Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów

1

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Październik 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i pasja.

Nikon Photo Contest 2020-2021 zaprasza fotografów zawodowych i amatorów z całego świata do składania zgłoszeń. Konkurs obejmuje rywalizację w dziedzinie fotografii oraz filmów krótkometrażowych; do obu dziedzin zgłoszenia będą przyjmowane w kategoriach Open (Otwarta) i Next Generation (Nowe Pokolenie).

Pokaż unikalny punkt widzenia

Tematem przewodnim kategorii Open jest „Connect” („Łączność”), a obserwatorzy rzeczywistości zza obiektywu będą mieli za zadanie zastanowić się nad znaczeniem i wagą komunikacji, jak również więzi łączących ludzi z otaczającym ich światem. Poprzez swoje prace fotografowie powinni przedstawić unikalny punkt widzenia na „łączność”, jakiej doświadczają wokół siebie.

Kategoria Next Generation, kierowana do fotografów w wieku do 25 lat, będzie  z kolei koncentrować się na temacie „Passion” („Pasja”). To słowo, które pobudza do działania, skłania do empatii oraz ma w sobie moc zmieniania przyszłości. Niekiedy może ono wręcz poruszyć świat – i o to właśnie chodzi w tej kategorii. Jurorzy będą wypatrywać zdjęć oddających silne poczucie czystej i głębokiej pasji, bez względu na przedstawiony na nich obiekt.

Tegorocznemu jury przewodzić będzie ponownie dyrektor artystyczny Neville Brody - człowiek instytucja, którego kariera trwa już przeszło trzy dekady. Pracował dla najbardziej rozpoznawalnych globalnych marek w projektach obejmujących wszystko – od okładek albumów po branding korporacyjny, i pozostaje źródłem inspiracji dla wielu artystów, w tym młodych fotografików stających na czele nowego pokolenia.

Jak aplikować?

Zgłoszenia na konkurs Nikon Photo Contest 2020-2021 można zgłaszać od czwartku, 22 października 2020 roku, za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie konkursu. Do obydwu kategorii można nadsyłać zarówno cykle, jak i pojedyncze zdjęcia. W przypadku filmów, długość materiałów nie może przekroczyc 5 minut.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i sprzętowe. Laureaci głównych nagród w poszczególnych sekcjach otrzymają po 500 tys. jednów (ok. 20 tys. złotych). Z kolei zdobywcy wyróżnienia Excellence Award mogą liczyć na zestawy fotograficzne z aparatami Nikon Z7 II/ Z6 II i obiektywem 24-70 mm f/4. Laureaci pozostałych wyróżnień otrzymają zestawy z aparatami Nikon Z5 i Nikon Z50.

Zwycięzców poznamy w lipcu 2021 roku.

Nikon Photo Contest

Nikon Photo Contest to jeden z najważniejszych tego typu konkursów na świecie. Organizowany jest od 1969 r. i dotychczas zgłoszonych zostało w nim ponad 1 710 000 prac przygotowanych przez 440 000 fotografów, nadających mu naprawdę międzynarodowy charakter. W poprzedniej (37.) edycji, celebrującej 50-lecie konkursu, udział wzięło łącznie około 33 000 fotografów ze 170 krajów świata, a zaprezentowali oni 97 369 prac. Liczba uczestników i zgłoszeń była rekordowa.

Konkurs otwarty jest dla wszystkich fotografów profesjonalnych i amatorów, niezależnie od wieku, płci i narodowości.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Nikon Photo Contest.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły