaniałych prac na żywo, mają teraz możliwość obejrzenia nagrodzonych fotografii na stronie www.foto.pilsner.pl. Każde zdjęcie opatrzone jest opisem przygotowanym przez autora, a wybrane zdjęcia można ściągnąć w postaci tapety na swój komputer.

Marka Pilsner Urquell zaangażowana jest w fotografię nie tylko na arenie międzynarodowej, lecz także w Polsce. Aby promować polską fotografię i dzielić się pasją, jaką dostarcza ta forma sztuki, narodziła się idea wyjątkowego projektu fotograficznego, do którego zaproszona została czołówka polskich fotografów: Łukasz Trzciński, Paweł Żak, Katarzyna Madziała oraz Roman Łuszczki. W Krakowie, Gdańsku, Warszawie i Poznaniu czterech fotografów wykona serię zdjęć, będących ich wizją tychże miast. Zdjęcia zaprezentowane zostaną szerszej publiczności w sierpniu w Gdańsku i Krakowie oraz we wrześniu w Poznaniu i Warszawie, podczas cyklu specjalnie przygotowanych otwartych wystaw. Wszelkie informacje dotyczące wystaw oraz samego projektu fotografowania największych polskich miast przez czołowych polskich fotografów będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej www.foto.pilsner.pl

Strona www.foto.pilsner.pl została przygotowana przez agencję Digital One. Agencja odpowiada kompleksowo za kwestie technologiczne oraz kreację witryny.Pilsner Urquell International Photography Awards - największy międzynarodowy konkurs fotograficzny

Każdy może zgłosić swoje prace w dowolnej, wybranej przez siebie kategorii. Sędziowie konkursu nie wstawią fotografii do innej kategorii. I tak w profesjonaliści mogą nadsyłać prace do następujących kategoriach: Fotograf roku reklam, Fotograf roku architektury, Redakcyjny fotograf roku, Fotograficzna książka roku, Fotograf roku sztuki pięknej, Fotograf roku natury, Fotograf roku ludzi, Fotograf roku w kategorii specjalnej.

Amatorzy mogą nadsyłać prace do następujących kategoriach: Fotograf roku reklam, Fotograf roku architektury, Redakcyjny fotograf roku, Fotograf roku sztuki pięknej, Fotograf roku natury, Fotograf roku ludzi, Fotograf roku w kategorii specjalnej. Oraz kategoria wspólna dla wszystkich finalistów - Międzynarodowy Fotograf Roku i Nagroda Odkrycia Roku, przyznawana jednemu spośród siedmiu finalistów amatorów.

Współpraca pomiędzy marką Pilsner Urquell i konkursem International Photography Awards rozpoczęła się w październiku 2005 roku. Wówczas uroczyście ogłoszono podpisanie przez markę Pilsner Urquell umowy, dotyczącej sponsoringu konkursu International Photography Awards i ceremonii rozdania nagród Lucie Awards. Od tego momentu marka Pilsner Urquell jest sponsorem głównym największego międzynarodowego konkursu fotograficznego świata, którego nazwa została zmieniona na Pilsner Urquell International Photography Awards.

Wsparcie konkursu International Photography Awards przez markę Pilsner Urquell pomoże także w dalszym rozwoju głównej misji konkursu - jest nią uhonorowanie osiągnięć najznakomitszych światowych fotografików, odkrywanie nowych talentów, a także promowanie fotografii na całym świecie. Dla marki Pilsner Urquell jest to znakomita okazja do zawarcia przymierza z formą sztuki współczesnej o ogromnym potencjale, w świetle rosnącej atrakcyjności tego konkursu w kolejnych krajach świata.

Prace konkursowe można składać do 15 lipca 2006 r. Opłaty wpisowe przedstawiają się następująco:
- Profesjonaliści 15 USD za zgłoszenie | 20 USD za serię | 10 USD za zgłoszenie do dodatkowej kategorii
- Amatorzy 10 USD za zgłoszenie | 15 USD za serię | 5 USD za zgłoszenie do dodatkowej kategorii
- Student 5 USD za zgłoszenie | 10 USD za serię | 3.00 USD za zgłoszenie do dodatkowej kategorii
Przy czym za serię uznawanych będzie maksimum 5 zdjęć.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
„Miłość ma wiele twarzy, ale tylko jedno imię”. Najnowszy kalendarz Pirelli, za którego kształt odpowiadał Paolo Roversi to próba odnalezienia szekspirowskiej...
79
8
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Ten konkurs ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także inspirować, by podążać jego reporterskim śladem. Oto najlepsze zdjęcia...
319
7
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jego głównym przedmiotem badań fotograficznych był od zawsze człowiek, a szczególnie człowiek w mieście. Jean-Marc Caracci ukuł nawet specjalne wyrażenie: „byt...
1
4
Powiązane artykuły