Vintage Grand Prix - pokaż swoje zdjęcia na festiwalu fotografii analogowej

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Fotografujesz analogiem? Masz szansę wygrać 3000 zł i pokazać swoje zdjęcia na tegorocznym Vintage Photo Festival.

Vintage Photo Festival to największy polski festiwal poświęcony fotografii analogowej. Jak co roku, organizatorzy przygotowali konkurs skierowany do miłośników fotografowania na kliszy. Vintage Grand Prix ocenia najlepsze cykle wykonane technikami tradycyjnymi i otwarty dla wszystkich.

Vintage Grand Prix - jak aplikować?

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 1 czerwca 2022 roku nadesłać na adres konkurs@vintagephotofestival.com formularz zgłoszeniowy i cykl zdjęć składając się z 7-12 fotografii w formacie JPEG, o łącznej wadze nieprzekraczającej 10 MB, wraz z opisem projektu.

Zdjęcia nadesłane do konkursu powinny być wykonane w technikach tradycyjnych: fotografia z kliszy, fotografia z błony, polaroid, camera obscura, dagerotypia, mokra płyta kolodionowa, kalotypia, cyjanotypia, i inne. Do udziału w konkursie może zostać zgłoszony tylko jeden cykl fotograficzny, który jest indywidualnym projektem Uczestnika konkursu. Udział w konkursie jest płatny, w wysokości 40 zł.

Do wygrania 3000 zł i wystawa podczas festiwalu

Na Zwycięzców czekają nagrody pieniężne (1 miejsce - 3000 zł brutto, 2 miejsce - 2000 zł brutto, 3 miejsce - 1000 zł brutto), wystawa i zaproszenie na festiwal.

Zwycięskie projekty wszystkich trzech finalistów zostaną zaprezentowane w formie wystawy w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival. W ramach organizacji wystaw nagrodzonym finalistom konkursu Organizator zapewni między innymi:

  • pokrycie kosztów produkcji prac wchodzących w skład projektu albo transport i transport zwrotny oprawionych prac do określonej kwoty ustalonej w odrębnej umowie;
  • montaż i demontaż wystawy;
  • refundację kosztów podróży do sumy ustalonej w odrębnej umowie;
  • dwa noclegi dla jednej osoby podczas głównego weekendu festiwalowego.

Więcej informacji i pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie vintagephotofestival.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)