Rusza Leica Street Photo 2022 - do wygrania aparat Leica SL2-S

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Listopad 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Leica ruszą z kolejną, 12. Już odsłoną największego w Polsce konkursu fotografii ulicznej. Zdjęcia można nadsyłać do końca grudnia. 20 najlepszych zdjęć zawiśnie na wystawie w Leica 6x7 Gallery Warszawa a zdobywca Grand Prix otrzyma aparat Leica SL2-S.

Informacja prasowa

Koniec roku to tradycyjnie czas rozpoczęcia kolejnej edycji Leica Street Photo. Będziemy z Wami po raz dwunasty! Co roku zapraszamy wszystkich fotografów do udziału. Nie możemy się doczekać Waszych prac, a tym bardziej wystawy 20 najlepszych zdjęć ulicznych 2022 roku.

Leica Street Photo to konkurs poświęcony fotografii ulicznej. Szukamy najlepszych kadrów w duchu Bressonowskiej teorii decydującego momentu. Zapraszamy uczestników z całego świata do dzielenia się z nami niezwykłymi sytuacjami, zabawnymi momentami i ulotnymi chwilami. Tego właśnie będziemy szukać wśród tysięcy zdjęć, które mamy nadzieję trafią do nas w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Jak aplikować?

Konkurs rozpoczyna się 30 listopada 2022 roku i trwa do końca stycznia 2023 roku. Warto zwrócić na to uwagę przed przesłaniem swoich zdjęć, ponieważ ostatecznym terminem przesyłania zdjęć jest 31 grudnia 2022 roku. Dwa miesiące to czas, kiedy można przejrzeć swoje tegoroczne archiwum i dodać swoje ulubione zdjęcia. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć. Zgłoszenia można dokonać wyłącznie przez stronę internetową leicastreetphoto.pl.

Przeczytaj także:
Leica Street Photo 2021 - zobacz zdjęcia zeszłorocznych laureatów

Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszeń i 12 tysięcy zdjęć z całego świata, Jury 11. edycji konkursu Leica Street Photo wybrało 20 finałowych prac, oraz zdobywcę Grand Prix, w ręce którego powędrowała Leica Q2. [Czytaj więcej]

Do wygrania Leica SL2-S i bon do Leica Store

W lutym jury uda się na obrady, aby tradycyjnie wybrać 20 najlepszych zdjęć. Zdjęcia te zostaną nagrodzone wystawą w Leica 6x7 Gallery Warszawa. Ponadto do zdobycia będzie jedna nagroda Grand Prix - voucher na aparat Leica SL2-S oraz bon o wartości 1000 euro do zrealizowania w sklepie leicastore.pl. Grand Prix trafia do najlepszego zdjęcia konkursu.

Przeczytaj także:
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski

Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem, który sprosta również nowym możliwościom wideo. Jak wypada w praktyce? [Czytaj więcej]

Leica SL2-S to najbardziej wszechstronny aparat na rynku, który zapewnia dostęp do wyjątkowej optyki Leiki. Monolityczny korpus skrywa świetną pełnoklatkową matrycę, która świetnie współpracuje z obiektywami z mocowaniem L-Mount, a także legendarną optyką M-System!

Nie wahaj się, wybierz najlepsze zdjęcia uliczne i prześlij je do konkursu Leica Street Photo!

Więcej informacji i pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie leicastreetphoto.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na pierwszą tak obszerną polską ekspozycję zdjęć Edwarda Steichena - nestora współczesnej fotografii i autora jednej z najważniejszych wystaw...
8
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Wrocławska galeria Miejsce przy Miejscu zaprasza na drugą odsłonę projektu „Historia Polski”. Tym razem Michał Sita dokumentuje spektakl patriotyczny „Orzeł i Krzyż” z perspektywy...
5
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Galeria Centrala zaprasza do Poznania na wystawę głośnego projektu „Prace leśne”, autorstwa Michała Łuczaka. Wystawa podejmuje temat psychologicznej relacji człowieka z drzewami.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)