Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach

Autor:

25 Styczeń 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Michał Konrad „Rzeka”.

Rzeka utożsamia w sobie życie wielu pokoleń, często podzielonych na inne odmienne od siebie narody. Gdy spojrzymy na rzekę na przełomie dziejów, ona zawsze tu była, a wszystko co jest wokół niej ulegało zmianie. Istnienie człowieka stanowi tylko niewielki ułamek życia rzeki, ale każdy człowiek zostawia niewielki ślad upodabniając się do miejsca, w którym żyje, miejsca którego jest chwilowym kreatorem.

“W „Rzece” zestawiam elementy ciała człowieka (swojego) z krajobrazem - mówi autor. “W znacznej większości jest to krajobraz pokopalniany Górnego Śląska. Życie płynie jak rzeka szybko i nieubłaganie, a człowiek w trakcie swojego życia jest jedynie chwilowym kreatorem miejsca w którym żyje, często upodabniając krajobraz na swoje podobieństwo”.

„Rzeka” powstała na początku 2022 roku jako praca zaliczeniowa pierwszego roku Instytutu Fotografii Kreatywnej na Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Od tego czasu prezentowana była już na kilku wystawach zbiorowych, m.in: Wspólna Opawa / Common Opava na Fotofestiwalu w Łodzi w czerwcu 2022 roku i na 19. Rybnik Foto Festivalu w Rybniku we wrześniu 2022 roku.

Michał Konrad „Rzeka” - termin wystawy

Wernisaż odbędzie się w czwartek 1 lutego 2023 roku o godz. 18.30 w Galerii „Katowice” Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski przy ul. Dąbrowskiego 2. Wystawę można oglądać do 24 lutego 2023 roku roku od wtorku do piątku w godz. od 17.00 do 20.00. Kuratorem wystawy jest Arkadiusz Ławrywianiec. Wstęp wolny.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Nieskończoność dalekich dróg” - rzadko prezentowane zdjęcia Zofii Rydet w Galerii Raster
„Nieskończoność dalekich dróg” - rzadko prezentowane zdjęcia Zofii Rydet w Galerii Raster
Warszawska Galeria Raster zaprasza na wystawę zdjęć z cyklu „Nieskończoność dalekich dróg”, ukazujących wyjątkową perspektywę obraną w 1980 roku przez jedną z...
0
Nowości i HOT oferty w CEWE FOTOJOKER
Nowości i HOT oferty w CEWE FOTOJOKER
Nowości, kultowe produkty w niskich cenach, Cashbacki, promocje i wielki powrót retro! W sklepie CEWE FOTOJOKER atrakcyjne oferty objęły sprzęt fotograficzny Canon, Fujifilm, Sony, Lomography i...
10
Adam Pańczuk gościem cyklu „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii”
Adam Pańczuk gościem cyklu „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii”
Muzeum Powstania Warszawskiego powraca z cyklem spotkań z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. Gościem najbliższego wydarzenia będzie Adam Pańczuk.
2